2 lipca 2014

Nowości, nowości - lipiec 2014 (cz.I)


Lipiec - pierwszy miesiąc wakacji. Z pewnością obfituje w niezapomniane przygody, liczne wyjazdy. Słońce świeci, akcja "LATO" w pełni, do pełni szczęścia brakuje mi dobrej książki ;) Czy wydawnictwa zaproponują czytelnikom coś ciekawego w tym miesiącu?
Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: "Zakochać się"
Tytuł oryginału: "How to Fall in Love"
Data premiery: 2 lipca
Cena: 39,99 zł

Opis:
Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami… Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także – a może przede wszystkim – miłość.
Autor: Carey Wallace
Tytuł: "Niewidoma contessa"
Tytuł oryginału: "The blind contessa's new machine"
Liczba stron: 272
Data premiery: 4 lipca
Cena: 30,50 zł

Opis:
Pierwszą działającą maszynę do pisania skonstruował w 1808 roku Włoch, Pellegrino Turri, dla niewidomej contessy Caroliny Fantoni. To wydarzenie zainspirowało Carey Wallace do napisania historii miłości pieknej arystokratki i ekscentrycznego wynalazcy.


Carolina Fantoni jest znana ze skłonności do fantazjowania. Kiedy przed swoim ślubem informuje najbliższych, ze zaczyna ślepnąć, nikt jej nie wierzy. Tymczasem świat młodej contessy stopniowo pogrąża się w ciemności, a świeżo poślubiony mąż, który dostrzega jedynie urodę Caroliny i traktuje ją jak porcelanową lalkę, nie widzi, jak bardzo jest samotna. Ratunkiem przed dramatycznie zawężającą się samodzielnością jest dla niej wyobraźnia. Tylko dawny przyjaciel, Turri, rozumie contessę. Nawiązują romans, a że potrzeba jest matką wynalazków, Turri konstruuje dla ukochanej maszynę, na której ta może pisać do niego lsity. Mimo mroku, w jakim żyje contessa, jej świat nie traci barw.


Autor: Paul Hoffman
Tytuł: "Trzepotanie jego skrzydeł"
Tytuł oryginału: "The left hand of God trylogy 3: The beating of his wings"
Seria: Lewa ręka Boga (t.III)
Liczba stron: 560
Data premiery: 11 lipca
Cena: 37,90 zł

Opis:
Trzeci i ostatni tom trylogii fantasy (LEWA RĘKA BOGA cz. I i II oraz TRZEPOTANIE JEGO SKRZYDEŁ) o młodym akolicie Powieszonego Odkupiciela. Thomas Cale staje na czele armii w ostatecznym starciu z papieżem Bosco, który konsekwentnie realizuje swój plan sprowadzenia na ludzkość Apokalipsy.
Autor: Alex Crecian
Tytuł: Scotland Yard"
Tytuł oryginału: "The Yard"
Liczba stron: 496
Data premiery: 25 lipca

Opis:
Powieść o początkach Scotland Yardu, znakomicie osadzona w realiach wiktoriańskiej Anglii i niepozbawiona szczypty typowo angielskiego humoru. Rok po fiasku śledztwa w sprawie Kuby Rozpruwacza w Londynie dochodzi do morderstwa inspektora Scotland Yardu. Nowo mianowany komisarz powierza śledztwo Walterowi Dayowi. Jego sprzymierzeńcami w walce z bezlitosnym zbrodniarzem zostają: kolega z wydziału zabójstw, inspektor Blacker, oddany pracy posterunkowy Hammersmith oraz doktor Kingsley, pionier medycyny sądowej i daktyloskopii.Autor: Ian Douglas
Tytuł: Star Carrier. Ciemna materia
Liczba stron: 432
Data premiery: 23 lipca

Opis:
Kiedy człowiek patrzy w niebo, kojarzy mu się ono najczęściej z wejściem do raju. Lecz im więcej dowiadujemy się o wszechświecie, tym mniej oczywiste staje się owo sielskie wyobrażenie. A po spotkaniu ze Sh’daar ludzie powinni zadać sobie pytanie, czy niebo nad ich głowami nie jest przypadkiem bramą, nad którą powinien widnieć napis wzięty z „Boskiej komedii” Dantego: „Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie”.

W piątej części opowieści o zmaganiach ludzkości z potężną prastarą cywilizacją pewne sprawy zostają wyjaśnione, ale nowe wydarzenia przynoszą również wiele pytań. Ludzie wciąż muszą walczyć – zmagać się ze śmiertelnym zagrożeniem w bezlitosnej pustce kosmosu, na obcych globach, nie rozumiejąc do końca sposobu rozumowania wroga, nie mając pojęcia o jego rzeczywistych zamiarach.
Autor: Aneta Jadowska
Tytuł: "Egzorcyzmy Dory Wilk"
Tytuł oryginału: Seria o Dorze Wilk, t.5
Liczba stron: 520
Data premiery: 4 lipca
Cena: 39,90 zł
Opis:
Co zaczęło się w toruńskiej kostnicy, kończy się w piekielnych kręgach. Władający czarną magią sadystyczny psychopata grasujący po ulicach Torunia  to zła wiadomość dla Dory Wilk i jej przyjaciół z policji. Jeszcze gorszą jest to, że ci, którzy od wieków powinni być martwi mają się nieźle i czas krwawej zemsty nastał.


Mroczne rytuały, tortury, nieskory do zwierzeń Karmazynowy Książe i zdecydowanie zbyt bliski związek z demonami – to tylko kilka spraw, z którymi musi sobie poradzić Dora Wilk.


Autor: Richard Paul Evans
Tytuł:"Michael Vey 2: Bunt"
Tytuł oryginału: Michael Vey 2: Rise of The Elgen"
Liczba stron: 392
Data premiery: 4 lipca
Cena: 39,90 zł

Opis:
Niektórzy ludzie rodzą się mądrzy, inni piękni. Ja urodziłem się z elektryczną mocą.

Zostałem stworzony przez Korporację Elgen, która teraz ma zamiar mnie zniszczyć. Jednak porywając mi matkę Michaela posunęli się o krok za daleko.

Na szczęście mam przy sobie przyjaciół, którzy posiadają moce – mogą rzucać piorunami, resetować ludziom umysły, widzieć przez ściany i uśmierzać ból. Razem stanowimy silną i nierozłączną drużynę.


Autor: T.C. McCarthy
Tytuł: "Podziemna wojna: Genoboty"
Liczba stron: 460
Data premiery: 18 lipca
Cena: 44,90 zł
Opis:
Oscar Wendell, głodny sławy korespondent trafia w sam środek podziemnej walki między Ameryką, a Rosją w kopalniach metali rzadkich w Kazachstanie.

Wendell odkrywa, że w podziemiach, oprócz regularnego wojska, u jego boku walczą rzesze genetycznie zmodyfikowanych istot. Genoboty to przyszłość armii. Ich siłą jest wiara w śmierć. Są bezwzględni i gotowi na wszystko.


"Organizm próbował się pozbyć tytoniu i narkotyków, ale tak naprawdę pragnąłem wyrzygać wspomnienie. Nawet nie zauważyliśmy, że Burger dostał, dopóki Snyder nie klepnął go w ramię. Wtedy się osunął. Podczas jazdy windą z rany zaczęły wypływać flaki – a ja przypomniałem sobie, po co tu jestem. Burger mógł być niezłym tematem na reportaż."
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.