30 maja 2014

24. Ashton Lee - "Wiśniowy Klub Książki"


Autor: Ashton Lee
Tytuł: "Wiśniowy Klub Książki"
Tytuł oryginału: "Cherry Coke Book Club"
Liczba stron: 384
Data premiery: 23 września 2013
Wydawca: Między Słowami

Wiśniowy Klub Książki [Ashton Lee]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Maura Beth jest młodą bibliotekarką w dość cichej mieścinie jaką jest Cherico. Jej świątyni z książkami grozi zamknięcie, ze względu na brak środków na utrzymanie biblioteki. Maura dostaje 5 miesięcy, by poprawić statystyki i zachęcić ludzi do odwiedzania tego miejsca. Z pomocą spieszy jej nowa mieszkanka miejscowości, Connie McShay. Wraz z jej pomocą tworzą "Wiśniowy Klub Książki", które na pierwszy ogień biorą klasykę "Przeminęło z wiatrem", jednak ich interpretacja będzie się znacznie różniła od tych, które przedstawiają znawcy tematu. Cóż, wierni czytelnicy zbierają się co miesiąc, a wśród nich jest Durden Sparks, który przygląda się działalności Maury Beth. Członkowie klubu zacieśniają więzi, pojawiają się pierwsze przyjaźnie, na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice. Czy bibliotekarce uda się powstrzymać radnego Sparksa przed zamknięciem tego miejsca?

29 maja 2014

23. Frank W. Abagnale - "Złap mnie, jeśli potrafisz"

Autor: Frank W. Abagnale, Stan Redding
Tytuł: "Złap mnie, jeśli potrafisz"
Tytuł oryginału: "Catch me if you can"
Liczba stron: 174
Data premiery: 2003
Wydawca: Wydawnictwo AMBER

Złap mnie, jeśli potrafisz [Frank Abagnale]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Frank Williams Abagnale, znany także jako Frank Williams, Frank Adams, Robert Conrad oraz Robert Monjo - to wszystkie pseudonimy słynnego na całym świecie fałszerza. W wieku 16 lat uciekł z domu i od tego czasu starał się samodzielnie utrzymać. W pewnym momencie doszedł do wniosku, że jest bardzo dobry w podrabianiu czeków. Poza tym, zauważył, że ludzie darzą niezwykle dużym szacunkiem pilotów. Postanowił zostać jednym z nich. Zapytacie: ale jak to? Nie trzeba mieć ukończonej szkoły i kursu? Spieszę z odpowiedzią: dla Franka nie było rzeczy niemożliwych! Zdobył mundur, odznaczenia, licencję i tak został jednym z pilotów amerykańskich linii lotniczych Pan Am. Dzięki tej przykrywce zwiedził wiele miejsc nie płacąc ani centa za bilet lotniczy. Frank W. Abagnale czując oddech policji, a szczególnie FBI, postanowił zmienić profesję. Był lekarzem - pediatrą, następnie prawnikiem, wykładowcą socjologii na uniwersytecie. W tym czasie ukradł ponad 2,5 miliona dolarów, a na jego działalności szczególnie ucierpiał linie Pan Am.

28 maja 2014

22. Andy Mulligan - "Śmieć"


Autor: Andy Mulligan
Tytuł: "Śmieć"
Tytuł oryginału: "Trash"
Liczba stron: 292
Data premiery: 15 kwietnia 2014
Wydawca: Wydawnictwo Replika
Wyobraźmy sobie, że każdy z nas żyje na skraju nędzy, zewsząd otaczają nas ogromne hałdy śmieci. Cóż, z pewnością nie jest to obraz idylli... Właśnie tak przedstawia nam świat Andy Mulligan w swojej powieści "Śmieć". Biedni ludzie zamieszkują wysypisko śmieci i przeczesują je w poszukiwaniu czegoś, co mogliby wykorzystać, sprzedać, wymienić. Jednym z narratorów jest Raphael, 14-letni chłopiec. Można powiedzieć, że w zbieraniu śmieci jest już mistrzem, bo roki to od 11 lat. Trochę przerażające, prawda? Dziennie zarabia od pięćdziesięciu do dwustu peso. Pewnego dnia niespodziewanie w jego ręce wpada pełny portfel oraz kilka innych drobiazgów. Niezwykłe zrządzenie losu, czyżby cud? Chłopiec podzielił się tajemnicą ze swoimi przyjaciółmi - Gardem oraz Szczurem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że znaleziskiem Raphaela zaczyna coraz bardziej interesować się policja. Pytanie nasuwa się samo: dlaczego policja interesuje się jakimś śmieciem z wysypiska?

20 maja 2014

21. Przedpremierowo: Bogna Ziembicka - "Tylko dzięki miłości"


Autor: Bogna Ziembicka
Tytuł: "Tylko dzięki miłości"
Liczba stron: 400
Data premiery: 21 maja 2014
Wydawca: Wydawnictwo OtwarteTylko dzięki miłości [Bogna Ziembicka]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Rok 1935 - Polska międzywojenna, jednak pomimo tego można odczuć zagrożenie ze strony Rzeszy. Główna bohaterka, 16-letnia Zuzanna Hulewicz straciła rodziców w wypadku i musi przenieść się do babci do Krakowa. Tam styka się z kulturą. Wolny czas poświęca na czytanie książek, chodzenie do kina czy galerii sztuki. Dzięki temu wyrasta na mądrą, wykształconą kobietę, która olśniewa mężczyzn nie tylko swoją inteligencją, ale także niesamowitym wyglądem.

Jednak w powieści Bogny Ziembickiej poznajemy losy nie tylko Zuzanny, ale także brata jej przyjaciółki, Joachima. Pracuje jako inżynier w Afryce. Ani na moment nie rozstaje się ze zdjęciem Zuzy. Towarzyszy mu praktycznie wszędzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jej nie zna. Pomimo tego przeczuwa, że należy do wyjątkowych osób. Czy Niemcowi uda się przekonać rodzinę dziewczyny, że zależy mu na niej i to właśnie on byłby odpowiednim kandydatem na męża?

16 maja 2014

20. Zlatan Ibrahimović, David Lagercrantz - "Ja, Ibra"

Autor: Ibrahimović Zlatan, Lagercrantz David
Tytuł: "Ja, Ibra"
Tytuł oryginału: "Jag är Zlatan"
Liczba stron: 396
Data premiery: 7 marca 2012
Wydawca: Wydawnictwo Sin Qua Non


Ja, Ibra [David Lagercrantz, Zlatan Ibrahimović]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
""Only God can judge me". Mogli sobie pisać w gazetach co chcieli, mogli sobie krzyczeć z trybun co chcieli - nic mnie nie dotknie. Tylko Bóg może mnie osądzić."
Zlatan Ibrahimović - jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy. Dlaczego? Ponieważ jest kontrowersyjny i nie owija w bawełnę tego, co myśli. Jednak zacznę od początku.

Zlatan Ibrahimović pochodzi ze Szwecji. Wychowywał się w nieciekawej okolicy, a swoje pierwsze buty do piłki nożne kupił... w hipermarkecie za 59 koron. Tak zaczęła się przygoda popularnego Ibry z piłką nożną. W wieku 18 lat zadebiutował w szwedzkiej ekstraklasie, a dwa lata później przeszedł do holenderskiego Ajaxu Amsterdam, gdzie sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo kraju. Następnie przyszła kolej na Juventus, Inter Mediolan, FC Barcelonę, AC Milan, a teraz od dwóch lat związany jest z Paris Saint-Germain. To są niezwykle suche fakty, niezbyt ciekawe... Tymczasem kariera Zlatana była dość burzliwa. Szwed jest obdarzony niezwykle ognistym temperamentem, ostrym językiem i jeżeli coś mu się nie podoba, to nie kryje się z tym, tylko mówi o tym głośno. Bardzo często to wpływało na jego relacje z trenerami. Prawdopodobnie najgłośniejszą sprawą tego typu było to, gdy krzyknął do Pepe Guardioli: "Nie masz jaj!".Poza tym, ten człowiek jest szalony! Kto pokusiłby się na strzelanie gola z przewrotki, gdy dzieli go od pola karnego kilkadziesiąt metrów? Tylko Ibra! Ku ogólnemu zdziwieniu piłka ląduje w siatce, co sprawia ogólną radość kibiców zgromadzonych na meczu. Inni kładą się po boisku, starają się wywalczyć za wszelką cenę rzuty wolne lub karne, ale nie on. Szwed skupia się na grze, na pokazaniu piękna piłki nożnej.

14 maja 2014

19. Paul Brannigan - "Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie"


Autor: Paul Brannigan
Tytuł: "Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie"
Tytuł oryginału: "Dave Grohl. This is a call"
Liczba stron: 416
Data premiery: 6 marca 2013
Wydawca: Wydawnictwo Sin Qua Non

Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie [Paul Brannigan]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

"Zdaniem tych osób pewnie powinienem był stać się jakimś ponurym odludkiem i po prostu zniknąć. Nie ma Nirvany, nie ma mnie i to koniec mojego życia. [...] Nirvana przestała istnieć, gdy ja nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa...i nadal go kurwa nie powiedziałem."


Dave Grohl jest niczym człowiek orkiestra. Gra na gitarze elektrycznej, akustycznej oraz basowej, a także na perkusji i pianinie. Członek legendarnego zespołu Nirvana oraz założyciel Foo Fighters. Wydawałoby się, że jego życie było proste, usłane różami. Cóż... nic bardziej mylnego!Wychował się w rozbitej rodzinie, jednak już od najmłodszych lat przejawiał talent muzyczny. Mając 12 lat zaczął uczyć się gry na gitarze i komponował pierwsze piosenki, zaś trzy lata później dołączył do pierwszego zespołu rockowego w swojej karierze. W ciągu kilku lat występował w paru bandach, jednak przełom nastąpił w 1990 roku. Jego ówczesny zespół "Screams" był o krok od rozpadu. Wtedy Dave Grohl udał się na koncert Melvins, gdzie za kulisami poznał Kurta Cobaina i Krista Novoselica. Dowiedział się, że szukają perkusisty i długo nie zastanawiając się na tym, zadzwonił do Novoselica, który przyjął jego propozycję. Od tamtej chwili Dave Grohl stał się perkusistą kultowego zespołu Nirvana z charyzmatycznym Kurtem Cobainem na czele. Jednak cztery lata później i ten zespół się rozpadł. Grohl nie próżnował i razem z Patem Smearem założyli Foo Fighters, w którym grają do dziś.

9 maja 2014

18. Kate Brian - "Księżniczka i żebraczka"


Autor: Kate Brian
Tytuł: "Księżniczka i żebraczka"
Liczba stron: 216
Data premiery: 13 grudnia 2007
Wydawca: Wydawnictwo Amber

"(...) i wcale już nie czułam się księżniczką. I nie czułam się też zwykłą dziewczyną. Czułam się sobą."Julia - zwykła, skromna dziewczyna, która skupia się na nauce oraz utrzymaniu się. Carina - księżniczka, która ma wszystkiego pod dostatkiem. Niby dwie diametralnie różne osoby, jednak coś je łączy - wyglądają jak dwie krople wody. Księżniczka przyjeżdża do szkoły Julii, by spotkać się z muzykiem, z którym korespondowała. Nieoczekiwanie w szkolnej łazience spotyka swojego sobowtóra. Carina, która chciałabym chociaż jeden dzień zachowywać się jak normalna dziewczyna, proponuje Julii ofertę nie do odrzucenia. Sugeruje jej, by zamieniły się miejscami na jeden dzień, za co oczywiście jej zapłaci. Dziewczyna, której jedynymi zmartwieniami jest brak funduszy, przystaje na tą propozycję. Nie będę przybliżać Wam fabuły, ponieważ nie chciałabym zepsuć Wam lektury ;)

7 maja 2014

17. Barbara Mutch - "Kolor jej serca"


Autor: Barbara Mutch
Tytuł: "Kolor jej serca"
Tytuł oryginału: "The Housemaid's Daughter"
Liczba stron: 432
Data premiery: 19 marca 2014
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.Kolor jej serca [Barbara Mutch]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

"Dlaczego tym, których kochamy, najtrudniej jest zadawać pytania? Czy dlatego, że boimy się odpowiedzi, które moglibyśmy otrzymać?"Cathleen Harrington opuszcza swoją rodzinną miejscowość w Irlandii i płynie do Afryki, by tam poślubić Edwarda, swojego narzeczonego. Właśnie tam, zakłada dom rodzinny, gdzie rodzą się jej dzieci: córeczka Rosemary i syn Phillip. Pomimo tego, że stworzyła wspaniałą atmosferę w domu, to czuje się tutaj niesamowicie samotna. Pociechą jest możliwość rozmowy ze służącą w nich domu Miriam oraz jej córką Adą. Z biegiem czasu czarnoskóra dziewczyna zaczyna być traktowana przez nią jak członek rodziny. Uczy ją czytać, pisać, liczyć, grać na fortepianie, a także chce ją posłać do szkoły, czemu sprzeciwił się jej mąż. W tym samym czasie syn Harringtonów, Phil, udaje się na wojnę a ich córka Rose przeprowadza się do Johannesburga, gdzie prowadzi frywolny styl życia. Ada staje się coraz bliższa całej rodzinie. Czy jest to dobre zjawisko w obliczu rozprzestrzeniającego się apartheidu?

4 maja 2014

16. Neil Gaiman - "Amerykańscy bogowie"


Autor: Neil Gaiman
Tytuł: "Amerykańscy bogowie"
Tytuł oryginału: "American Gods"
Liczba stron: 464
Data premiery: 9 października 2013
Wydawca: Wydawnictwo MAGAmerykańscy bogowie. Wersja autorska [Neil Gaiman]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."Cień, główny bohater, wychodzi z więzienia po odsiedzeniu połowy wyroku za napad i pobicie. Cieszy go myśl, że będzie mógł wrócić do żony Laury i razem z nią wieść normalne, spokojne życie. Jednak pomimo tego, nie opuszcza go przekonanie, że zdarzy się coś niedobrego. Kilka dni przed opuszczeniem więzienia zostaje wezwany przez naczelnika, który informuje go, że jego żona oraz najlepszy przyjaciel, u którego miał pracować po wyjściu z zakładu karnego, zginęli w wypadku samochodowym. Na Cienia spada ogromny cios, a jeszcze większym jest to, że Laura miała z nim romans, o czym nie omieszkała go poinformować żona zmarłego przyjaciela. Wtedy znikąd pojawia się tajemniczy pan Wednesday, który oferuje mu pracę. Początkowo Cień podchodzi do niego z dość dużą rezerwą, ponieważ nieznajomy narzuca mu się, jednak po jakimś czasie przyjmuje jego ofertę. Od tej chwili główny bohater staje się częścią podróży, która obfituje w liczne przeszkody, ale także i niespodzianki. Kim okaże się tajemniczy pan Wednesday?

2 maja 2014

15. Isabel Wolff - "Niezapominajka" Autor: Isabel Wolff
Tytuł: "Niezapominajka"
Liczba stron: 280
Data premiery: 27 lipca 2007 
Wydawca: Wydawnictwo Amber
Wydawać by się mogło, że Anna ma wszystko. Powinna czuć się spełniona szczególnie w pracy, ponieważ należy do grona najlepszych analityków finansowych w Londynie. Jednak pewnego dnia postanawia rzucić starą i nudną pracę w biurowcu, by poświęcić się rozwijaniu swojej pasji, którą jest projektowanie ogrodów. Jednak w życiu nie może być nieustannie "różowo".. Zachodzi w ciążę, samotnie wychowuje córeczkę, a ponadto ma styczność z dwoma mężczyznami, którzy tak naprawdę są inni niż jej się wydaje. Czy Anna pozna tajemnice swoich najbliższych? Czy uda jej się zrealizować swoje plany?

1 maja 2014

Majowe zapowiedzi wydawnicze

Za oknem piękna przygoda, szkoda siedzieć przed komputerem w domu! :) Spakuj książkę i wybierz się na jakiś spacer do parku :) Może jakaś nowość wpadnie Wam w oko?Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: "Dar Julii"
Seria: Dotyk Julii, t.3
Liczba stron: 384
Data premiery: 21 maja

Opis:
"Jestem klepsydrą.

Siedemnaście lat przesypało się przeze mnie i pogrzebało mnie w mym  własnym wnętrzu. Czuję, że mam zrośnięte, ciężkie od piasku nogi, umysł  przepełniony ziarenkami wahania i niedokonanych wyborów, tracę cierpliwość, w miarę jak czas przecieka mi przez ciało.

Mała wskazówka poklepuje mnie na raz, dwa, trzy i cztery, szepcząc:
dzień dobry, wstawaj, rusz się,
obudź się
obudź się."

Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać - Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.Autor: Bogna Ziembicka
Tytuł: "Tylko dzięki miłości"
Liczba stron: 400
Data premiery: 21 maja

Opis:
Zuzanna Hulewicz traci w wypadku rodziców i siostrę. Opiekę nad nią przejmuje babcia Jadwiga. Wizyty w dworku  w Różanach pod Krakowem, podróże po Europie i do Egiptu, ważne rozmowy, smakowanie światowego życia sprawiają, że Zuzanna wyrasta na niezwykłą kobietę.


Klimatyczny Kraków lat trzydziestych odchodzi w przeszłość wraz z wybuchem drugiej wojny światowej. Wszystko się zmienia, jednak w Zuzannie rodzi się coś niezmiennego – miłość do Joachima, Niemca, któremu ona też nie jest obojętna. Czy ich uczucie przetrwa wojenną zawieruchę?Autor: C.L. Taylor
Tytuł: "Gdzie kończy się cisza?"
Tytuł oryginału: "Accident"
Seria: Kobieca strona thrillera
Liczba stron: 424
Data premiery: 6 maja
Cena: 36 zł

Opis:
Susan Jackson ma kochającą rodzinę i piękny dom, a jej życie wydaje się szczęśliwe i poukładane, lecz gdy Charlotte, jej nastoletnia córka, wbiega pod autobus i zapada w śpiączkę, Susan musi przewartościować swoje spojrzenie na świat. Szukając przyczyn próby samobójczej córki, Susan odkrywa w jej pamiętniku wzmiankę o jakiejś przerażającej tajemnicy. Zaczyna prywatne śledztwo i trafia do mrocznego świata, o którego istnieniu nie miała nawet pojęcia…


Na ile rodzic może poznać swoje dziecko i co może zrobić, by w pełni mu ufało? Jak bardzo nierozwiązane sprawy z przeszłości mogą wpłynąć na życie człowieka po latach?


Autor: Orson Scott Card
Tytuł: "Cień Endera"
Seria: Saga Cienia
Liczba stron: 496
Data premiery: 8 maja
Cena: 38 zł

Opis:
Andrew „Ender” Wiggin nie był jedynym dzieckiem w Szkole Bojowej. Był tylko najlepszym z najlepszych. Kolejnym z tych przedwcześnie rozwiniętych generałów był chłopiec, zwany „Groszkiem”, który został „cieniem” Endera, jego strategiem i przyjacielem.

Autor: Terry Pratchett
Tytuł: "Para w ruch"
Tytuł oryginału: "Raising Steam"
Seria: Świat Dysku
Data premiery: 15 maja
Cena: 32 zł

Opis:
Ku zaskoczeniu Patrycjusza, lorda Vetinariego, w Ankh-Morpork pojawia się nowy wynalazek – wielka i hałaśliwa machina, wykorzystująca potęgę wszystkich czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. A że to Ankh-Morpork, już wkrótce ściąga tłumy zachwyconych gapiów; niektórzy wcześniej dostrzegli ducha czasów i przybywają uzbrojeni w notesy i płaszcze przeciwdeszczowe.
Moist von Lipwig nie należy do miłośników ciężkiej pracy. Oczywiście, kierując Urzędem Pocztowym, Królewskim Bankiem i Mennicą wnosi swój wkład, ale polega on głównie na słowach. A słowa na szczęście nie są zbyt ciężkie i rzadko wymagają smarowania. Jednakże Moist bardzo lubi pozostawać przy życiu, co sprawia, że nowa oferta Vetinariego jest trudna do odrzucenia...


Para idzie w ruch nad światem Dysku, a jej poganiaczem jest pan Simnel, człowiek z kaszkietem i suwakiem logarytmicznym, mający ciekawy układ z sinusem i cosinusem. Jeśli Moist chce się utrzymać na torze, musi się zmierzyć z wiadrami smaru, człowiekiem, który niekiedy zrzuca pracowników ze schodów, i grupą mocno rozgniewanych krasnoludów...


Autor: Mark Lamprell
Tytuł: "Czysty obłęd"
Tytuł oryginału: " The Full Ridiculous"
Liczba stron: 304
Data premiery: 13 maja
Cena: 35 zł

Opis:
Michael O’Dell wpada pod samochód. Ku swojemu zaskoczeniu i zadowoleniu, nie ginie. Jednak od tej chwili, pomimo heroicznego wsparcia żony, Wendy, życie Michaela zaczyna wymykać się spod kontroli.

Jego córka Rosie nokautuje mściwą koleżankę z klasy, co staje się początkiem koszmarnych przejść z jej szkołą. Syn Declan ukrywa w swoim pokoju narkotyki. Świrnięty policjant zaczyna prześladować całą rodzinę. Drobne nieszczęścia nabierają złowieszczego posmaku. Jakby tego było mało, życie zawodowe Michaela zaczyna walić się w gruzy.


„Czysty obłęd” to przezabawna, bolesna powieść o miłości, rodzinie i niepewności wpisanej w ludzki los.Autor: Jennie Shortridge
Tytuł: "Kiedy zapomnisz"
Tytuł oryginału: "Love, Water, Memory"
Liczba stron: 432
Data premiery: 19 maja
Cena: 14,90 zł

Opis:
Kilka dni przed swoim ślubem Lucy zniknęła z domu. Odnaleziono ją na plaży. Stała w lodowatej wodzie. Nie pamiętała, kim jest, nie potrafiła wrócić do domu. Nie rozpoznała twarzy narzeczonego.

Krok po kroku musiała poskładać swoje życie na nowo, walcząc o każdy powracający okruch przeszłości. Ale czy to możliwe, by odbudować związek bez wspólnych wspomnień?


„Kiedy zapomnisz” to wzruszająca opowieść o pamięci i miłości, historia o poznawaniu siebie i zakochiwaniu się na nowo. To książka, której nie sposób zapomnieć!Autor: Anna Herbich
Tytuł: "Dziewczyny z powstania. Prawdziwe historie"
Liczba stron: 320
Data premiery: 19 maja
Cena: 39,90 zł

Opis:
1 sierpnia 1944 roku w Warszawie było pół miliona kobiet. Wiele z nich poszło do Powstania jako sanitariuszki, łączniczki, część chwyciła za broń. Wszystkie walczyły o przetrwanie. Panienka z dobrego domu w myślach powtarzała: „Boże, spraw, abym wytrzymała tortury”. Matka, która urodziła tuż przed godziną „W”, kołysała dziecko w rytm wybuchających bomb. I ośmioletnia Helenka, prowadzona na pewną śmierć. „Mamo, ja nie chcę umierać” – szeptała.


Przez 63 dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Mężczyźni stwierdzili: „Ojczyzna jest pierwsza. Musicie sobie jakoś radzić”. Kobiety zostały same, w obliczu dramatycznych dylematów. Włożyć coś do garnka czy kupić bandaże dla rannych? Jak zginę: z głodu czy z rąk Niemców? Ale pytanie, czy warto walczyć, w ogóle nie przychodziło im do głowy. Bo odpowiedź była tylko jedna.Autor: Katarzyna Michalak
Tytuł: "Zacisze Gosi"
Seria: Kwiatowa trylogia
Liczba stron: 320
Data premiery: 19 maja
Cena: 34,90 zł

Opis:
Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń.

Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków znów zbierają się czarne chmury.


Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila?Autor: Magdalena Witkiewicz
Tytuł: "Szczęście pachnące wanilią"
Data premiery: 14 maja
Cena: 34,90 zł

Opis:
Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha swój…samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą.
I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek.

W „Szczęściu pachnącym wanilią” spotkamy także bohaterów znanych z innych powieści autorki - Bachora martwiącego się tym, że jego Milenka cudzołoży! znaczy się śpi w cudzym łóżku i Parysa Antonia, który z niezmiennym wdziękiem arystokraty pęta się bohaterom pod nogami.
Autor: Janet Evanovich
Tytuł: "Najlepsza jedenastka"
Tytuł oryginału: "Eleven on Top"
Seria: Stephanie Plum
Liczba stron: 384
Data premiery: 9 maja
Cena: 39,90 zł

Opis:
Stephanie Plum po ostatnich przejściach ma dość pracy jako łowczymi nagród. Nie chce już tropić zbiegów, ani uczestniczyć w strzelaninach i nie chce by jej kolejne samochody regularnie wylatywały w powietrze. Pragnie przejść na emeryturę. Tyle, że nie dorobiła się jeszcze odpowiedniego kapitału. Do tego wszystkiego tajemniczy „duch” z przeszłości podrzuca anonimy pod drzwi.
Autor: Ari Marmell
Tytuł: Pakt złodziejki"
Tytuł oryginału: "Thief's Convenant"
Liczba stron: 340
Data premiery: 30 maja
Cena: 37,90 zł

Opis:
W jedną noc Adrienne Satti straciła w powodzi krwi wszystko, co kochała. Od tej chwili przestała wieść normalne życie i przemieniwszy się w Złodziejkę, przemierza świat, torując sobie drogę przy pomocy ulubionego rapiera. W ten sposób pojmuje sprawiedliwość. Razem ze swoim bóstwem, Olgunem, próbuje zrozumieć, co i dlaczego stało się dawno temu w jej życiu.Autor: Anne Bishop
Tytuł: "Morderstwo wron"
Seria: Inni, t.2
Liczba stron: 432
Data premiery: 21 maja
Cena: 41,90 zł

Opis:
Zdobywszy zaufanie terra indigena zamieszkujących Dziedziniec w Lakeside, Meg Corbyn stara się żyć według ich zasad. Jest człowiekiem, więc powinni ją traktować jak zwierzynę, ale jako cassandra sangue posiada dar wieszczenia przyszłości, który czyni ją kimś wyjątkowym.

Gdy na ulicach pojawiają się dwa nowe narkotyki, dochodzi do coraz częstszych konfliktów ludzi z Innymi. Ich rezultatem są ofiary po obu stronach, dlatego gdy Meg śni o krwi i czarnych piórach na śniegu, Simon Wilcza Straż – zmiennokształtny przywódca Dziedzińca w Lakeside – zastanawia się, czy jej sen dotyczył przeszłych ataków, czy tych, które dopiero nastąpią.


Meg zaczyna coraz częściej odczuwać potrzebę wieszczenia, a tymczasem Inni i nieliczni ludzie, którzy żyją wśród nich, muszą wspólnie pokonać człowieka usiłującego odebrać im wieszczkę krwi – a także powstrzymać niebezpieczeństwo, które grozi zagładą.
Autor: Trudi Canavan
Tytuł: "Złodziejska magia"
Seria: Prawo millenium - Księga I
Liczba stron: 560
Data premiery: 13 maja
Cena: 44,90 zł

Opis:
Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia.
W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella ­– niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.
Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów.
Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.

A nawet ludzie, którym ufają.
Autor: Małgorzata Szyszko-Kondej
Tytuł: "Sześć córek"
Seria: Leniwa niedziela
Liczba stron: 368
Data premiery: 1 maja
Cena: 34,90 zł

Opis:
Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna z korporacji, Agnieszka, walcząca z mężem tyranem. Sześć sióstr, które się nie znają. Każda żyje w innej Polsce. Co je łączy? Tęsknota za miłością, zagadka testamentu ojca, niezgoda na świat, w jakim żyją. Wspomnienia. Godzina milicyjna w stanie wojennym, lalka Barbie za szybą Pewexu, „Barka” śpiewana przez pokolenie JP2, kłótnie pod krzyżem smoleńskim. Kim byłyby dziś, gdyby nie wydarzenia z przeszłości, gdyby nie brak ojca? A może dopiero teraz nadchodzi ich czas?Wydawnictwo W.A.B.


Autor: Grażyna Plebanek
Tytuł: "Bokserka"
Seria: Seria z miotłą
Liczba stron: 356
Data premiery: 21 maja
Cena: 39,90 zł

Opis:
Kobieca przyjaźń, nieoczywiste związki, życie jako nieustająca walka - długo oczekiwana nowa powieść Grażyny Plebanek!

Warszawianka Lu, bokserka amatorka, pracuje w polskiej ambasadzie w Brukseli. Sprite, jej sportowa mentorka i powierniczka jest Belgijką pochodzenia kongijskiego. Poznają się w Brukseli, razem walczą na ringu, wspólnie snują opowieść. Ich historia stwarzana jest w trakcie opowiadania powierzonego przyjaciółce. Przyjaźń i boks to źródła siły dla Lu i Sprite. Więź między młodymi kobietami stanowi oś opowieści, w której romanse, miłości i zauroczenia są tłem dla budowania mocnych osobowości, własnej przestrzeni, z której nie strach wyruszać w świat.
Autor: Fredrik Backman
Tytuł: "Mężczyzna imieniem Ove"
Liczba stron: 416
Data premiery: 7 maja
Cena; 39,90 zł

Opis:
Napisana z przymrużeniem oka zajmująca historia emeryta!
Debiutancka powieść szwedzkiego autora Fredrika Backmana, która w Skandynawii szybko została bestsellerem.
Historia prawie 60-letniego, odizolowanego od otoczenia mężczyzny imieniem Ove.

Choć powieściowy świat pełen jest smutku, bolesnego doświadczenia, samotności i niezrozumienia, nie brak w tej historii dobrego humoru.


Autor: Tad Williams
Tytuł: "Szczęśliwa godzina w piekle"
Data premiery: 27 maja
Cena: 34,90 zł

Opis:
Bobby Dolar – anioł w ludzkiej skórze, adwokat świeżo rozłączonych z ciałem dusz – ma poważne problemy. Po pierwsze: jego przyjaciel i do niedawna kumpel po fachu podrzucił mu kiedyś trefny fant: złote pióro z archanielskiego skrzydła, dowód nielegalnego układu między którymś z ich przełożonych a jednym z wysoko postawionych diabłów. Po drugie: niejakiemu Eligorowi Jeźdźcowi, arcyksięciu Piekła, za wszelką cenę chcę odzyskać ów rekwizyt, a jeśli tę cenę będzie musiał zapłacić Bobby, jego osobisty wróg, to tym lepiej. Po trzecie: Dolar miał nieszczęście zakochać się w przecudnej Casimirze, zwanej też hrabiną Zimnoręką, która przypadkiem też jest diablicą i do tego kochanką-niewolnicą Eligora. I po czwarte wreszcie, świadomy problemu numer trzy arcydiabeł porwał dziewczynę do najgłębszych kręgów Piekła, zapowiadając Bobby’emu, że nigdy już jej nie ujrzy, jeśli mu nie odda pióra. Czy przy takich kłopotach warto jeszcze wspominać o ścigającym Dolara na Ziemi zawziętym zombie, który poprzysiągł mu śmierć?


Dla gości jak Bobby, weteran zmagań Góry z Dołem, diabeł nie taki straszny, jak go malują. Wystarczy przecież narzucić diablą skórę, przeszwarcować się przez bramy piekielne, rozwikłać tajemnicę złotego pióra i uratować piękną ukochaną... a potem żyć długo – jak to anioł – i szczęśliwie,  oglądając się czujnie przez ramię po kres swoich anielskich dni....
Autor: Katarzyna Grochola
Tytuł: "Zagubione niebo"
Liczba stron: 332
Data premiery: 7 maja
Cena: 44,90 zł

Opis:
Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość  - w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść.

Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i  krótkie związki, miłość do utraty tchu, cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania, umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość, pamiętać, że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.
Autor: Jennifer Worth
Tytuł: "Zawołajcie położną"
Tytuł oryginału: "Call the Midwife"
Liczba stron: 376
Data premiery: 21 maja
Cena: 38 zł

Opis:
„Wody odeszły!” – to okrzyk, który panna Jennifer niemal codziennie słyszy w słuchawce telefonu. Bez względu na porę dnia czy pogodę natychmiast wkłada swój uniform, bierze pod pachę skórzaną torbę, wsiada na rower i gna przez ulice Londynu, by dotrzeć do rodzącej. Tam potrzebne są jej umiejętności i spokój, wiedza i opanowanie.

Jennifer to Jennifer Worth, brytyjska pisarska i pianistka, która przez ponad dwadzieścia lat pracowała jako położna. W młodości trafiła na praktykę do Nonnatus House, ośrodka sióstr anglikańskich, specjalizującego się w opiece pielęgniarskiej. Były to czasy powojenne, a zarazem czasy sprzed pigułki antykoncepcyjnej – pracy było więc co niemiara. Lekko ateizująca panna z dobrego domu ucząc się zawodu stopniowo zaczyna nabierać szacunku do sposobu życia, na jaki zdecydowały się siostry zakonne, i do każdej swojej podopiecznej.

Worth z precyzją i z dozą brytyjskiego poczucia humoru uchwyciła realia robotniczej dzielnicy East End w Londynie. Po latach odżywa w niej ogromna radość z przyjścia na świat każdego dziecka, ale też strach towarzyszący porodom w czasach, gdy higiena i fachowa opieka medyczna nie były wcale oczywistością.

Worth własne wspomnienia spisała w trzech tomach. Zawołajcie położną (oryg. Call the Midwife) to pierwszy z nich. Na podstawie książki powstał serial BBC, który w Wielkiej Brytanii pobił wszelkie rekordy oglądalności. Na 2014 rok planowany jest kolejny sezon przygód rezolutnej dziewczyny, która niosąc pomoc młodym mamom odkrywa mizerię, ale też wielką siłę portowych londyńskich dzielnic w latach pięćdziesiątych.

Autor: Anna M. Brengos
Tytuł: "Scenariusz z życia"
Seria: Babie lato
Liczba stron: 288
Data premiery: 14 maja
Cena: 29,90 zł

Opis:
"Nie byłam pewna, czy to pierwsze objawy klimakterium, czy też moje ciało tak zareagowało na widok, który się przede mną objawił. Najpierw zrobiło mi się gorąco, potem cała krew spłynęła mi do pięt, a na koniec poczułam zawroty głowy. Musiałam się oprzeć o latarnię. Sama byś tak zareagowała, gdyby to Ciebie dotyczyło. W biały dzień, w ostrych barwach i prawie na wyciągnięcie ręki – a na pewno w odległości celnego rzutu kamieniem! – miałam przed oczami mojego Bogusia, który właśnie zajechał moim samochodem przed obcą klatkę schodową. Wyszła stamtąd obca kobieta…"

Jak najskuteczniej odegrać się na wiarołomnym mężu i poprawić sobie humor? Marta postanawia napisać scenariusz filmowy. Jego ekranizacja byłaby najsłodszą zemstą.

Autorka udowadnia, że w każdym wieku można zacząć życie od nowa i nie jest do tego potrzebny żaden mężczyzna. Czasem wystarczy determinacja i… poczucie humoru.
Autor: Paulina Hendel
Tytuł: "Zapomniana księga. Strażnik"
Liczba stron: 400
Data premiery: 21 maja
Cena: 34,90 zł

Opis:
Ostatnie, co zapamiętał Hubert, to eksplozja szklanej piramidy pod Luwrem. Teraz budzi się w zatęchłym pomieszczeniu, ranny, ubrany w łachmany, w ekwipunku zaś odkrywa… imponującą kolekcję broni. Okazuje się, że od feralnego wyjazdu do Francji minęło siedem lat.
W tym czasie świat bardzo się zmienił – zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, a potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki. Z ukrycia wyszły za to demony znane z ludowych opowieści… Hubert musi rozwikłać tajemnicę własnej przeszłości i odnaleźć się w tym dziwnym nowym świecie. Niemal wszystko, co znał, przepadło. Ale czy bezpowrotnie?

Postapokaliptyczna przygoda, której nigdy nie zapomnisz! Mnie intryguje "Dar Julii", "Cień Endera" oraz "Złodziejska magia" ;) Która nowość Was najbardziej zaintrygowała, zaciekawiła? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.