8 września 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Nawet się nie spostrzegłam, a już mamy wrzesień! Chłodne poranki dają się we znaki, jednak pogoda nieustannie dopisuje (oby jak najdłużej!). Czasami warto zrobić sobie przerwę i udać się do kina, bo można trafić na naprawdę ciekawe propozycje. Jakie mi wpadły w oko? Sprawdźcie! :)

2 września
"Nerve"
Reżyseria: Henry Joost, Ariel Schulman
Scenariusz: Jessica Sharzer
Produkcja: USA
Premiera: 27 lipca 2016 (świat)
Na podstawie: powieści Jeanne Ryan "Nerve"
W rolach głównych: Emma Roberts (Vee), Dave Franco (Ian)
Opis: "Nerve" zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać... czyli przeżyć. 
Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

Zwiastun:

"Julieta"
Scenariusz i reżyseria: Pedro Almodóvar
Produkcja: Hiszpania
Premiera: 8 kwietnia 2016 (świat)
Na podstawie: opowiadania Alice Munro "Uciekinierka"
W rolach głównych: Emma Suarez (Julieta), Adriana Ugarte (młoda Julieta)
Opis: "Julieta" to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Zwiastun:

16 września
"Bridget Jones 3"
Reżyseria: Sharon Mcguire
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera: 15 września 2016 (świat)
W rolach głównych: Renee Zellweger (Bridget Jones), Colin Firth (Mark Darcy), Patrick Dempsey (Jack Qwant)
Opis: Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali lata. Laureaci Oscara – Renée Zellweger i Colin Firth powracają w kontynuacji ikonicznej komedii o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury. Od premiery pierwszej filmowej części minęło 14 lat, Bridget to dziś zupełnie inna kobieta. Dobiega pięćdziesiątki, zamiast szelestu kartek w jej pamiętniku usłyszymy raczej odgłos stukania w klawiaturę laptopa. Tak, Bridget Jones idzie z czasem! Ok, może nie radzi sobie z tym doskonale, bo czas ten wpływa także na jej urodę, ale przy dobrym drinku staje się królową facebooków, instagramów, snapchatów i innych mediów społecznościowych. 

Zwiastun:

"Sługi boże"
Reżyseria: Mariusz Gawryś
Scenariusz: Mariusz Gawryś, Maciej Strzembosz
Produkcja: Polska
Premiera: 16 września 2016 (świat)
Na podstawie: powieści Adama Formana "Sługi boże"
W rolach głównych: Julia Kijowska (Ana Wittesch), Bartłomiej Topa (komisarz Warski), Małgorzata Foremniak (Joanna Stanisz)
Opis: Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). 
Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

Zwiastun:

23 września
"Siedmiu wspaniałych"
Reżyseria: Antoine Fuqua
Scenariusz: John Lee Hancock, Nic Pizzolatto, Richard Wenk
Produkcja: USA
Premiera: 8 września 2016 (świat)
W rolach głównych: Denzel Washington (Sam Chisolm), Chris Pratt (Josh Farraday), Ethan Hawke (Goodnight Robincheaux)
Opis: Remake legendarnego westernu "Siedmiu wspaniałych" w reżyserii Antoine'a Fuqua ("Dzień próby", "Do utraty sił"). Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

Zwiastun:

"Plan Maggie"
Scenariusz i reżyseria: Rebecca Miler
Produkcja: USA
Premiera: 12 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Greta Gerwig (Maggie), Ethan Hawke (John), Bill Hader (Tony), Maya Rudolph (Maggie), Travis Fimmel (Guy), Julianne Moore (Georgette)
Opis: Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalnie najlepszego mężczyznę. Tymczasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

Zwiastun:

30 września
"Ostatnia rodzina"
Reżyseria: Jan P. Matuszyński
Scenariusz: Robert Bolesto
Produkcja: Polska
Premiera: 30 września 2016 (świat)
W rolach głównych: Andrzej Seweryn (Zdzisław Beksiński), Aleksandra Konieczna (Zofia Beksińska), Dawid Ogrodnik (Tomasz Beksiński), Andrzej Chyra (Piotr Dmochowski)
Opis: Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. 
Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zwiastun:

"Żywioł. Deepwater Horizon"
Reżyseria: Peter Berg
Scenariusz: Matthew Michael Carnahan, Matthew Sand
Produkcja: USA
Premiera: 28 września 2016 (świat)
W rolach głównych: Mark Wahlberg (Mike Williams), Kurt Russell, John Malkovich, Gina Rodriguez (Andrea Fleytas), Dylan O'Brien (Caleb Holloway), Kate Hudson
Opis: Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi. 

Zwiastun:

"Boy 7"
Reżyseria: Lourens Blok
Scenariusz: Marco van Geffen, Philip Delmaar
Produkcja: Holandia, Węgry
Premiera: 19 lutego 2015 (świat)
W rolach głównych: Matthijs van de Sande Bakhuyzen (Sam)
Opis: Kiedy Sam budzi się w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam dostał, ani skąd pochodzi. Rozpaczliwie szuka śladów swojej tożsamości w niewielkiej zawartości plecaka. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego życie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zaczyna powoli odkrywać przerażającą prawdę o tym, kim jest i co mu zrobiono.

Zwiastun:


Tyle ciekawych filmów! Wpadło Wam coś w oko? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.