30 sierpnia 2017

Jesienne nowości wydawnictwa Albatros :)

Po fali upałów, powoli czuć pierwsze oznaki jesieni. Długie wieczory sprzyjają ciekawym lekturom pod kocem w towarzystwie gorącej herbaty lub czekolady. Poza tym, jesień to wyczekiwana pora przez wielu książkoholików - to wtedy odbywają się Targi Książki w Krakowie, w trakcie których na polskim rynku wydawniczym pojawia się wiele wyczekiwanych premier zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Wydawnictwo Albatros już teraz prezentuje jesienne premiery, a także kalendarz spotkań autorskich, a wierzcie mi, zarówno propozycje książkowe, jak i nazwiska twórców robią wrażenie! 😀

Ale może po kolei ;)

Wizyty autorów

Nicholas Sparks to współczesny amerykański pisarz, król romantycznych opowieści, uwielbiany przez czytelniczki w każdym wieku. Serca czytelników podbił w 1997 swoim debiutem, powieścią Pamiętnik. Kolejne – m.in. Noce w Rodanthe, Anioł Stróż, Ślub, Prawdziwy cud, I wciąż ją kocham, Wybór, Ostatnia piosenka, Szczęściarz, Bezpieczna przystań oraz Dla ciebie wszystko, Najdłuższa podróż – znajdowały się przez wiele miesięcy w czołówce światowych rankingów sprzedaży. Większość książek Sparksa została przeniesiona na duży
ekran w gwiazdorskiej obsadzie.
Najnowsza powieść Nicholasa Sparksa We dwoje ukaże się we wrześniu, a autor
odwiedzi Polskę – Warszawę i Kraków – pod koniec października 2017 roku, co oznacza, że prawdopodobnie autor pojawi się na Targach Książki w Krakowie! 😍

Jednak to nie koniec! Na początku grudnia Polskę odwiedzi inny amerykański autor - Colson Whitehead, autor powieści
Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki, jednej z najważniejszych książek o Ameryce, jakie kiedykolwiek napisano, nagrodzonej m.in.: National Book Award 2016, Nagrodą Pulitzera 2017, Goodreads Choice Award w kategorii „historical fiction”, nagrodą im. Arthura C. Clarke’a za najlepszą powieść fantastyczną, nominowany do Man Book Award, uznany za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie przez Amerykański tygodnik „TIME”.

Natomiast w przyszłym roku na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu pojawi się Peter James - brytyjski twórca thrillerów i kryminałów, znany przede wszystkim z cyklu powieści z detektywem Royem Grace’em, znanym z niekonwencjonalnych metod pracy. 28 powieści pisarza przetłumaczono jak dotąd na 36 języków i sprzedano w nakładzie przekraczającym 16 milionów egzemplarzy. W 2016 roku Peter James otrzymał Diamond Dagger, prestiżową nagrodę przyznawaną autorom kryminałów przez brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów za całokształt twórczości. Liczące 700 członków jury swoją decyzję o włączeniu do tego wąskiego grona Petera Jamesa uzasadniło faktem, że autor jest „mistrzem narracji” i „królem kryminałów policyjnych”, który dzięki „długotrwałej perfekcji” wniósł „znaczący wkład” w gatunek. „Zaangażowany w mówienie prawdy o życiu wewnątrz brytyjskiej policji, Peter związał się z policją z Sussex, często towarzysząc policjantom i detektywom na służbie, by móc obserwować realia ich pracy”. W 2017 roku Peter James otrzymał wyróżnienie od Polskich czytelników – jego powieść DOM NA WZGÓRZU, połączenie kryminału z gotycką ghost story, otrzymała tytuł KSIĄŻKI ROKU 2016 W KATEGORII: HORROR W PLEBISCYCIE LUBIMY CZYTAĆ.

To tylko niektóre spotkania autorskie, jakie planuje Wydawnictwo Albatros. Z pewnością na Targach Książki w Krakowie pojawi się znacznie więcej znanych i lubianych autorów.

Premiery książek

Przedsmakiem jesiennych premier są dwie powieści, które dzisiaj pojawiły się w księgarniach. Mowa o "Na gigancie" Petera May oraz nowym, cudownym filmowym wydaniu "To" Stephena Kinga.

Autor: Peter May
Tytuł: "Na gigancie"
Premiera: 30 sierpnia

Opis:
Powieść kryminalna autora trylogii "Wyspy Lewis", której fabuła skupia się na trwającej ponad pół wieku przyjaźni, wspólnych marzeniach i rozczarowaniach.
W 1965 roku, pięciu nastolatków przyjechało do Londynu, by zrealizować swoje marzenia o muzycznej sławie. Jeszcze przed upływem roku trzech z nich wróciło do Glasgow. W 2015 roku, brutalne morderstwo zmusza tych trzech sześćdziesięcioletnich już mężczyzn do podróży do Londynu i zmierzenia się z mroczną prawdą, którą ukrywali przez lata.

Autor: Stephen King
Tytuł: "To"
Premiera: 30 sierpnia 

Opis:
Najbardziej przerażająca powieść Kinga.
Tytułowe To stanowi metaforę tkwiącego w ludziach zła. Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec To. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem.
Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

Zwiastun do ekranizacji, która pojawi się w kinach 7 września:

*****
We wrześniu premiery długo wyczekiwanych powieści Ildefonsa Falconesa, Kena Folletta, Petera Jamesa oraz Nicholasa Sparksa.

Autor: Ildefonso Falcones
Tytuł: "Dziedzice Ziemi"
Cykl: Katedra w Barcelonie, #2
Premiera: 13 września

Opis:
Ildefonso Falcones wraca do świata, który zachwycił miliony czytelników: średniowiecznej Barcelony.
Hrabiowskiego Miasta, w którym z powodu walki o tron i schizmy w Kościele ścierają się wrogie stronnictwa, inkwizycja zbiera żniwo, żydzi stawiani są przed wyborem: chrzest albo śmierć, bogaci mieszczanie pomnażają swój majątek, a biedota jest złakniona  rozrywki, im krwawszej, tym lepszej.
 Rok 1387. Dwunastoletni Hugo Llor jest świadkiem bezprawnej egzekucji swojego mentora Arnaua Estanyola. Człowieka, który nauczył go tego, by przed nikim nie zginać karku. Co nie jest proste w świecie, w którym biedacy są skazani na łaskę i niełaskę możnych. Hugo szybko się przekonuje, że za każdą próbę walki o godność drogo się płaci i zyskuje równie potężnych, co okrutnych wrogów. Mimo to nie chce się przed nimi ukorzyć. Chłopiec noszący w stoczni żelazną kulę za genueńskim niewolnikiem, dzierżawca winnicy, właściciel barcelońskiej karczmy, królewski dostawca win… Dużo jak na jednego człowieka… Krótkie wzloty i bolesne upadki, po których, wydawać by się mogło, nie sposób się podnieść. A jednak Hugo Llor za każdym razem wstaje i nie rezygnuje z walki o swoich najbliższych, z marzeń o własnej winnicy i z miłości.

Autor: Ken Follett
Tytuł: "Słup ognia"
Cykl: Filary Ziemi, #3
Premiera: 13 września

Opis:
DŁUGO WYCZEKIWANA KONTYNUACJA NAJPOPULARNIEJSZEJ SAGI HISTORYCZNEJ KENA FOLLETTA OBEJMUJĄCEJ POWIEŚCI FILARY ZIEMI  I  ŚWIAT BEZ KOŃCA
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia 1557 roku. Młody Ned Willard wraca do rodzinnego domu stojącego w cieniu katedry Kingsbridge. Ani on, ani mieszkańcy miasta jeszcze nie wiedzą, że rok 1558 wywróci do góry nogami nie tylko ich życie, lecz także losy wszystkich Europejczyków, przynosząc zupełnie nową epokę w dziejach świata.
Książka podejmująca temat, w którym Follett czuje się najlepiej – szpiegostwa i działalności tajnych agentów. Tym razem w szesnastowiecznej Anglii za panowania królowej Elżbiety I!

Autor: Peter James
Tytuł: "W godzinie śmierci"
Cykl: Detektyw Roy Grace, #9
Premiera: 27 września

Opis:
Z luksusowej rezydencji w Brighton zostają skradzione kosztowności warte miliony funtów. Prowadzący śledztwo detektyw Roy Grace szybko ustala, że jedno ze skradzionych precjozów stanowiło bezcenną pamiątkę. Wpływowa familia zrobi wszystko, by odzyskać własność zamordowanej seniorki rodu. Detektyw Grace ściga się z czasem, a tropy wiodą go do mrocznego świata handlarzy dziełami sztuki. Jednak Brighton to dopiero początek, sprawa znajdzie finał w Nowym Jorku, gdzie przed stu laty popełniono brutalne morderstwo.

Autor: Nicholas Sparks
Tytuł: "We dwoje"
Premiera: 27 września

Opis:
32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Vivian. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.

Autor: Benjamin Black
Tytuł: "Czarnooka blondynka"
Premiera: 27 września

Opis:
PIERWSZORZĘDNY CZARNY KRYMINAŁ, W KTÓRYM BENJAMIN BLACK W NIESAMOWITY SPOSÓB WSKRZESZA CHANDLEROWSKIEGO PHILIPA MARLOWE’A
Początek lat pięćdziesiątych. Marlowe jest jak zwykle uroczy i niespokojny, interesy trochę kuleją. Wtedy właśnie pojawia się nowa klientka. Kosztownie odziana jasnowłosa piękność chce, by Marlowe odnalazł jej byłego kochanka. Detektyw niemal natychmiast odkrywa, że zaginięcie tego człowieka jest tylko pierwszym z szeregu zdumiewających wydarzeń. Wkrótce Marlowe wplątuje się w życie najzamożniejszych i najbardziej bezwzględnych rodzin Bay City.
CZARNOOKA BLONDYNKA MOGŁABY UCHODZIĆ ZA RĘKOPIS CHANDLERA WŁAŚNIE ODNALEZIONY W ZAKURZONEJ SZAFIE W LA JOLLA. GRATKA DLA WSZYSTKICH WIELBICIELI AMERYKAŃSKIEGO KLASYKA.

*****

Październik przyniesie premiery kolejnych tomów cykli wydawanych przez Wydawnictwo Albatros. Po raz kolejny zagości Tana French, Tess Gerritsen oraz Tony Parsons.

Autor: Tana French
Tytuł: "Ostatni intruz"
Cykl: Zdążyć przed zmrokiem, #6
Premiera: 11 października

Opis:
Nowa powieść królowej irlandzkiego kryminału, autorki Ściany sekretów, Kolonii, Lustrzanego odbicia i Zdążyć przed zmrokiem
Detektywi Antoinette Conway oraz Stephen Moran jako naj­młodsi w wydziale zabójstw dostają najnudniejsze sprawy, przy których trudno się wykazać. Ta, którą właśnie mają się zająć, wy­gląda na banalną kłótnię kochanków, która wymknęła się spod kontroli. Aislinn Murray zostaje znaleziona martwa, w salonie, tuż obok stołu nakrytego do romantycznej kolacji. Antoinette nie może się oprzeć wrażeniu, że już gdzieś widziała ofiarę… Przełoże­ni naciskają na jak najszybsze rozwiązanie sprawy. Jednak im więcej Stephen i Antoinette dowiadują się o blond piękności, tym bardziej oczywiste staje się, że wcale nie była taka idealna...

Autor: Tony Parsons
Tytuł: "Klub wisielców"
Cykl: Detektyw Max Wolfe, #3
Premiera: 11 października

Opis:
Finał godny tak świetnej trylogii. Wyśmienity i zaskakująco okrutny kryminał autora Krwawej wyliczanki.
Grupa samozwańczych mścicieli krąży po ulicach Londynu. W upal­ne noce uprowadza ludzi, którzy dopuścili się złych uczynków, wydaje wyroki i wykonuje egzekucje przez powieszenie. Wśród skazanych na śmierć jest m.in. członek gangu, który molesto­wał dziewczęta, bogaty alkoholik, który śmiertelnie potrącił dziecko, ziejący nienawiścią kaznodzieja nawołujący do mordowania brytyj­skich żołnierzy. Liczba ofiar podejrzanie szybko rośnie, a Londyn znajduje się na kra­wędzi zamieszek. Detektyw Max Wolfe musi ukrócić mordercze zapę­dy gangu zabójców, których już uznano za bohaterów.

Autor: Robert Dugoni
Tytuł: "Jej ostatni oddech"
Cykl: Tracy Crosswhite, #2
Premiera: 25 października

Opis:
Północna część Seattle to rewir seryjnego mordercy, nazywanego przez policję Kowbojem. Poluje on na młode kobiety nocujące w tanich motelach. Tracy ma prawo przypuszczać, że będzie jego kolejnym celem... Ma do dyspozycji niezbyt jasne wskazówki, ale przeczuwa, że kluczem do powstrzymania szaleńca może być dochodzenie sprzed 10 lat. Okazuje się jednak, że kolegom Tracy bardzo zależy na tym, by tamta sprawa pozostała zamknięta. Czy nieustraszona policjantka zdoła znaleźć dowód, który pozwoli jej schwytać psychopatę, czy też sama wpadnie w jego sidła? Kowboj już rozpoczął łowy!

Autor: Tess Gerritsen
Tytuł: "Sekret, którego nie zdradzę"
Cykl: Rizzoli & Isles, #12
Premiera: 25 października

Opis:
W kolejnej powieści z serii opowiadającej o detektyw Jane Rizzoli i lekarce sądowej Maurze Isles, która stała się inspiracją dla emitowanego na antenie TNT serialu Partnerki, prowadzący śledztwo kobiecy duet będzie musiał zmierzyć się z bestialskim morderstwem producentki popularnych horrorów.
Jane Rizzoli i Maura Isles w swoim życiu widziały niemal wszystko. Można by się spodziewać, że nic ich nie zaskoczy, a jednak tym razem miejsce zbrodni nie przypomina niczego, z czym kiedykolwiek miały do czynienia. Bez wątpienia leżąca na łóżku młoda kobieta jest martwa, choć na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby właśnie drzemała. Jest jednak drobny szczegół… Zabójca pokusił się o makabryczny żart, umieszczając gałki oczne ofiary na jej dłoni, co niepokojąco przypomina kadr rodem z produkowanych przez nią horrorów. Bardziej przerażające od samego widoku jest jednak to, że zapytana o przyczynę śmierci Maura nie potrafi znaleźć właściwej odpowiedzi. Czy to możliwe, by jakiś obsesyjny fan odgrywał sceny z filmów grozy? Kiedy kilka dni później zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, Jane i Maura zyskują pewność, że poszukiwany szaleniec morduje według pewnego klucza. Jego odkrycie pozwala policji przewidzieć, kiedy dojdzie do kolejnego zabójstwa i jaka śmierć spotka ofiarę. Okazuje się, że morderca wybrał już nawet swój następny cel. Ta kobieta jest jedyną osobą, która może pomóc Jane i Maurze go złapać. Ukrywa jednak mroczną tajemnicę, której nawet w obliczu zagrożenia nie zamierza zdradzić…

Autor: Stephen King
Tytuł: "Opowieści makabryczne"
Premiera: 25 października

Opis:
Opowieści makabryczne to komiks autorstwa Stephena Kinga. Zawiera pięć przerażających opowieści. Ilustracje do niego stworzyli Berni i Michele Wrightsonowie. Po raz pierwszy został wydany w 1982 roku i stał się podstawą do nakręcenia filmu w reżyserii George’a A. Romero. Zbiór zawiera pięć wstrząsających czytelnikiem historii (Dzień ojca, Samotna śmierć Jordy'ego Verrilla, Skrzynia, Jak pozostać na fali, Lubią się podkradać), z których jedna jest straszniejsza od drugiej.

*****

W listopadzie Wydawnictwo Albatros stawia na Lee Childa oraz ponownie na Stephena Kinga.

Autor: Lee Child
Tytuł: "Adres nieznany"
Cykl: Jack Reacher
Premiera: 8 listopada

Opis:
11 HISTORII, KTÓRYCH JESZCZE NIE ZNACIE
11 PRZYGÓD
11 POWODÓW, BY WPLĄTAĆ SIĘ W TARAPATY
I WYJŚĆ Z NICH OBRONNĄ RĘKĄ!
Jack Reacher nigdy nie odpuszcza. Bez względu na to, czy jest nastolatkiem, który podczas zaćmienia słońca odkrywa mroczną stronę miasta, czy jest świadkiem kradzieży tajemniczej torby, czy wpada na trop szpiega lub czy staje w intelektualne szranki z czterema kobietami. W jego wykonaniu nawet przyjemna wędrówka po Maine może zamienić się w niebezpieczny pościg. Człowiek bez walizki, bez celu, bez drugiego imienia. Bez adresu. Wszystkie opowiadania o Jacku Reacherze po raz pierwszy w jednym zbiorze!

Autor: Lee Child
Tytuł: "Jack Reacher. Zasady"
Cykl: Jack Reacher
Premiera: 8 listopada

Opis:
MUST HAVE DLA FANÓW POWIEŚCI O PRZYGODACH
JACKA REACHERA! JEDYNA W SWOIM RODZAJU KSIĄŻKA ZBIERAJĄCA ZASADY JACKA REACHERA, BYŁEGO WOJSKOWEGO SAMOTNIE PRZEMIERZAJĄCEGO AMERYKĘ, BOHATERA BESTSELLEROWYCH KSIĄŻEK AUTORSTWA LEE CHILDA
Nie musisz łamać zasad, jeśli sam je ustalasz. Tak jak Jack Reacher,
były wojskowy z tajemniczą przeszłością i jednym pragnieniem –
sprawiedliwości. Nigdy nie zrezygnuje z dobrej bójki i kolejnego kubka kawy. Nigdy nie wiąże się z jakimś miejscem na dłużej niż kilka dni. Nie nosi przy sobie niczego, nawet dokumentów.
Zawsze wychodzi cało z kłopotów. Teraz zasady najtwardszego z twardzieli, które odróżniają człowieka nie do pokonania od człowieka z ulicy, znajdują się w zasięgu ręki każdego czytelnika. Jack Reacher. Zasady to zbiór porad, ciekawostek i anegdot z bestsellerowych książek Lee Childa.

Autor: Stephen King, Richard Chizmar
Tytuł: "Pudełko z guzikami Gwendy"
Premiera: 22 listopada

Opis:
OPOWIADANIE NAPISANE WSPÓLNIE Z RICHARDEM
CHIZMAREM, KTÓREGO AKCJA ROZGRYWA SIĘ W
MIASTECZKU CASTLE ROCK W 1974 ROKU
Istnieją trzy drogi prowadzące do Castle View z miasteczka Castle Rock: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 roku dwunastoletnia Gwendy Peterson wybierała schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Na szczycie schodów Gwendy łapała oddech, słyszała krzyki bawiących się dzieciaków. Z oddali słychać uderzenie kija bejsbolowego, to ćwiczący członkowie Ligi seniorów przed charytatywnym meczem z okazji Święta Pracy. Pewnego dnia ktoś obcy zawołał do Gwendy: „Hej dziewczynko. Podejdź tu, pogadamy sobie.”
Na ławce siedział mężczyzna w czarnych dżinsach, czarnym płaszczu i białej koszuli rozpiętej pod szyją. Na głowie miał mały czarny kapelusz. Nadejdzie czas gdy kapelusz ten zacznie pojawiać się w koszmarach Gwendy…

I co myślicie o tych premierach? Sama nie mogę się doczekać nowego Sparksa, a "Jej ostatni oddech" i "Sekret, którego nie zdradzę" również zapowiadają się interesująco ;) Zdjęcie N. Sparksa: www.nicholassparks.com
Zdjęcie C. Whiteheada: www.solsonwhitehead.com
Zdjęcie P. Jamesa: www.peterjames.com
Okładki: strona wydawnictwa


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.