3 stycznia 2016

Premiery stycznia, czyli co nowego w kinie? ;)Huczny Sylwester już za nami, czas rozpocząć Nowy Rok. Pewnie wkroczyliśmy w 2016 rok - rok, który będzie obfitować w naprawdę ciekawe premiery filmowe. Nie przedłużając - zapraszam Was na subiektywne zestawienie nowości styczniowych, które (moim zdaniem) warto  pooglądać ;)

1 stycznia

"Big Short"
Reżyseria: Adam McKay
Scenariusz: Adam McKay, Charles Randolph
Gatunek: Dramat
Premiera: 2 listopada 2015 (świat)
W rolach głównych: Christian Bale (Michael Burry), Steve Carell (Mark Baum), Ryan Gosling (Jared Vennett), Brad Pitt (Ben Rickert)
Opis: Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu 2007-2010. Zadziwiające, jak zaledwie kilku mężczyzn - poprzez spekulacje, malwersacje, balansowanie na granicy prawa - doprowadziło do gigantycznej zapaści gospodarczo-ekonomicznej właściwie w każdym zakątku globu. Sensacyjne kulisy wydarzeń, które wpłynęły na każdego z nas.

Zwiastun:


"Zupełnie Nowy Testament"
Reżyseria: Jaco Van Dormael
Scenariusz: Jaco Van Dormael, Thomas Gunzig
Gatunek: Komedia
Premiera: 17 maja 2015 (świat)
W rolach głównych: Pili Groyne (Ea), Benoit Poelvoorde (Bóg), Catherine Denevue (Martine), Yolande Moreau (Kobieta z Bogiem)
Opis: Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa. 

Zwiastun:


"Słaba płeć?"
Reżyseria: Krzysztof Lang
Scenariusz: Hanna Węsierska, Wojciech Pałys, Katarzyna Gryga
Gatunek: Komedia romantyczna
Premiera: 1 stycznia 2016 (świat)
W rolach głównych: Olga Bołądź (Zosia), Piotr Adamczyk (Jimmie), Marcin Korcz (Janek), Marieta Żukowska (Marianna), Katarzyna Figura (Matka), Marek Bukowski (Kochanek), Marian Dziędziel (Adam), Piotr Głowacki (Ryszard)
Opis: Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

Zwiastun:8 stycznia

"Joy"
Reżyseria: David O. Russell
Scenariusz: Annie Mumolo, David O. Russell
Gatunek: Biograficzny, Dramat,
Premiera: 24 grudnia 2015 (świat)
W rolach głównych: Jennifer Lawrence (Joy Mangano), Robert de Niro (Rudy), Bradley Cooper
Opis: Joy Mangano (Lawrence), samotna matka z Long Island, pracuje na trzech etatach, aby utrzymać rodzinę. Pewnego dnia wpada na pomysł skonstruowania samowyżymającego się mopa, który następnie opatentuje  i przedstawia firmie prowadzącej telesprzedaż. Jej mop okazuje się strzałem w dziesiątkę, a Mangano nagle nie musi martwić się o pieniądze. Przedsiębiorcza kobieta idzie za ciosem i opatentuje kilka innych przedmiotów codziennego użytku, m.in. specjalne wieszaki na ubrania, neutralizatory zapachów i linię praktycznych toreb podróżnych.

Zwiastun:


"Creed: Narodziny legendy"
Reżyseria: Ryan Coogler
Scenariusz: Ryan Coogler, Adam Covington
Gatunek: Sportowy, Dramat
Premiera: 25 listopada 2015 (świat)
W rolach głównych: Michael B. Jordan (Adonis Johnson), Sylvester Stallone (Rocky Balboa)
Opis: Sylvester Stallone powraca na ekrany jako Rocky Balboa, jeden z najsłynniejszych bohaterów w historii kina. We współczesnej odsłonie serii do Filadelfii przyjeżdża młody Adonis Creed (Jordan). Jest synem Apolla, niegdyś zaciekłego rywala i jednocześnie wielkiego przyjaciela Rocky’ego. Młody mężczyzna nigdy nie poznał ojca, ale boks niewątpliwie ma we krwi. Rzuca świetnie zapowiadającą się karierę i, ryzykując swoją przyszłość, stawia na realizację marzeń. Nieakceptowany przez środowisko zawodowców, mentora znajduje w Rockym. Mistrz, początkowo niechętny, dostrzega w końcu w Adonisie siłę i determinację ojca. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza i ukochanej kobiety młody Creed zdoła udowodnić swoją wartość? Czy będzie w stanie stworzyć własną legendę? 

Zwiastun:15 stycznia

"Nienawistna ósemka"
Scenariusz i reżyseria: Quentin Tarantino
Gatunek: Western
Premiera: 25 grudnia 2015 (świat)
W rolach głównych: Samuel L. Jackson (Major Marquis Warren), Kurt Russell (John "Kat" Ruth), Jennifer Jason Leigh (Daisy Domergue), Walton Goggins (szeryf  Chris Mannix), Demian Bichir (Bob), Tim Roth (Oswaldo Mobray), Michael Madsen (Joe Gage), Bruce Dern (Generał Sandy Smithers)
Opis: Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russell), znany jako "Szubienica", oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Ruth ma zamiar doprowadzić kobietę przed oblicze sprawiedliwości. Podczas podróży spotykają innego okrytego złą sławą łowcę nagród majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), niegdyś żołnierza walczącego po stronie Unii, oraz Chrisa Mannixa (Walton Goggins), renegata z Południa i samozwańczego szeryfa miasta Red Rock, do którego zmierzają. Podróżni zbaczają jednak ze szlaku podczas zamieci śnieżnej. Schronienie znajdują w zajeździe na górskiej przełęczy, gdzie zostają powitani przez czterech nieznajomych: Boba (Demian Bichir) opiekującego się lokalem, kata z Red Rock Oswaldo Mobraya (Tim Roth), kowboja Joego Gage'a (Michael Madsen) i byłego konfederackiego generała Sanforda Smithersa (Bruce Dern). Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, ósemka podróżników zaczyna rozumieć, że szanse dotarcia do Red Rock są bardzo małe.

Zwiastun:


22 stycznia 

"Dziewczyna z portretu"
Reżyseria: Tom Hooper
Scenariusz: Lucinda Coxon
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Premiera: 5 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Eddie Redmayne (Einar Wegener/Lili Elbe), Alicia Vikander (Gerda Wegener)
Opis: To niezwykła historia miłosna zainspirowana życiem artystów Einara i Gerdy Wegener (w tych rolach Eddie Redmayne i Alicia Vikander), których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i zostaje jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, Lili Elbe.

Zwiastun:


"Syn Szawła"
Reżyseria: Laszlo Nemes
Scenariusz: Laszlo Nemes, Clara Royer
Gatunek: Dramat
Premiera: 15 maja 2015 (świat)
W rolach głównych: Géza Röhrig (Szaweł Auslander)
Opis: Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś. 

Zwiastun:


"Pitbull. Nowe porządki"
Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega
Premiera: 22 stycznia 2016 (świat)
W rolach głównych: Andrzej Grabowski (starszy aspirant Jacek Goc "Gebels"), Bogusław Linda ("Babcia"), Piotr Stramowski ("Majami"), Krzysztof Czeczot ("Zupa"), Agnieszka Dygant ("Kura"), Paweł Królikowski (Komisarz Igor Rosłoń), Michał Kula (Barszczyk), Maja Ostaszewska (Olka)
Opis: "Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz". Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki" rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę  gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.  

Zwiastun:


"Labirynt kłamstw"
Reżyseria: Giulio Riccarelli
Scenariusz: Elizabeth Bartel, Giulio Riccarelli
Gatunek: Historyczny
Premiera: 6 września 2014 (świat)
W rolach głównych: Alexander Fehling (Johann Radmann), André Szymanski (Thomas Gnielka), Friederike Becht (Marlene Wondrak), Gert Voss (prokurator generalny Fritz Bauer)
Opis: Niemcy 1958 rok. Czas odbudowy i cudu gospodarczego. Johann Radmann właśnie został mianowany prokuratorem i nie zamierza tracić czasu na nudne wykroczenia. Gdy dziennikarz, Thomas Gnielka, wywołuje awanturę na sali sądowej, Radmann nadstawia uszu. Przyjaciel Gnielki rozpoznał w nauczycielu strażnika z Auschwitz, ale nikogo nie interesuje oskarżenie go. Wbrew woli przełożonych Radmann zaczyna badać sprawę. W tym czasie “Auschwitz” było słowem, o którym wielu nie słyszało, a inni chcieli jak najszybciej zapomnieć. Tylko Prokurator Generalny, Fritz Bauer, zachęca go do działania, bo sam długo czekał na to, aby zbrodnie popełnione w Auschwitz wyszły na światło dzienne. Radmann przekracza granice, traci przyjaciół, kolegów i sprzymierzeńców, i zagłębia się coraz bardziej w labirynt kłamstw i poczucia winy. Ale to, co w końcu ujawni, odmieni kraj na zawsze…

Zwiastun:29 stycznia

"Zjawa"
Reżyseria: Alejandro González Iñárritu
Scenariusz: Alejandro González Iñárritu, Mark L. Smith
Gatunek: Dramat, Przygodowy
Premiera: 25 grudnia 2015 (świat)
W rolach głównych: Leonardo DiCaprio (Hugh Glass), Tom Hardy (John Fitzgerald)
Opis: Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.

Zwiastun:


Wpadło Wam coś w oko? :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.