4 sierpnia 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Lato w pełni, jakoś nie po drodze z kinem... Jednak warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych filmów, których premiera będzie miała miejsce w tym miesiącu :)

5 sierpnia

"Legion samobójców"
Reżyseria i scenariusz: David Ayer
Produkcja: USA
Premiera: 3 sierpnia 2016 (świat)
W rolach głównych: Will Smith (Deadshot), Jared Leto (Joker), Margot Robbie (Harley Quinn), Joey Kinnaman (Rick Flag), Viola Davis (Amanda Waller)
Opis: Jak dobrze być złym… Zebrać drużynę złożoną z najbardziej niebezpiecznych pojmanych superprzestępców. Następnie przekazać im najpotężniejszą broń, jaką dysponuje rząd. Wreszcie wysłać ich na misję, której celem jest pokonanie tajemniczego, nieprzeniknionego bytu. Amanda Waller, oficer amerykańskiego wywiadu, doszła do wniosku, że do takiego zadania nada się jedynie zbieranina łotrów, którzy nie mają absolutnie nic do stracenia. 
Co zrobi Legion Samobójców, gdy jego członkowie zorientują się, że nie zostali wybrani dlatego, iż mają szansę wygrać, ale dlatego, że nikt nie będzie ich żałował, gdy poniosą klęskę? Czy dadzą z siebie wszystko, choćby mieli zginąć, czy będą walczyć o własne przetrwanie?

Zwiastun:


"Złe mamuśki"
Scenariusz i reżyseria: Jon Lucas, Scott Moore
Produkcja: USA
Premiera: 29 lipca 2016 (świat)
W rolach głównych: Mila Kunis (Amy), Kristen Bell (Kiki), Kathryn Hahn (Carla), Annie Mumolo (Vicky), Jada Pinkett Smith (Stacy), Christina Applegate (Gwendolyn)
Opis: Młoda i piękna matka cudownego synka, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje! Zakręcone na lokówkę obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie, odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.

Zwiastun:

12 sierpnia

"Śmietanka towarzyska"
Scenariusz i reżyseria: Woody Allen
Produkcja: USA
Premiera: 11 maja 2016 (świat)
W rolach głównych: Jeanne Berlin, Steve Carell (Phil Stern), Jesse Eisenberg (Bobby), Blake Lively (Veronica), Parker Posey, Kristen Stewart (Vonnie), Corey Stoll, Ken Stoll
Opis: Bobby (Jesse Eisenberg) jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila (Steve Carell) – agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart). Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

Zwiastun:

19 sierpnia

"Rekiny wojny"
Reżyseria: Todd Philips
Scenariusz: Stephen Chin, Todd Philips, Jason Smilovic
Produkcja: USA
Premiera: 10 marca 2016 (świat)
W rolach głównych:
Jonah Hill (Efraim Diveroli), Miles Teller (David Packouz)
Opis: Prawdziwa historia dwóch dwudziestoparolatków Davida Packouza i Efraima Diveroliego (Hill i Teller), mieszkających w Miami, którym udaje się wykorzystać mało znany projekt rządowy, pozwalający niewielkim firmom brać udział w przetargach na kontrakty dla amerykańskiej armii. Panowie zaczynają skromnie, ale z czasem zgarniają mnóstwo pieniędzy, dzięki czemu żyją jak królowie. Duet wpada w tarapaty, kiedy zdobywa kontrakt o wartości 300 mln dolarów na uzbrojenie wojska stacjonującego w Afganistanie. Aby go zrealizować, przyjaciele muszą podjąć współpracę z typami spod "ciemnej gwiazdy", którzy okazują się być przedstawicielami rządu Stanów Zjednoczonych. 

Zwiastun:


26 sierpnia

"Mechanik: Konfrontacja"
Reżyseria: Dennis Gansel
Scenariusz: Tony Mosher, Philip Shelby, Rachel Long, Brian Pittman
Produkcja: Francja, USA, Tajlandia
Premiera: 24 sierpnia 2016 (świat)
W rolach głównych: Jason Statham (Arthur Bishop), Jessica Alba (Gina), Tommy Lee Jones (Max Adams), Michelle Yeoh (Mae)
Opis: Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur. Największy wróg Bishopa znów daje znać o sobie. Uprowadza jego ukochaną i wyznacza za jej życie cenę. Kobieta przeżyje jeśli Bishop wykona trzy niemal niewykonalne zlecenia w różnych częściach świata. Plan genialny w swej prostocie. Ale Bishop nie lubi być częścią cudzych planów. 


I to tyle. Jak widzicie niewiele filmów wpadło mi w oko. Czy znaleźliście coś dla siebie? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.