9 października 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #13

Październik rozpoczął się pięknie, jednak pogoda w ostatnich dniach powoduje, że nie mam ochoty wychodzić z mieszkania. Dlatego zamiast długich spacerów zdecydowanie preferuję kino, szczególnie, że widzowie mogą czuć się rozpieszczani - wiele nowości, a każda z nich ma coś w sobie ;) Jesteście ciekawi co tym razem zagości po raz pierwszy w polskich kinach?

1. Legend
Scenariusz i reżyseria: Brian Helgeland
Premiera: 9 października 2015 (Polska); 9 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Tom Hardy (Ronnie Kray/ Reggie Kray), Emily Browning (Frances Shea)
Opis: Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Kray, którzy w barwnych latach 60-tych terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie "biznesu", a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

Zwiastun:


2. Hotel Transylwania 2
Reżyseria: Genndy Tartakovsky
Scenariusz: Adam Sandler, Robert Smigel
Premiera: 9 października 2015 (Polska); 21 września 2015 (świat)
Opis: Zarząd Hotelu Transylwania zmienił nieco regulamin i teraz pośród upiorów mogą w nim mieszkać także ludzie. No, ci nieco bardziej odważni ludzie. Ale Drac nie wszystko widzi w różowych (czy może raczej czarnych) barwach, obawia się bowiem, że jego półczłowieczy-półwampirzy wnuk nie przejawia symptomów wampira… Zamierza więc, łącząc siły z Frankiem, Murrayem i Griffinem, poddać go wampirzemu treningowi.
To jednak nie wszystko. Hotel zapragnął odwiedzić Vlad, bardzo, bardzo, bardzo stary (i staroświecki) ojciec Draca. Sytuacja komplikuje się, gdy Vlad dowiaduje się, że jego wnuk nie jest wampirem czystej krwi, a Hotel Transylwania mogą odwiedzać ludzie…

Zwiastun:


3. The Walk. Sięgając chmur
Reżyseria: Robert Zemeckis
Scenariusz: Christopher Browne, Robert Zemeckis
Premiera: 9 października 2015 (Polska); 25 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Joseph Gordon-Levitt (Philippe Petit), Ben Kingsley (Dziadek Rudy), Charlotte Le Bon (Annie)
Opis: Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa” i „Cast Away: poza światem”, zabiera nas w świat magii, przedstawiając historię Philippe’a Petita, francuskiego artysty-linoskoczka, który w 1974 r. w spektakularny sposób, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, przeszedł po czterystumetrowej stalowej linie rozpostartej między nowojorskimi wieżami World Trade Center. Podchmurny spacer trwał 45 minut. Drobna sylwetka ubranego na czarno mężczyzny stała się symbolem, a wyczyn przyniósł mu międzynarodowy rozgłos i zapewnił miejsce w historii (nikomu nie udało się tego powtórzyć). Współcześni ocenili dokonanie Petita jako romantyczny gest skierowany przeciw wyrachowanemu światu korporacji zajmujących biura World Trade Center. W filmie zobaczymy Josepha Gordona-Levitta („Incepcja”, „Sin City 2: Damulka warta grzechu”) oraz nagrodzonego Oscarem („Gandhi”) Bena Kingsleya.

Zwiastun:


4. Intruz
Scenariusz i reżyseria: Magnus von Horn
Premiera: 9 października 2015 (Polska); 21 maja 2015 (świat)
Opis: "Intruz" opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

Zwiastun:


5. Panna Julia
Scenariusz i reżyseria: Liv Ullmann
Premiera: 9 października 2015 (Polska); 7 września 2014 (świat)
W rolach głównych: Jessica Chastain (Miss Julie), Colin Farrell (John), Samantha Morton (Kathleen)
Opis: Film jest ekranizacją sztuki Augusta Strindberga, którą pisarz stworzył na podstawie prawdziwego zdarzenia, przeczytanego w gazecie. Młoda arystokratka, znudzona wytwornym życiem, pod nieobecność ojca zaczyna szukać innych rozrywek, niż tylko wystawne przyjęcia. W noc świętojańską wszyscy wieśniacy zgodnie ze słowiańską tradycją świętują letnie przesilenie, uczestnicząc w różnych zabawach. Julia pod wpływem atmosfery tej nocy, uwodzi swego lokaja. Mężczyzna początkowo jest niepewny i zdaje sobie sprawę ze swojego miejsca, jednak wkrótce zaczyna wychodzić na jaw rozdarcie między dwiema stronami jego osobowości.

Zwiastun:


6. Performer
Scenariusz i reżyseria: Maciej Sobieszczański, Łukasz Ronduda
Premiera: 9 października 2015 (Polska); 7 lutego 2015 (świat)
W rolach głównych: Oskar Dawicki
Opis: "Performer" to dynamiczna, pełna punkowej energii opowieść o artyście, który szuka dla siebie miejsca we współczesnym świecie. Bohaterem filmu jest Oskar Dawicki, znany między innymi z performensu "Baloniarz", w trakcie którego powiesił się  na sznurze pod sufitem galerii. Przed uduszeniem ratowały go jedynie balony wypełnione helem.  Oskar żyje swoją sztuką i nie idzie na żadne kompromisy, często ryzykując własne życie lub zdrowie. Znakiem rozpoznawczym jego performensów jest lśniąca brokatowa marynarka. Poznajemy go w momencie przełomowym, gdy jego Mentor (Zbigniew Warpechowski) jest umierający. Warpechowski jest także mistrzem Najdroższego (Andrzej Chyra), przyjaciela Oskara z dzieciństwa, a obecnie także rywala, który postawił na bardziej komercyjną sztukę i odniósł ogromny sukces finansowy. Skomplikowane relacje łączą Dawickiego również z Galerzystką (Agata Buzek), która jest jego marszandką oraz kochanką.

Zwiastun:


7. Obiecujący początek
Reżyseria: Emma Luchini
Scenariusz: Emma Luchini, Nicholas Rey, Vanessa David
Premiera: 9 października 2015 (Polska); 30 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Manu Payet (Martin Vauvel), Veerle Baetens (Mathilde Carmain)
Opis: "Obiecujący początek" to rozkoszna, bezpretensjonalna, lekka, ale i wzruszająca historia o miłości, wieku, iluzji i oczarowaniu. Ilustruje te momenty w życiu, kiedy pośrodku banalnego zdarzenia, spotkanie pewnej osoby może przemienić się w coś magicznego.
Martin (Manu Payet), 38-letni pisarz odnoszący sukcesy, a mimo to zbyt rozczarowany, by cieszyć się życiem, wraca do rodzinnego domu, do swojego ojca (Fabrice Luchini) ogrodnika, niepoprawnego romantyka, który próbuje ukryć swoją samotność. Spotyka tam Gabriela, 16-letniego brata, egzaltowanego i idealistycznego, któremu bez wytchnienia będzie próbował obrzydzić miłość. Ale to wszystko do czasu pojawienia się Mathilde (Veerle Baetens), seksownej, rozpromienionej, radosnej i pełnej życia młodej kobiety,  która przewróci ich świat do góry nogami.

Zwiastun:


Z chęcią wybiorę się na "Legend" - Tom Hardy x2 przekonuje mnie :D
A Wy znaleźliście coś dla siebie?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.