26 sierpnia 2013

Emily Giffin - Coś niebieskiego

Darcy, to przebojowa kobieta, która ma wszystko - urodę, pieniądze, mnóstwo mężczyzn wokół siebie. Jednak jej wspaniałe życie rozpada się na milion kawałków, po tym, jak tydzień przed ślubem zostawia ją narzeczony oraz dowiaduje się, że właśnie on, jej ukochany Dex zakochał się w jej nudnej najlepszej przyjaciółce Rachel. Darcy także nie jest święta.. Dopuściła się zdrady z Marcusem.. raz.. no może kilka razy, ale to wg niej nieistotne, bo ona musi się wyszaleć. Zaczyna spotykać się z Marcusem, który nie jest ideałem mężczyzny, tym jedynym. Wszyscy jej znajomi, rodzina, odtrącili ją z tego powodu. Właśnie w tym czasie Darcy potrzebuje ich najbardziej, bo dowiaduje się, że jest w ciąży. Niestety, nikt jej nie pomoże w tej sytuacji. Postanawia przenieść się do Londynu, do Ethana, przyjaciela z dzieciństwa, który z niechęcią przystaje na jej "wizytę". Czy Anglia i macierzyństwo zmienią Darcy?

Darcy Rhone - płytka, egoistyczna snobka, która większość czasu spędza w ekskluzywnych butikach, gdzie wydaje tysiące dolarów. Pozostawiona sama sobie, postanawia przeżyć przygodę życia - wyrusza do Londynu, gdzie nadal jest... po prostu sobą. Nie przejmuje się losem dziecka, nie myśli o macierzyństwie, o oszczędnościach. Jej hierarchia wartości opiera się na pieniądzach i wygodzie. Początkowo, jest to tak irytująca postać, że byłam bliska do odłożenia książki. Ale... No właśnie, jest ale.. Po przemianie Darcy jest miłą osobą, prawie empatyczną, która stara się wypełnić punkty ze swojej listy. Jest mi trochę przykro, bo w powieści nie pojawia się Rachel, a bardzo ją polubiłam z poprzedniej części "Coś pożyczonego".  Język nie jest wyrafinowany, jest lekki, dobrze się czyta utwór. 

Książka Emily Giffin ukazuje przemianę kobiety pod wpływem otoczenia i macierzyństwa. Jest to przyjemna i lekka powieść na jesienne wieczory.

Ocena: 6/10
Autor: Emily Giffin
Tytuł: Coś niebieskiego
Tytuł oryginału: Something Blue
Cykl: Coś pożyczonego, #2
Tłumaczenie: Anna Gralak
Coś niebieskiego [Emily Giffin]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINELiczba stron: 376
Premiera: 22 stycznia 2008
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.