6 lipca 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? - lipiec '17


W końcu upragnione wakacje, szkoda, że pogoda nie dopisuje... Jednak jest to doskonała okazja do tego, by zobaczyć co w kinie piszczy, a w lipcu pojawi się kilka naprawdę ciekawych premier ;)

7 lipca

"Baby driver"
Scenariusz i reżyseria: Edgar Wright
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera światowa: 11 marca 2017
W rolach głównych: Ansel Elgort (Baby), Kevin Spacey (Doc), Lily James (Deborah), Eiza Gonzalez (Darling), Jon Hamm (Buddy), Jamie Foxx (Bats)
Opis: Utalentowanego młodego kierowcę (Ansel Elgort), który zarabia na życie udziałem w napadach, przez życie prowadzi muzyka. To ona pomaga mu być najlepszym w tym, co robi. Kiedy poznaje dziewczynę swych marzeń (Lily James), postanawia porzucić przestępczą przeszłość i zacząć żyć normalnie. Zmuszony przez bossa mafijnego (Kevin Spacey), dla którego pracuje, do udziału w z góry skazanym na niepowodzenie skoku, ryzykuje utratą wszystkiego, co dla niego najważniejsze – miłości, wolności i muzyki.

Zwiastun:


14 lipca

"Spider-Man: Homecoming"
Reżyseria: Jon Watts
Scenariusz: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Jon Watts, Christopher D. Ford, Chris McKenna, Erik Sommers
Produkcja: USA
Premiera światowa: 28 czerwca 2017
W rolach głównych: Tom Holland (Peter Parker/Spider-Man), Michael Keaton (Adrian Toomes/Vulture), Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron-Man), Marisa Tomei (May Parker), Zendaya (Michelle)
Opis: Młody Peter Parker/Spider-Man (Tom Holland), poszukuje swojego nowego ego superbohatera. Zafascynowany przygodą z Avengersami, wraca do domu, gdzie mieszka wraz z ciotką May (Marisa Tomei). Cały czas pozostaje pod czujnym okiem swego mentora – Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.). Próbuje wrócić do normalnego życia, unikając myśli, że jest kimś więcej niż tylko "Spider-Manem z sąsiedztwa". Jednak kiedy pojawia się Vulture (Michael Keaton), nowy groźny wróg, wszystko, co dla Petera ważne, staje się zagrożone. 

Zwiastun:


"Mężczyzna imieniem Ove"
Scenariusz i reżyseria: Hannes Holm
Produkcja: Szwecja
Premiera światowa: 25 grudnia 2015
Na podstawie książki Fredrika Backmana - "Mężczyzna imieniem Ove"
W rolach głównych:
 Rolf Lassgård (Ove)
Opis: Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

Zwiastun:

21 lipca

"Dunkierka"
Scenariusz i reżyseria: Christopher Nolan
Produkcja: Francja, Holandia, USA, Wielka Brytania
Premiera światowa: 19 lipca 2017
W rolach głównych: Fionn Whitehead (Tommy), Harry Styles (Alex), Tom Hardy (Farrier)
Opis: "Dunkierka" rozpoczyna się sceną, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów.  Uwięzieni na plaży między morzem a siłami przeciwnika muszą stawić czoła niemożliwemu.

Zwiastun:

28 lipca

"Atomic Blonde"
Reżyseria: David Leitch
Scenariusz: Kurt Johnstad
Produkcja: USA
Premiera światowa: 12 marca 2017
Na podstawie komiksu Antony'ego Johnston - "The Coldest City"
W rolach głównych:
Charlize Theron (Lorraine Broughton), James McAvoy (David Percival)
Opis: Berlin, czasy Zimnej Wojny. Brytyjska agentka zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów.

Zwiastun:Oczywiście w kinach pojawiają się również inne filmy, jednak tylko te zwróciły moją uwagę. Coś Wam wpadło w oko? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.