4 maja 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? - maj '17


Długi weekend majowy sprzyja wypoczynkowi. Wiele osób wykorzystuje wolne dni na podróże, zwiedzanie, nadrabianie zaległości czytelniczych lub po prostu leniuchują :) I mimo, że maj zazwyczaj kojarzy się wszystkim z ciepłem, może od czasu do czasu warto zajrzeć do kina? W tym miesiącu jest na co!

5 maja
"Strażnicy Galaktyki vol.2"
Scenariusz i reżyseria: James Gunn
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Premiera światowa: 20 kwietnia 2017
W rolach głównych: Chris Pratt (Peter Jason Quill), Zoe Saldana (Gamora), Dave Bautista (Drax Niszczyciel), Bradley Cooper (Rocket Racoon), Vin Diesel (Groot), Kurt Russell (Ego)
Opis: Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków, Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.

Zwiastun:

"Przyrzeczenie"
Reżyseria: Terry George
Scenariusz: Terry George, Robin Swicord
Gatunek: Dramat
Światowa premiera: 11 września 2016
W rolach głównych: Oscar Isaac (Mikael Pogosian), Charlotte Le Bon (Ana), Christina Bale (Chris Myers)
Opis: Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy...

Zwiastun:

12 maja
"Piękny drań"
Scenariusz: John Butler
Gatunek: Dramat
Premiera światowa: 11 wrzesnia 2016
W rolach głównych: Andrew Scott (Dan Sherry), Nicholas Galitzine (Conor), Fioon O'Shea (Ned)
Opis: Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w jednym pokoju w internacie. Chociaż są całkiem różni, zaczynają coraz lepiej się rozumieć. Przyjaźń chłopaków wzbudza jednak negatywne reakcje ich kolegów.  Mimo ciągłych drwin, których doświadcza, Ned ma optymistyczne podejście do życia. Próbuje przetrwać w szkole, której nie znosi, gdzie wszyscy poza nim mają obsesję na punkcie rugby. Czara goryczy przelewa się, gdy do jego pokoju w internacie przydzielony zostaje nowy w szkole Conor – chłopak, który jest ucieleśnieniem wszystkiego, co do tej pory zatruwało Nedowi życie. Kiedy wydaje się, że nie dojdą do porozumienia, nauczyciel angielskiego, pan Sherry daje im zadanie, które zmusza ich do współpracy.

Zwiastun:

"Song to song"
Scenariusz i reżyseria: Terrence Malick
Gatunek: Dramat muzyczny
Premiera światowa: 10 marca 2017
W rolach głównych: Michael Fassbender (Cook), Ryan Gosling (BV), Rooney Mara (Faye), Natalie Portman (Rhonda)
Opis: "Song to Song" to współczesne love story rozgrywające się w świecie muzycznej bohemy. BV (Gosling) i Faye (Mara) są szaleńczo zakochanymi w sobie marzycielami. Oprócz miłości, łączy ich pragnienie, by zaistnieć w muzycznym świecie. Choć drzwi do kariery może otworzyć im muzyczny magnat Cook (Fassbender), intencje cynicznego biznesmena nie są do końca jasne. Sprawy skomplikują się, gdy do miłosnego trójkąta dołączy jego nowa muza (Portman).

Zwiastun:

"Krąg"
Reżyseria: James Ponsoldt
Scenariusz: James Ponsoldt, Dave Eggers
Gatunek: Thriller, Sci-Fi,
Premiera światowa: 26 kwietnia 2017
Na podstawie powieści Dave'a Eggersa "Krąg"
W rolach głównych:
Emma Watson (Mae Holland), Tom Hanks (Bailey)
Opis: Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o Kręgu, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.

Zwiastun:

"Jutro będziemy szczęśliwi"
Reżyseria: Hugo Gélin
Scenariusz: Hugo Gélin, Mathieu Oullion, Jean-André Yerles, Eugenio Derbez, Leticia López Margalli, Guillermo Ríos
Gatunek: Dramat
Premiera światowa: 7 grudnia 2016
W rolach głównych: Omar Sy (Samuel), Gloria Colston (Gloria)
Opis: Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…

Zwiastun:

26 maja
"Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"
Reżyseria: Joachim Roenning, Espen Sandberg
Scenariusz: Jeff Nathanson
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Premiera światowa: 11 maja 2017
W rolach głównych: Johnny Depp (kapitan Jack Sparrow), Javier Bardem (kapitan Salazar), Geoffrey Rush (kapitan Babossa)
Opis: Nikczemny kapitan Salazar (Javier Bardem) wraz ze swoją załogą piratów-zjaw ucieka z Diabelskiego Trójkąta i poprzysięga zemstę na wszystkich piratach. Nieuniknionej zagładzie próbuje zapobiec Jack Sparrow (Johnny Depp). Dowódca "Czarnej Perły" wyrusza w podróż, by odnaleźć Trójząb Posejdona, mistyczny artefakt dający władzę nad morzami, i użyć go w walce przeciwko Salazarowi. 

Zwiastun:

"Zwyczajna dziewczyna"
Reżyseria: Lone Scherfig
Scenariusz: Gaby Chiappe
Gatunek: Komedia
Premiera światowa: 11 września 2016
Na podstawie powieści Lissy Evans
W rolach głównych:
Gemma Arterton (Catrin Cole), Sam Claflin  (Tom Buckley), Bill Nighy (Ambrose Hilliard/Wujek Frank)
Opis: Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie "gadki szmatki", czyli... kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i... przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze! 

Zwiastun:


Tak prezentują się majowe premiery :) Nie wiem jak Wy, ale chyba wybiorę się w najbliższy weekend na "Strażników Galaktyki", później na "Krąg", a pod koniec miesiąca na nowych "Piratów z Karaibów". A Wam coś wpadło w oko? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.