12 marca 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


O losie! 11 marca, a ja dopiero zorientowałam się, że na blogu nie pojawiły się premiery kinowe! Takie niedopatrzenie...ale postaram się jak najszybciej to nadrobić. Zapraszam na krótkie subiektywne przedstawienie filmów, które moim zdaniem warto pooglądać :)

4 marca

"Carol"
Reżyseria: Todd Haynes
Scenariusz: Phyllis Nagy
Premiera: 17 maja 2015
W rolach głównych: Cate Blanchett (Carol Aird), Rooney Mara (Therese Belivet)
Opis: "Carol" opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

Zwiastun:

"Londyn w ogniu"
Reżyseria: Babak Najafi
Scenariusz: Katrin Benedikt, Creighton Rothenberger, Christian Gudegast, Chad St. John
Premiera: 2 marca
W rolach głównych: Gerard Butler (Mike Banning), Aaron Eckhart (Benjamin Asher), Morgan Freeman (wiceprezydent Trumbull)
Opis: Premier Wielkiej Brytanii umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego pogrzeb to największe zgromadzenie przywódców wolnego świata od dziesiątków lat. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepiej strzeżona impreza w dziejach, dopóki nie okaże się, że terrorystyczny spisek sięga samych szczytów zachodnich służb specjalnych, a spotkanie w Londynie od początku planowane było jako okazja do zamachu. Jedynym człowiekiem, który może jeszcze odwrócić bieg dramatycznych zdarzeń jest szef ochrony prezydenta USA czyli agent Mike Banning (Gerard Butler).

Zwiastun:

"Historia Roja"
Reżyseria i scenariusz: Jerzy Zalewski
Premiera: 29 lutego 2016
Opis: Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój", traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować "wroga władzy ludowej".

Zwiastun:


"Zmartwychwstały"
Reżyseria: Kevin Reynolds
Scenariusz: Kevin Reynolds, Paul Aiello
Premiera: 19 lutego 2016
W rolach głównych: Joseph Fiennes (Clavius)
Opis: Kevin Reynolds, twórca filmu "Robin Hood – książę złodziei", przedstawia historię zmartwychwstania Chrystusa. Na prośbę Poncjusza Piłata, wpływowy rzymski setnik, Clavius, rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać powstanie, do którego w 40 dni po zmartwychwstaniu Chrystusa, dochodzi pośród ludu Jeruzalem. 

Zwiastun:


11 marca

"Wstrząs"
Reżyseria i scenariusz: Peter Landesman
Premiera: 10 listopada 2015
W rolach głównych: Will Smith (dr Bennet Omalu)
Opis: Will Smith w poruszającym dramacie z elementami thrillera. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Historia imigranta dr. Benneta Omalu, błyskotliwego neuropatologa, autora wstrząsającego medycznego odkrycia, które sprawiło, że musiał stanąć naprzeciw jednej z najbardziej wpływowych organizacji świata, NFL (National Football League). Dr Omalu odkrył powiązania miedzy brutalnymi treningami sportowymi futbolistów, które narażają ich mózgi na urazy, a późniejszymi depresjami i skłonnościami samobójczymi. Futbol to amerykański sport narodowy; prawda, jaką ujawnił, sprawiła, że stał się czarną owcą amerykańskiego społeczeństwa. On, imigrant, który chciał jedynie być dobrym obywatelem Stanów Zjednoczonych.

Zwiastun:


"Siostry"
Reżyseria: Jason Moore
Scenariusz: Paula Pell
Premiera: 12 grudnia 2015
W rolach głównych: Tina Fey (Kate Ellis), Amy Poehler (Maura Ellis)
Opis: Twórca przebojowej komedii "Pitch Perfect" przedstawia historię dwóch skłóconych sióstr, które postanawiają urządzić wielką imprezę w wystawionym na sprzedaż domu rodziców. 

Zwiastun:


"Niewinne"
Reżyseria: Anne Fontaine
Scenariusz: Sabrina B. Karine, Pascal Bonitzer, Anne Fontaine, Alice Vial
Premiera: 26 stycznia 2016
W rolach głównych: Agata Buzek (zakonnica Maria), Lou de Laage (Mathilde Beaulieu), Agata Kulesza (Matka przełożona), Joanna Kulig (zakonnica Joanna)
Opis: Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

Zwiastun:


"El Clan"
Reżyseria: Pablo Trapero
Scenariusz: Pablo Trapero, Julian Loyola, Esteban Student
Premiera: 13 sierpnia 2015
W rolach głównych: Guillermo Francella (Arquimedes Puccio), Peter Lanzani (Alejandro Puccio), Lili Popovich (Epifania Puccio)
Opis: Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi ojciec Arquímedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu, Alejandro, jego najstarszy syn, gwiazda słynnej drużyny rugby CASI, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny, w mniejszym lub większym stopniu, są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar.

Zwiastun:


18 marca

"Psy mafii"
Reżyseria: John Hillcoat
Scenariusz: Matt Cook
Premiera: 18 lutego 2016
W rolach głównych: Casey Affleck (Chris Allen), Chiwetel Ejiofor (Terrell Tompkins), Anthony Mackie (Marcus Atwood), Aaron Paul (Gabe Welch), Norman Reedus (Russel Welch), Woody Harrelson (Jeffrey Allen), Kate Winslet (Irina Vlaslov)
Opis: Wielowątkowa historia o nieoczekiwanych splotach i zwrotach akcji, rozgrywająca się w skorumpowanym środowisku policji, brutalnych gangsterów i rosyjskiej mafii. Zaufanie to najbardziej niebezpieczny przywilej, który może kosztować życie. Gangsterzy i powiązani z nimi policjanci szykują się do wielkiego skoku. By odwrócić uwagę policji, planują zamach na życie jednego z oficerów. Nad wszystkim czuwa brutalna, nieprzewidywalna rosyjska mafia, na której czele stoi jej królowa – Irina Vlaslov, w której postać wciela się laureatka Oscara Kate Winslet.

Zwiastun:

"Dama w vanie"
Reżyseria: Nicholas Hytner
Scenariusz: Alan Bennett
Premiera: 12 września 2015
W rolach głównych: Maggie Smith (panna Shepherd), Alex Jennings (Alan Bennett)
Opis: Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca historia przyjaźni dwojga ludzi, która na zawsze zmieniła ich życie. Pojawienie się ekscentrycznej starszej pani w jednej z eleganckich dzielnic Londynu budzi niepokój jej mieszkańców. Panna Shepherd mieszka bowiem w vanie, którego, jak twierdzi, zaparkowała "tymczasowo" na podjeździe domu Alana Bennetta. Spędziła tam kolejnych 15 lat. Z każdym dniem relacje tych dwojga zacieśniają się, przechodząc powoli w prawdziwą przyjaźń.

Zwiastun:

"Powrót"
Reżyseria i scenariusz: Simon Stone
Premiera: 4 czerwca 2015
W rolach głównych: Geoffrey Rush (Henry), Ewan Leslie (Oliver), Paul Shneider (Christian), Miranda Otto (Charlotte), Anna Torv (Anna), Odessa Young (Hedwig), Sam Neill (Walter)
Opis: Lokalna społeczność. Na ślub ojca, miejscowego bogacza (Geoffrey Rush), z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian (Paul Schneider). Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Gdy historia zmierza do wielkiego finału, fakty, które miały na zawsze zostać pogrzebane niespodziewanie wychodzą na jaw. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się być poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi.

Zwiastun:


I to by było na tyle. Oglądałam już "Wstrząs" - naprawdę warto! Will Smith świetnie wcielił się w rolę doktora Omalu :) 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.