28 lutego 2014

7. Wyspa Motyli


Autor: Corina Bomann
Tytuł: Wyspa Motyli
Oryginalny tytuł: Die Schmetterlingsinsel
Stron: 464
Rok wydania: 16 lipca 2013
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte





"(...) ciekawość nie zawsze jest naganna. - powiedział Vikrama. - Czasami pomaga otworzyć się na inne kultury"


Każdy z nas ma jakieś tajemnice. Czasami są one błahe, ale chwilami zdarzają się takie "z prawdziwego zdarzenia". Diana wraca do Anglii, gdzie mieszka najbliższa rodzina - ciotka Emmely. Niestety jest ona dość wiekową osobą i główna bohaterka jedzie do Londynu, by się z nią pożegnać. Po jej śmierci, Diana postanawia spełnić jej ostatnią wolę i przyrzeka, że rozwiąże rodzinny sekret. Na drodze do poznania tej tajemnicy dostaje małe wskazówki, które prowadzą ją prosto do egzotycznego raju w Kolombo, na Sri Lance. Pomaga jej miejscowy historyk, Jonathan Singh, znawca kultury. Kluczem do odkrycia rodzinnego sekretu jest liść palmowy znaleziony w schowku w angielskiej posiadłości. Zawiera zapis przyszłości jej praprababki Grace, która przeniosła się z rodziną do Kolombo, gdzie jej ojciec przejął uprawę herbaty. Co odkryje Diana?

18 lutego 2014

6. Czas honoru


Autor: Jarosław Sokół
Tytuł: Czas honoru
Liczba stron: 400
Rok wydania: 2011
Wydawca: Wydawnictwo Zwierciadło


Czas honoru [Jarosław Sokół]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


II wojna światowa rozpoczęła się niespodziewanie. Wielu młodych ludzi zapragnęło walczyć za ojczyznę i zaciągnęli się do wojska. Inni chcieli jak najszybciej uciec z okupowanej Polski. Wśród tych pierwszych znaleźli się główni bohaterowie powieści Jarosława Sokoła: Michał, Władek, Janek i Bronek. Każdy z nich wychował się w innym środowisku, jednak każdy z nich chce walczyć. Michał i Władek (bracia) uciekają do wujka, a następnie do Francji, gdzie chcą pomóc Francuzom przed atakiem Niemiec. Bronek Woyciechowski - arystokrata, który do wybuchu wojny w ogóle nie myślał o sobie jako patriocie. Ukończył prestiżową angielską uczelnię, lubi polowania... i jest pod urokiem Wandy, warszawskiej aktorki. Podobnie jak bracia Konarscy udał się do Francji. Janek, ubogi chłopiec dostał się do rosyjskiej niewoli, jednak udało mu się wydostać. Cała czwórka spotyka się w Anglii, w tajnej Agencji Wywiadowczej, gdzie młodzi Polacy szkolą się na agentów. Mają być częścią oddziału "cichociemnych", którzy na spadochronach dostaną się na terytorium Polski i będą tworzyć siatkę wywiadowczą w Podziemiu. Jest rok 1941. W Generalnym Gubernatorstwie nie dzieje się najlepiej, wszyscy przygotowują się do wojny z bolszewikami, chcą raz na zawsze zlikwidować getto warszawskie. Właśnie w takim okolicznościach, w okolicach Warszawy lądują czterej żołnierze. Jakie będą ich losy? Czy znajdą swoich najbliższych? Czy uda im się zrealizować powierzone im zadanie?

10 lutego 2014

5. Piąta fala

Autor: Rick Yancey
Tytuł: "Piąta fala"
Tytuł oryginalny: "The 5th Wave"
Liczba stron: 512
Rok wydania: 2013
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte


Piąta fala [Rick Yancey]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

"Jeżeli kosmici odwiedzą nas kiedykolwiek, myślę, że skutki mogą być podobne , jak w przypadku odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Jak wiadomo, wydarzenie to okazało się niezbyt pomyślne dla rdzennych mieszkańców tego kontynentu".

Cassie, podobnie jak większość ludzi na Ziemi nie wierzyło, że poza nią istnieją jeszcze jakieś inne formy życia. Niestety mylili się. Spokojne i beztroskie chwile przetrwało pojawienie się statku-matki. Początkowo nic nie robili, jednak po pewnym czasie odcięli ludzi od elektryczności, morze wylało, wybuchła epidemia, która zdziesiątkowała ludność. Zostały nieliczne grupki, które starają się przeżyć każdy kolejny dzień. Cassie została sama. Żołnierze zabrali jej młodszego brata, ojca zabili. Nastolatka walczy o przetrwanie, nikomu nie może ufać. Jak potoczą się losy Cassie?

3 lutego 2014

4. Ponieważ Cię kocham


Autor: Guillaume Musso
Tytuł: "Ponieważ Cię kocham"
Oryginalny tytuł: "Parce que je t'aime"
Liczba stron: 304
Rok wydania: 2009
Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Ponieważ Cię kocham [Guillaume Musso]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


"Czasem powodzenie w życiu zależy od drobnostki. Od jednego spotkania. Właściwej decyzji, łutu szczęścia"


Czasami wystarczy jedna nasza reakcja, a może ją odczuć wiele osób. Właśnie o tym przekonali się bohaterowie powieści Guillaume Musso "Ponieważ Cię kocham". Pewnego dnia zaginęła 5-letnia Layla, córeczka psychologa i skrzypaczki. Niestety ojciec, pomimo swojego zawodu nie potrafi sam sobie pomóc. Po trzech latach bezskutecznych poszukiwań, bezsennych nocy, poddaje się. Stara się uciec od problemów i szuka schronienia w nowojorskich tunelach metra. Przez 2 lata zachowuje się jak żebrak. Odtrąca wszelką pomoc, odciął się od kochającej go żony, najlepszego przyjaciela. Jednak 5 lat po zaginięciu Layli, a dokładnie w Wigilię, Nicole wraz ze swoim znajomym wracają z przyjęcia. Zostają zaatakowani i ratuje ich nie kto inny jak Mark, mąż Nicole. Ranny, zziębnięty, wygłodzony trafia do ich rodzinnego domu, gdzie wszystko się zaczyna... Dostają wiadomość, że ich córka się odnalazła! Jaka była ich radość. Jednak jedzie po nią sam Mark... Na miejscu dziewczynka nic nie mówi, uznano, że to szok i po pewnym czasie minie. W drodze powrotnej dzieją się dziwne rzeczy, których mężczyzna nie potrafi zrozumieć. W samolocie trafia na nastolatkę, Evie, która z książką jego najlepszego przyjaciela Connora, który uważa za swój przewodnik, udaje się do Nowego Jorku, gdzie... chce zabić lekarza! Samolotem leci także Alyson, rozpieszczona córka potentata, która nade wszystko chce zepsuć swoją reputację i Mark, jako psycholog, dostrzega, że młoda kobieta podświadomie karze się za coś. losy tej trójki są nierozerwalnie ze sobą związane. W jaki sposób ich ścieżki się zetknęły? Jak to wpłynęło na przyszłość każdego z nich?

1 lutego 2014

1000 ;)


Mój blog ma już 1000 wyświetleń :D

Z tej okazji chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaglądają na mojego bloga. Jestem naprawdę wdzięczna za to, że znajdujecie czas i ochotę na czytanie moich wpisów. Nie spodziewałam się, że znajdą się osoby, które będą tutaj zaglądać, dlatego tym bardziej Wam dziękuję!

Jesteście niezastąpieni! :)

Szczególnie pozdrawiam czytelnika o nicku "Radiowodór", który jest tak żywo zainteresowany wszystkim co dzieje się na blogu :D



Pozdrawiam
Iwona ;)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.