29 października 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #15


Kina rozpieszczają nas w październiku, ponieważ co tydzień na polskich ekranach pojawia się minimum pięć nowych filmów. Już jutro kolejne sześć będzie można zobaczyć w kinach. Jakie? Sprawdźcie ;)

"Pentameron"
Scenariusz: Matteo Garrone, Edoardo Albinati, Ugo Chiti, Massimo Gaudioso
Reżyseria: Matteo Gattone
Premiera: 14 maja 2015 (świat); 30 października 2015 (Polska)
W rolach głównych: Salma Hayek (królowa Longtrellis), Vncent Cassel (król Strongcliff), Toby Jones (król Highhills)
Opis: Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa (Salma Hayek) gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król (Toby Jones) oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy (Vincent Cassel). Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

Zwiastun:


"Paranormal Activity: inny wymiar"
Scenariusz: Jason Pagan, Andrew Deutschman, Gavin Heffernan, Adam Robitel
Reżyseria: Gregory Plotkin
Premiera: 21 października 2015 (świat), 30 października 2015 (Polska)
Opis: Wydaje się, że to nie dom odwiedzały duchy, nawiedzona jest… TA rodzina. Po przeprowadzce w nowe miejsce, daleko od domu, po którego ścianach spłynęło tyle krwi, Katie (Katie Featherston, jedyna aktorka, która pojawia się w każdej części serii) i jej rodzina próbuje rozpocząć nowe życie w spokojnym Palo Alto w słonecznej Kalifornii. Ale słońce wybrzeża nie rozjaśni mroku tajemnic, które sprawiają, że duchy podążają za rodziną Katie.

Zwiastun:


"Strategia mistrza"
Scenariusz: John Hodge
Reżyseria: Stephen Frears
Premiera: 13 września 2015 (świat); 30 października 2015 (Polska)
W rolach głównych: Ben Foster (Lance Armtrong), Chris O'Dowd (David Walsh)
Opis: Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Zwiastun:


"Cień latarni morskiej"
Scenariusz: Roland Fauser, Jimmy Karlsson
Reżyseria: Ulrika Bengts
Premiera: 27 sierpnia 2013 (świat); 30 października 2015 (Polska)
W rolach głównych: Patrik Kumpulainen (Gustaf Hasselbond), Erik Lonngren (Karl Berg)
Opis: Lato 1939 roku. Na odciętej od świata, skalistej wysepce na Bałtyku tamtejszy latarnik, pan Hasselbond, jest alfą i omegą dla zdesperowanej żony, pełnej niewinności młodej córki oraz nastoletniego syna, Gustafa, który kocha ojca, ale jednocześnie się go boi. Pewnego dnia do tego zapomnianego przez Boga miejsca przybywa trzynastoletni Karl, który, ku niezadowoleniu Hasselbonda, zostaje mu przydzielony do pomocy. Karl, wychowanek sierocińca, robi wszystko, by udowodnić swoją wartość. Zaprzyjaźnia się z Gustafem, ale wkrótce, kiedy Hasselbond zaczyna faworyzować Karla, między chłopcami rodzi się podszyta nienawiścią rywalizacja.

Zwiastun:


"Dark Was the Night"
Scenariusz: Tyler Hisel
Reżyseria: Jack Heller
Premiera: 16 października 2014 (świat); 30 października 2015(Polska)
W rolach głównych: Kevin Durand (Paul Shields), Lukas Haas (Donny Saunders), Bianca Kailich (Susan Shields)

Zwiastun:


"Agnieszka"
Scenariusz i reżyseria: Tomasz Emil Rydzik
Premiera: 23 października 2014 (świat), 30 października 2015 (Polska)
W rolach głównych: Karolina Gorczyca (Agnieszka Radomska), Hildegard Schmahl (Madame), Lorenzo Nedis (Manuel)
Opis: Agnieszkę poznajemy, kiedy po pięciu latach wychodzi z polskiego więzienia. Na chwilę wraca do przeszłości: składa brzemienną w skutkach wizytę tym, przez których dostała wyrok i odwiedza młodszego brata Rafała, który wydaje się być jedyną bliską jej osobą. Z kilkoma banknotami i walizką w ciągu jednego dnia przenosi się w zupełnie inne miejsce – do Monachium, pierwszego miasta, do którego udało się jej złapać autobus z Polski. Tam przypadkiem trafia do Madame – dawnej baletowej diwy, teraz właścicielki osobliwej agencji towarzyskiej. Po zdanym egzaminie, zaczyna pracować dla niej jako domina. Madame otacza ją szczególną uwagą, a z czasem zaczyna traktować niemal jak córkę. Praca Agnieszki to dryfowanie na granicy bezpieczeństwa, które jednak okazuje się bardzo dochodowe. Dzięki szybko zarobionym pieniądzom dziewczyna powoli układa swoje nowe życie w Niemczech. Sprawy komplikują się, kiedy zakochuje się w niej przypadkiem poznany 16-letni Manuel. Nie tylko rodzice chłopaka nie są zachwyceni jego nową przyjaciółką, ale przede wszystkim zaborcza Madame nie toleruje nikogo, kto mógłby odwrócić od niej uwagę Agnieszki. 

Zwiastun:


Tym razem nie znalazłam filmu dla siebie. A Wy coś upatrzyliście??
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.