3 czerwca 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Piękna pogoda nie sprzyja odwiedzinom w kinie, jednak na kilka filmów naprawdę warto się wybrać. Na jakie? Zobaczcie sami!
 10 czerwca
"Warcraft"
Reżyseria: Duncan Jones
Scenariusz: Duncan Jones, Charles Leavitt
Premiera: 25 maja 2016 (świat)
W rolach głównych: Travis Fimmel (Anduin Lothar), Paula Patton (Garona), Ben Foster (Medivh), Toby Kebbell (Durotan)
Opis: Nadchodzi wojna! Wojna, jakiej nie widział świat. Żaden ze światów. Spokój Azeroth zostaje zaburzony miażdżącym atakiem Orków, którzy przeczuwają, że ich cywilizacja dobiega końca. Obie armie zetrą się w spektakularnej wojnie, jedna zostanie zniszczona, druga zgładzona. Ale wojna ma wiele twarzy, a walczyć musi każdy. 

Film inspirowany kultową grą "Warcraft". Dwa zwaśnione królestwa - zamieszkiwane przez ludzi Azeroth (Przymierze) i świat orków Draenor (Horda) - w walce przeciw sobie. Przymierze walczy o zachowanie porządku i bezpieczeństwo ludzi, Horda zaś o przetrwanie zagrożonego gatunku orków. Wzorem gry, twórcy filmu nie opowiadają się po żadnej ze stron. To widz musi zdecydować, któremu królestwu kibicuje. Film nie odwołując się bezpośrednio do żadnej konkretnej części gry, obejmuje całość historii. 

Zwiastun:


"Zanim się pojawiłeś"
Reżyseria: Thea Sharrock
Scenariusz: Jojo Moyes
Na podstawie: powieści Jojo Moyes "Zanim się pojawiłeś"Premiera: 2 czerwca 2016 (świat)
W rolach głównych: Emilia Clarke (Louisa Clark), Sam Claflin (William Traynor)
Opis: Louisa "Lou" Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga... 

Zwiastun:


"Wojna"
Scenariusz i reżyseria: Tobias Lindholm
Premiera: 5 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Pilou Asbæk (sierżant Claus Michael Pedersen), Tuva Novotny (Marie Pedersen)
Opis: Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria, musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

Zwiastun:

17 czerwca
"Piknik z niedźwiedziami"
Reżyseria: Ken Kwapis
Scenariusz: Michael Arndt, Bill Holderman
Na podstawie: pamiętników Billa BrysonaPremiera: 23 stycznia 2015 (świat)
W rolach głównych: Robert Redford (Bill Bryson), Nick Nolte (Stephen Katz), Emma Thompson (Catherine Bryson)
Opis: Sławny pisarz, Bill Bryson (Robert Redford), ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów – liczącą 2200 mil, malowniczą trasę łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Katza (Nick Nolte), notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zgoła odmienne znaczenie. A im dalej w las, tym robi się zabawniej!

Zwiastun:


24 czerwca
"Dzień Niepodległości: Odrodzenie"
Reżyseria: Roland Emmerich
Scenariusz: Carter Blanchard, James A. Woods, Nicolas Wright
Premiera: 22 czerwca 2016 (świat)
W rolach głównych: Liam Hemsworth (Jake Morrison), Jeff Goldblum (David Levinson), Bill Pullman (Thomas J. Whitemore)
Opis: Kontynuacja jednego z największych przebojów światowego kina ostatnich lat. Widowiskowa opowieść o inwazji przedstawicieli obcej cywilizacji na naszą planetę. Po najeździe przedstawicieli obcej cywilizacji na Ziemię ludzie wykorzystali pozostawione przez nich zdobycze techniki do budowy supernowoczesnego i skutecznego systemu obronnego dla całej naszej planety. Nic jednak nie mogło przygotować nas na ponowny atak obcych, którzy powracają, by ze zdwojoną siłą przypuścić atak na Ziemię… 

Zwiastun:


"Przyjaźń czy kochanie?"
Scenariusz i reżyseria: Whit Stillman
Na podstawie: opowiadania Jane Austen "Lady Susan"
Premiera: 23 stycznia 2016 (świat)
W rolach głównych: Kate Beckinsale (Lady Susan Vernon), Chloë Sevigny (Alicia Johnson)
Opis: "Przyjaźń czy kochanie?" to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Piękna wdowa Lady Susan Vernon (Beckinsale) przyjeżdża do rezydencji swoich teściów, aby przeczekać plotkarską burzę, której jest bohaterką. Mając opanowaną do perfekcji sztukę uwodzenia, planuje znaleźć odpowiednią partię nie tylko dla pięknej córki, ale i dla siebie. O pomoc zwraca się do swej przyjaciółki Alice (Sevigny), jednak dwóch niezwykle przystojnych i przebiegłych zalotników pokrzyżuje ich plany.

Zwiastun:


Tym razem niewiele filmów wpadło mi w oko, ale na "Zanim się pojawiłeś" na pewno pójdę do kina! :) A jak Wam podobają się czerwcowe propozycje?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.