9 grudnia 2016

Natalia Sońska - "Obudź się Kopciuszku" + konkurs!

  Autor: Natalia Sońska
  Tytuł: "Obudź się Kopciuszku"
  Liczba stron: 320
  Premiera: 9 listopada 2016
  Wydawca: Wydawnictwo Czwarta Strona

Obudź się kopciuszku [Natalia Sońska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

  Alicja to podręcznikowy przykład pracoholika. Czy to długi weekend, czy święta, Alę zawsze można znaleźć w krakowskim szpitalu, gdzie na co dzień pracuje. Dziewczyna zawsze brała dodatkowe zmiany i nie wzbraniała się przed zastępowaniem znajomych. Jednak jej przyjaciele wzięli sprawy w swoje ręce i przekonali ją do spędzenia Sylwestra w Zakopanem. Wszystko wskazuje na to, że czeka ją kilka dni wolnego, podczas których będzie musiała odsunąć od siebie negatywne myśli. Tymczasem w podczas wyjazdu poznaje przystojnego ratownika TOPR, dzięki któremu zapomina o codziennych troskach i po raz pierwszy od dłuższego czasu cieszy się chwilą. Czy Michał okaże się osobą, która pomoże przebudzić się Alicji ze snu? Czy kobiecie uda się rozprawić z demonami z przeszłości, które nie pozwalają jej ruszyć naprzód?

*****

Natalia Sońska zadebiutowała na rynku wydawniczym  powieścią „Garść pierników, szczypta miłości”, która została bardzo dobrze przyjęta. Kolejna, „Mniej złości, więcej miłości” zachwyciła mnie, a zakończenie wprawiło w osłupienie, dlatego gdy tylko usłyszałam, że Autorka wydaje kolejną powieść, sięgnęłam po nią bez zastanowienia.

„Obudź się Kopciuszku” to historia kobiety, której życie nie oszczędzało. Autorka pokazuje jak przeszłość i relacje rodzinne potrafią ukształtować osobowość człowieka. Alicja pod wpływem pewnych zdarzeń zamyka się w sobie i nie dopuszcza do siebie nikogo, poza najbliższymi przyjaciółmi. Obecnie wiele osób zachowuje się podobnie jak Alicja, chcąc w ten sposób uchronić się przed rozczarowaniem, złamanym sercem i stratą ukochanej osoby. Każdy potrzebuje w swoim życiu takiej osoby jak Michał, który na nowo nada te sens, dzięki której nawet mała rzecz będzie cieszyć. Jak wiadomo miłość może przyjść w najmniej oczekiwanym momencie i może wywrócić życie o 180 stopni. Dzięki temu można zauważyć, że Autorka jest doskonałą obserwatorką i wiele życiowych problemów przelewa na karty swoich powieści. Fabuła powieści sama w sobie jest jak bajka – czyta się ją szybko, przyjemnie, a morał płynący z niej napełnia optymizmem. Jeżeli dodamy do tego Zakopane otulone śniegiem i magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, to otrzymamy idealną lekturę na jesienno-zimowe popołudnie. 


Bohaterowie opisani w powieści są z krwi i kości. Nikt nie jest wyidealizowany, każdy z nich ma swoje wady i zalety, bolączki i radości, z którymi zmagają się na co dzień. Alicja jest samotniczką, jednak odnajduję w niej wiele cech, które sama posiadam. Jedyne co mnie irytowało, to to, że była taką „płaczką”. Michał stanowi dla mnie wzór idealnego mężczyzny. Myślałam, że żaden bohater nie przebije Wiktora Olszewskiego z „Garści pierników, szczypty miłości”, ale przystojnemu ratownikowi TOPR się to udało. Ponadto, nie od dziś wiadomo, że mam słabość do bohaterów drugoplanowych, a Natalia Sońska zawsze stworzy jakąś ciekawą postać. Tym razem padło na Przemka, który ujął mnie swoją opiekuńczością w stosunku do Ali.

Ogromną zaletą powieści jest jej język. Lekkość i plastyczność stylu pisania Natalii sprawia, że czytanie historii jest przyjemnością. 

Podsumowanie: „Obudź się Kopciuszku” to historia z życia wzięta. Powieść przepełniona jest ciepłem i pomimo tego, że nie brakuje w niej dramatyzmu, to powinna dodawać otuchy. Niesie za sobą przesłanie, że warto otworzyć się na ludzi, zwłaszcza najbliższych, którzy zawsze chcą dla nas jak najlepiej. Jeżeli uda nam się to uczynić, to miłość i szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Wszystko to sprawia, że „Obudź się Kopciuszku” jest idealną propozycją na jesienne i zimowe wieczory.A teraz obiecany konkurs! Do wygrania powieść Natalii Sońskiej - "Obudź się Kopciuszku" wraz z dedykacją od Autorki :)


Z okazji Mikołajek oraz zbliżających się świąt Bożego Narodzenia postanowiłam zorganizować konkurs, w którym do wygrania będzie powieść Natalii Sońskiej "Obudź się Kopciuszku". 

Aby wziąć udział w konkursie należy:
1. krótko wyrazić chęć udziału w konkursie.
2. zostać publicznym obserwatorem bloga Ja-Książkoholik.blogspot.com i polubić fanpage na FB: KLIK
3. udostępnić podlinkowany baner na swoim blogu (i/lub) facebooku, Google+.


Nie jesteście przekonani? Zerknijcie na fanpage autorki na Facebooku: KLIK.

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Ja-Książkoholik.blogspot.com .
2. Nagrodą jest 1 nowy egzemplarz książki Natalii Sońskiej - "Obudź się Kopciuszku".
3. Konkurs trwa od 9 grudnia do 26 grudnia br. do godz. 23:59.
4. Zgłoszenia zamieszczać należy pod niniejszym postem.
5. Zwycięzca zostanie wyłoniony w losowaniu
6. W konkursie mogą brać udział osoby posiadające miejsce zamieszkania na terenie Polski; nie wysyłam nagród za granicę.
7. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia się konkursu.
8. Dane do wysyłki należy wysłać w ciągu 3 dni od wyłonienia zwycięzcy na adres: ja.ksiazkoholik93@gmail.com
9. Organizator zobowiązuje się nie udostępniać danych teleadresowych podanych przez zwycięzcę.
10. Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
11. Konkurs nie podlega przepisom ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr4, poz. 27 z późn. zm.)

Powodzenia moi drodzy! :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.