15 października 2015

Premiera tygodnia, czyli co nowego w kinie? #14


Jak ten tydzień zleciał. Pierwszy śnieg i zimne wieczory sprzyjają wizytom w kinie, gdzie już jutro będzie można zobaczyć aż 5 nowych filmów. Jakie? Spójrzcie niżej.

1. "Pakt z diabłem"
Reżyseria: Scott Cooper
Scenariusz: Jez Butterworth, Mark Mallouk
Premiera: 16 października 2015 (Polska); 4 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Johnny Depp (James 'Whitey' Bulger), Joel Edgerton (Jon Connolly), Benedict Cumberbatch (Billy Bulger), Dakota Johnson (Lindsey Cyr), Kevin Bacon (Charles McGuire)
Opis: Oparta na faktach historia James'a Bulgera (pseudonim "Whitey"), brata senatora oraz najbardziej bezwzględnego i brutalnego przestępcy w historii południowego Bostonu, który został informatorem FBI, aby pozbyć się mafijnej rodziny, działającej na jego terenie.

Zwiastun:

2. "Demon"
Reżyseria: Marcin Wrona
Scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona
Premiera: 16 października 2015 (Polska); 17 października 2015 (świat)
W rolach głównych: Tomasz Schuchardt ('Jasny'), Adam Woronowicz (Lekarz), Andrzej Grabowski (Zygmunt Jasiński), Agnieszka Żulewska (Żaneta), Itay Tiran (Piotr 'Pyton')
Opis: Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego...

Zwiastun:

3. "Obce niebo"
Reżyseria: Dariusz Gajewski
Scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic
Premiera: 16 października 2015 (Polska); 16 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Agnieszka Grochowska (Basia), Bartłomiej Topa (Marek), Barbara Kubiak (Ula)
Opis: Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

Zwiastun:

4. "Sypiając z innymi"
Scenariusz i reżyseria: Leslye Headland
Premiera: 16 października 2015 (Polska); 24 stycznia 2015 (świat)
W rolach głównych: Jason Sudeikis (Jake), Alison Brie (Lainey)
Opis: Lainey i Jake spali ze sobą tylko raz, ale za to ten pierwszy. Kilka lat później, wpadają na siebie przypadkiem. Jake to nałogowy kobieciarz, a Lainey uzależniła się od niewłaściwego faceta, który ma żonę i dziecko w drodze. Na kilometr widać, że są dla siebie stworzeni, tylko oni wciąż tego nie wiedzą. Może wszystko by się zmieniło, gdyby tylko przestali sypiać z innymi...

Zwiastun:

5. "El Club"
Reżyseria: Pablo Larrain
Scenariusz: Pablo Larrain, Guillermo Calderon, Daniel Villalabos
Premiera: 16 października 2015 (Polska), 9 lutego 2015 (świat)
W rolach głównych: Roberto Farias (Sandokan), Antonia Zegers (Siostra Monica), Alfredo Castro (Ojciec Vidal) 
Opis: Mała miejscowość na chilijskim wybrzeżu Pacyfiku. Czterech księży wraz siostrą zakonną pędzi tu spokojne życie, którego największym wydarzeniem są gonitwy, w których bierze udział ich chart. Spokój grupy przerywa samobójstwo nowo przybyłego księdza, który nie wytrzymuje oskarżeń rzucanych na niego publicznie przez tajemniczego mężczyznę. Dla wyjaśnienia tej zagadkowej sytuacji kuria przysyła ojca Garcię, rzutkiego jezuitę, który rozpoczyna śledztwo. Co spowodowało, że grupka duchownych znalazła się na wygnaniu na dalekiej prowincji? Czy oskarżenia pod adresem księdza-samobójcy były prawdziwe? I wreszcie, czy kościelnemu detektywowi rzeczywiście zależy na odkryciu prawdy?

Zwiastun:


Nie wiem jak Wy, ale ja z chęcią wybiorę się na film z Deppem w roli głównej. Jestem ciekawa czy w końcu uda mu się zerwać z wizerunkiem kapitana Jacka Sperawa z "Piratów z Karaibów". 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.