1 czerwca 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Za oknem piękne słońce, jednak czasami trzeba dać skórze odpocząć. Może zatem warto udać się do kina? Zwłaszcza, że czerwiec zapowiada się naprawdę ciekawie!:)

2 czerwca

"Wonder Woman"
Reżyseria: Patty Jenkins
Scenariusz: Allan Heinberg
Gatunek: akcja, sci-fi
Premiera światowa: 14 maja 2017
W rolach głównych: Gal Gadot (Diana), Chris Pine (Steve Trevor)
Opis: Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie.

Zwiastun:

"Sama przeciw wszystkim"
Reżyseria: John Madden
Scenariusz: Jonathan Perera
Gatunek: Dramat
Premiera światowa: 11 listopada 2016
W rolach głównych: Jessica Chastain (Madeline Elizabeth Sloane), Mark Strong (Rodolfo Schmidt)
Opis: Elizabeth Sloane (Jessica Chastain) jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta (Mark Strong) i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze, za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę.

Zwiastun:

"Mamy 2 mamy"
Reżyseria: Noemie Saglio
Scenariusz: Agathe Pastorino, Noemie Saglio
Gatunek: Komedia
Premiera światowa: 29 marca 2017
W rolach głównych: Juliette Binoche (Mado), Camille Cottin (Avril)
Opis: Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej - 30-sto letniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, córka wychowuje i pilnuje matkę, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciąże, jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować? 

Zwiastun:

10 czerwca

"Mumia"
Reżyseria: Alex Kurtzman
Scenariusz: Jon Spaihts, Christopher McQuarrie
Gatunek: Przygodowy
Premiera światowa: 22 maja 2017
W rolach głównych: Tom Cruise (Nick Morton)
Opis: Przez wieki spoczywająca w grobowcu ukrytym w piaskach pustyni starożytna księżniczka (znana ze „Star Trek: W nieznane” Sofia Boutella), której przeznaczenie nie zdążyło się wypełnić, budzi się w dzisiejszych czasach. Jej złość na niesprawiedliwość, która ją spotkała, rosła przez tysiące lat, przybierając rozmiary wymykające się ludzkiej wyobraźni. Od gorących piachów pustyni, przez tajemnicze labirynty ukryte pod dzisiejszym Londynem Mumia budzi nowy wszechświat bogów i potworów.

Zwiastun:

"Ponad wszystko"
Reżyseria: Stella Meghie
Scenariusz: J. Mills Goodloe
Gatunek: Melodramat
Premiera światowa: 17 maja 2017
Na podstawie powieści Nicoli Yoon "Ponad wszystko"
W rolach głównych:
Amandla Stenberg (Maddy Whittier), Nick Robinson (Olly Birght)
Opis: Maddy to błyskotliwa osiemnastolatka z wielką wyobraźnią. Jest bardzo ciekawa świata, ale cierpi na rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na cały świat. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę. Jednak Olly, chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by to stanęło im na przeszkodzie. Choć patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie poznawać świat i doświadczyć pierwszej miłości. Wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, ale są gotowi zaryzykować wszystkim, aby być razem. 

Zwiastun:

16 czerwca

"Król Artur: Legenda miecza"
Reżyseria: Guy Ritchie
Scenariusz: Guy Ritchie, Joby Harold, Lionel Wigram
Gatunek: Dramat, przygodowy
Premiera światowa: 7 maja 2017
W rolach głównych: Charlie Hunnam (Artur), Jude Law (Vortigern)
Opis: Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem. 

Zwiastun:

23 czerwca 

"Transformers: Ostatni Rycerz"
Reżyseria: Michael Bay
Scenariusz: Art Marcum, Matt Holloway, Ken Nolan
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Premiera światowa: czerwiec 2017
W rolach głównych: Mark Wahlberg (Cade Yeager), Josh Duhamel (William Lennox), Anthony Hopkins (Sir Edmund Burton)
Opis: "Transformers: Ostatni Rycerz" rozbija rdzeń mitu o tej popularnej serii, redefiniując zarazem pojęcie bohatera. Ludzie i Transformery toczą ze sobą wojnę, Optiums Prime odszedł. Klucz do ocalenia naszej przyszłości jest zakopany w sekretach przeszłości, w zapomnianej historii obecności Transformerów na Ziemi. Uratowanie ludzkości leży w rękach nieoczywistych sprzymierzeńców: Cade'a Yeagera (Mark Wahlberg), Bumblebee oraz brytyjskiego lorda (sir Anthony Hopkins) i oksfordzkiej profesorki (Laura Haddock).

Zwiastun:

"Tożsamość zdrajcy"
Reżyseria: Michael Apted
Scenariusz: Peter O'Brien
Gatunek: Thriller
Premiera światowa: 27 kwietnia 2017
W rolach głównych: Noomi Rapace (Alice Racine), Orlando Bloom (Jack Alcott), Toni Collette (Emily Knowles), John Malkovich (Bob Hunter), Michael Douglas (Eric Lasch)
Opis: CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na Londyn. Agentka Alice Racine (Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn. 

Zwiastun:

30 czerwca

"Gru, Dru i Minionki"
Scenariusz: Ken Daurio, Cinco Paul
Gatunek: Animacja, Komedia
Premiera światowa: 14 czerwca 2017
Zwiastun:

"W starym, dobrym stylu"
Reżyseria: Zach Braff
Scenariusz: Theodore Melfi
Gatunek: Komedia
Premiera światowa: 5 kwietnia 2017
W rolach głównych: Morgan Freeman (Willie), Michael Caine (Joe), Alan Arkin (Albert)
Opis: Trzej najlepsi kumple – Willie, Joe i Al decydują się przełamać stereotyp spokojnych emerytów i po raz pierwszy w życiu zejść ze ścieżki prawości, kiedy ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany. Aby samodzielnie opłacać swoje rachunki i nie stać się ciężarem dla najbliższych, trzej zdesperowani przyjaciele stawiają wszystko na jedną kartę i postanawiają napaść na ten sam bank, który pozbawił ich pieniędzy.

Zwiastun:

"Lady M."
Reżyseria: William Oldroyd
Scenariusz: Alice Birch
Gatunek: Dramat
Premiera światowa: 10 września 2016
W rolach głównych: Florence Pugh (Katherine), Cosmo Jarvis (Sebastian)
Opis: Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta...

Zwiastun:


I to by było na tyle :) Sporo tego, nie uważacie? :) Coś wpadło Wam w oko? 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.