20 sierpnia 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #8

Koniec wakacji zbliża się nieubłaganie, a co za tym idzie, słońce również będzie świecić słabiej. Mi jeszcze zostało trochę wolnego (przywileje studenta), jednak nie będę próżnować. Tymczasem przedstawiam Wam cztery nowe filmy, które będziemy mogli od piątku oglądać na ekranach polskich kin.

1. Kryptonim U.N.C.L.E.
Reżyseria: Guy Ritchie
Scenariusz: Guy Ritchie, Lionel Wigram
Gatunek; Komedia, Akcja
Premiera: 21 sierpnia 2015 (Polska), 13 sierpnia 2015 (świat)
W rolach głównych: Henry Cavill (Solo), Armie Hammer (Illya), Alicia Vikander (Gaby), Elizabeth Debicki (Victoria), Hugh Grant (Waverly)
Opis: Akcja filmu Kryptonim U.N.C.L.E. rozgrywa się w latach 60. XX wieku, w kulminacyjnym okresie zimnej wojny. Skupia się na postaciach agenta CIA Napoleona Solo oraz agenta KGB Illyi Kuryakina. Agenci, zmuszeni odłożyć na bok wzajemne animozje, łączą siły, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest zburzenie równowagi sił poprzez rozprzestrzenianie broni i technologii nuklearnej. Jedyny trop, do jakiego udało im się dotrzeć, to córka zaginionego niemieckiego profesora, który jako jedyny jest w stanie przeniknąć do organizacji przestępczej. Agenci muszą ścigać się z czasem, aby go odnaleźć i zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

Zwiastun:


2. Sinister 2
Reżyseria: Ciaran Foy
Scenariusz: C. Robert Cargill, Scott Derrikson
Gatunek: Horror
Premiera: 21 sierpnia 2015 (Polska), 20 sierpnia 2015 (świat)
W rolach głównych: James Ransone (astępca o &So), Shannyn Sossamon (Coutney Collins)
Opis: Szeryf So&So kontynuuje śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw, która doprowadziła do śmierci jego przyjaciela. Dochodzenie prowadzi go do położonego na odludziu domku zamieszkałego przez Courtney Collins, która wraz z synami Zachiem i Dylanem, ukrywa się tu przed agresywnym mężem. Courtney nie jest świadoma mrocznej tajemnicy, którą skrywa jej nowy dom. Wkrótce odkryją ją chłopcy, znajdując w piwnicy stare amatorskie filmy, których pierwsza projekcja obudzi duchy przeszłości i da nowy początek krwawej krucjacie zła.

Zwiastun:


3. Anioł
Reżyseria: Amin Dora
Scenariusz: Georges Khabbaz
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 1 godz. 35 min.
Premiera: 21 sierpnia 2015 (Polska); 31 października 2013 (świat)
Opis: Leba (Georges Khabbaz), nauczyciel muzyki, z żoną Larą (Lara Matar) i dwiema córkami mieszka w małym libańskim miasteczku, w którym wszyscy wiedzą wszystko o innych. Kiedy Lara ma urodzić upragnionego syna, cieszą się wszyscy. Jednak Ghadi (Emmanuel Khairallah) ma zespół Downa, a kiedy podrasta, zakłóca spokój okolicy swoimi śpiewami i wrzaskami. Rada mieszkańców postanawia nakazać rodzicom oddanie syna do zakładu specjalnego. Leba, nie chcąc do tego dopuścić, z pomocą przyjaciół wmawia religijnym mieszkańcom, że jego syn jest aniołem, który odmieni życie wszystkich. 

Zwiastun:


4. Bystry Bill
Gatunek: Animacja
Premiera: 21 sierpnia 2015 (na całym świecie)
Opis: Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.

Zwiastun:


Ubogi ten tydzień, ale cóż... Chyba wybiorę się na "Kryptonim U.N.C.L.E.", bo lubię kino akcji :D A Wam coś wpadło w oko? :D
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.