24 września 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #11

Wrzesień się kończy, a wraz z nim moje wakacje. Powoli przygotowuję się na powrót do szarej rzeczywistości, gdzie kodeksy i ustawy będą na porządku dziennym. Jednak w ostatnim tygodniu września nie mogłoby zabraknąć premier filmowych. Zobaczcie, co tym razem pojawi się w kinach.

1. "Sicario"
Reżyseria: Denis Villeneuve;
Scenariusz: Taylor Sheridan
Premiera: 25 września 2015 (Polska), 19 maja 2014 (świat)
W rolach głównych: Emily Blunt (Kate Macer), Benicio del Toro (Alejandro), Josh Brolin (Matt), Victor Garber (Jennings)
Opis: Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

Zwiastun:


2. "Król życia"
Reżyseria: Jerzy Zieliński
Scenariusz: Fadi Chakkour
Premiera: 25 września 2015 (cały świat)
W rolach głównych: Robert Więckiewicz (Edward), Magdalena Popławska (Norma)
Opis: Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca.  Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę. Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne. 

Zwiastun:


3. "Pilecki"
Reżyseria: Mirosław Krzyszkowski
Premiera: 25 września 2015 (cały świat)
Opis: Film ,,Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku.

Zwiastun:


4. "45 lat"
Scenariusz i reżyseria: Andrew Haigh
Premiera: 25 września 2015 (Polska), 6 lutego 2015 (świat)
W rolach głównych: Charlotte Rampling (Kate Mercer), Tom Courtenay (Geoff Mercer)
Opis: Już za tydzień Kate Mercer (Charlotte Rampling) uczci wraz z mężem Geoffem (Tom Courtenay) 45-lecie swojego ślubu. Przygotowania do jubileuszowej imprezy przebiegają nadzwyczaj sprawnie. Do Geoffa przychodzi jednak nieoczekiwany list. Ciało jego pierwszej miłości, zamrożone w lodowcu, zostało odnalezione w szwajcarskich Alpach. Kiedy pięć dni później ma się odbyć z dawna oczekiwana uroczystość, okazuje się, że być może nie ma już małżeństwa, które można by świętować. 

Zwiastun:


5. Noc Walpurgi
Reżyseria: Marcin Bortkiewicz
Scenariusz: Marcin Bortkiewicz, Magdalena Gauer
Premiera: 25 września 2015 (Polska), 24 czerwca 2015 (świat)
W rolach głównych: Małgorzata Zajączkowska (Nora Sedler), Philippe Tłokiński (Robert)
Opis: Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Philippe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

Zwiastun:


Z chęcią pooglądałabym film o Pileckim, a Wy? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.