10 września 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #9

W tym tygodniu w kinie zagości aż 8 nowych filmów, z czego kilka z nich zapowiada się naprawdę ciekawie. Nie przeciągając, zapraszam Was do krótkiej prezentacji nowości ;)

1. Do utraty sił
Reżyseria: Antoine Fuqua
Scenariusz: Kurt Sutter
Gatunek: Dramat, film sportowy
Premiera: 11 września 2015 (Polska); 15 czerwca 2015 (świat)
W rolach głównych: Jake Gyllenhaal (Billy Hope), Forest Whitaker (Tick Wills), Rachel McAdams (Maureen Hope)
Opis: Billy Hope ciężką pracą osiągnął wszystko, czego można oczekiwać od życia. Ma piękną i kochającą żonę (McAdams), uroczą córkę i wielkie osiągnięcia na ringu. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko. Billy sięga dna, a jedynym sposobem, by się od niego odbić, jest rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów amatorów (zdobywca Oscara Forest Whitaker). Dzięki jego wsparciu, Billy rozpoczyna największą walkę swojego życia, która ma przynieść mu odkupienie i zwrócić zaufanie bliskich. Najważniejsze stracie odbędzie się jednak poza ringiem.

Zwiastun:


2. Karbala
Reżyseria i scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz
Gatunek: Wojenny
Premiera: 11 września 2015 (Polska); 8 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Bartłomiej Topa (kapitan Kalicki), Antoni Królikowski (sanitariusz Kamil Grad)
Opis: To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

Zwiastun:


3. Nigdy nie jest za późno
Reżyseria: Jonathan Demme
Scenariusz: Diablo Cody
Gatunek: Dramat
Premiera: 11 września 2015 (Polska); 5 sierpnia 2015 (świat)
W rolach głównych: Meryl Streep (Ricki), Kevin Kline (Pete Brummel), Mamie Grummer (Julie)
Opis: Supertrio Meryl Streep (trzykrotna laureatka Oscara), Jonathan Demme (Oscar za "Milczenie owiec", "Filadelfia", "Rachel wychodzi za mąż") i Diablo Cody (Oscar za scenariusz do filmu "Juno") przedstawia historię starzejącej się gwiazdy rocka (Meryl Streep ), która w młodości porzuciła rodzinę na rzecz show biznesu. Teraz wraca na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka (Mamie Gummer).

Zwiastun:


4. Wizyta
Scenariusz i reżyseria: M. Night Shyamalan
Gatunek: Czarna komedia
Premiera: 11 września 015 (Polska); 9 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Olivia DeJonge (Becca), Ed Oxenbould (Tyler), Deanna Dunagan (Nana)
Opis: Mroczny, pełen zaskakujących wydarzeń film opowiada historię wizyty dwojga nastolatków, którzy spędzają kilka dni u dziadków. Dziadków, których nigdy wcześniej nie widzieli. Niezrozumiałe, dziwne, niepokojące zachowanie babci i dziadka jest wynikiem przerażającej tajemnicy...

Zwiastun:


5. Prawie jak matka
Scenariusz i reżyseria: Anna Muylaert
Gatunek: Dramat
Premiera: 11 września 015 (Polska); 25 stycznia 2015 (świat)
W rolach głównych: Regina Case (Val), Michel Joelsas (Fabinho), Camila Mardila (Jessica)
Opis: Val pracuje jako gosposia bogatej rodziny w São Paulo. Pierze, gotuje, sprząta i jest powiernicą 17-letniego Fabinho, którego matka nigdy nie ma dla niego czasu. Val sama ma córkę, ale nie widziała jej od lat. Zostawiła ją w rodzinnym mieście pod opieką krewnych. Niespodziewanie dziewczyna zapowiada swój przyjazd. Jessica jest teraz młodą, pewną siebie kobietą, ma zamiar studiować architekturę w São Paulo i nie przyjmuje do wiadomości relacji państwo-służba. Zamiast zamieszkać w pokoiku matki, zajmuje pokój gościnny, bierze co chce z lodówki, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. Krok po kroku, niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, wbrew woli Val. I w końcu, w środku awantury między matką a córką, wychodzi na jaw tajemnica Jessiki…

Zwiastun:


6. Paryska dziwka i książę
Scenariusz i reżyseria: Eloise Lang, Noemie Saglio
Gatunek: Komedia
Premiera: 11 września 2015 (Polska), 29 kwietnia 2015 (świat)
W rolach głównych: Camille Cottin (Camilla)
Opis: Camilla, dla przyjaciół Connasse, właśnie skończyła 30 lat i ma serdecznie dość wszystkiego. Korzystania z transportu publicznego, płacenia podatków i całej tej szarej rzeczywistości, z którą większość z nas zmaga się na co dzień. Kobieta pragnie czegoś więcej. Chce bogatego faceta, który uwolni ją od przymusu pracy i spełni wszystkie zachcianki. Innymi słowy prawdziwego księcia! A gdzie takiego szukać? Oczywiście w Wielkiej Brytanii. Uświadomiwszy to sobie Camilla pakuje walizki i wyjeżdża do Londynu, by tam odnaleźć miłość swego życia. Kiedy jednak bramy Pałacu Buckingham zamykają się przed jej nosem, kobieta obmyśla niebywały plan. Poczynając od porwania sobowtóra ulubionego psa królowej, robi wszystko, by doszło do skonsumowania związku z księciem.

Zwiastun:


7. Płomień
Scenariusz i reżyseria: Syllas Tzoumerkas
Gatunek: Thriller
Data premiery: 11 września 2015 (Polska); 8 sierpnia 2014 (świat)
W rolach głównych: Aggeliki Papoulia (Maria)
Opis: Maria wchodzi w dorosłość z najlepszymi intencjami. Pochodzi z typowej kochającej się greckiej rodziny. Jest impulsywna, energiczna i pełna namiętności. Ma szerokie plany na przyszłość. Chce zostać prawniczką, ale poznaje przystojnego marynarza Yannisa, w którym zakochuje się bez pamięci. Namiętny związek przysłania im cały świat, a jego owocem jest trójka dzieci. Maria wychowuje je sama, bo Yannis pracuje na statku. Rodzinne szczęście z czasem okazuje się jednak ułudą. Maria staje się coraz bardziej samotna, a 10 lat później jej życie się rozpada. Kryzys w Grecji obnaża skrywane dotąd rodzinne tajemnice, których poznanie zwiastuje katastrofę. Aby ją zatrzymać, Maria decyduje się na desperacki krok. Chcąc ocalić siebie, musi odrzucić własną przeszłość i tych, których kocha najbardziej. Pociąga to za sobą splot zdarzeń, którego nic nie jest już w stanie zatrzymać.

Zwiastun:


8. Hugo i łowcy duchów
Gatunek: Familijny, Fantasy
Premiera: 11 września 2015 (cały świat)
Opis: Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stworek bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat... i zaświaty.

Zwiastun:


I jak? Wpadło Wam coś w oko? Bo ja poważnie zastanawiam się nad pójściem do kina na "Do utraty sił" oraz "Karbalę", o której jest ostatnio dość głośno. Komedia z Meryl Streep również mnie kusi, jednak chyba zaczekam aż film wyjdzie na dvd ;)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.