7 września 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


1 września

"Na pokuszenie"
Scenariusz i reżyseria: Sofia Coppola
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Na podstawie powieści Thomasa Cullinan - "Na pokuszenie"
Premiera światowa:
24 maja 2017
W rolach głównych: Colin Farrell (kapral McBurney), Nicole Kidman (Panna Martha), Kirsten Dunst (Edwina), Elle Fanning (Alicia)
Opis: Kapitalnie sfotografowana opowieść o wojnie secesyjnej widzianej z perspektywy kobiet. Gdy mężczyźni przelewają krew na froncie, grupa uczennic pod przewodnictwem wychowawczyń Marthy i Edwiny próbuje żyć normalnie. Czas dzielą między naukę francuskiego i dobrych manier a codzienne obowiązki. Monotonię zakłóca John McBurney, ranny żołnierz, którego jedna z dziewcząt znajduje podczas grzybobrania. Przybycie mężczyzny staje się wielkim wydarzeniem w życiu pań i panien: w ruch idą suknie, biżuteria i schowana na specjalną okazję whisky, a dawny porządek trzęsie się w posadach, bo stojące dotąd na szczycie hierarchii Martha i Edwina wcale nie cieszą się największą atencją gościa.

Zwiastun:

"Renegaci"
Reżyseria: Steven Quale
Scenariusz: Luc Besson, Richard Wenk
Gatunek: Thriller, film akcji
Produkcja: Francja, Niemcy
Premiera światowa: 13 lipca 2017
W rolach głównych: Sullivan Stapleton, Diarmaid Murtagh, Charlie Bewley, J.K. Simmon
Opis: Zespół pięciu członków Navy Seals - amerykańskich komandosów od misji specjalnych - otrzymuje nowe, skrajnie niebezpieczne zlecenie. Muszą przedostać się do ogarniętej wojną Europy i odnaleźć ukryte na dnie jeziora złoto, warte 300 milionów dolarów. Na trop amerykańskich żołnierzy wpadają lokalni najemnicy. Zaczyna się wyścig z czasem. Elitarny oddział ma tylko 10 godzin, aby wykonać swoją misję…

Zwiastun:


"Odwet"
Scenariusz i reżyseria: Yan England
Gatunek: Psychologiczny
Produkcja: Kanada
Premiera światowa: 9 października 2016
W rolach głównych: Antoine-Olivier Pilon (Tim), Sophie Nelisse (Jennifer), Lou Pascal Tremblay (Jeff)
Opis: Szesnastoletni Tim jest inteligentnym i utalentowanym, ale zamkniętym w sobie sportowcem. Trenuje biegi i szykuje się do ważnych eliminacji, w których faworytem jest Jeff, jego szkolny prześladowca. Tim postanawia pokonać go za wszelką cenę i w ten sposób zemścić się za wszystkie upokorzenia.

Zwiastun:

8 września

"To"
Reżyseria: Andres Muschietti
Scenariusz: Gary Dauberman, Chase Palmer, Cary Fukunaga
Gatunek: Horror
Produkcja: USA
Na podstawie powieści Stephena Kinga - "To"
Premiera światowa:
29 sierpnia 2017
Opis: Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Zwiastun:

"Tulipanowa gorączka"
Reżyseria: Justin Chadwick
Scenariusz: Tom Stoppard, Deborah Moggach
Gatunek: Melodramat
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Na podstawie powieści Deborah Moggach - "Tulipanowa gorączka"
Premiera światowa:
13 lipca 2017
W rolach głównych: Alicia Vikander (Sophia Sandvoort), Dane DeHaan (Jan Van Loos), Judi Dench (Ksieni), Christoph Waltz (Cornelis Sandvoort)
Opis: XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos (Dane DeHaan) dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie (Alicia Vikander). W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Chcąc zbudować wspólną przyszłość, decydują się skorzystać z panującej gorączki tulipanowej i zainwestować w ryzykowny rynek kwiatowy.

Zwiastun:

15 września

"American Assassin"
Reżyseria: Michael Cuesta
Scenariusz: Marshall Herskovitz, Edward Zwick
Gatunek: film akcji
Produkcja: USA
Na podstawie powieści Vince'a Flynna - "American Assassin"
Premiera światowa:
13 września 2017
W rolach głównych: Scott O'Bien (Mitch Rapp), Michael Keaton (Stan Hurley), Sanaa Lathan (Irene Kennedy), Shiva Negar (Annika), Taylor Kitsch (Ghost)
Opis: Mitch Rapp (Dylan O'Brien) stracił ukochaną w ataku terrorystycznym. Od tej chwili jego jedynym celem jest zemsta. Oficer szkoleniowy CIA Stan Hurley (Michael Keaton) wie, że taki człowiek to dla agencji skarb. Szczególnie jeśli uda się go wzbogacić o pewien szczególny zestaw umiejętności, który uczyni go maszyną do zadań specjalnych. Hurley potrafi tego dokonać. Zanim szkolenie dobiegnie końca Mitch będzie miał okazję wykazać się w akcji. Według danych wywiadu grupa terro­rystów planuje atak z użyciem ładunku atomowego. Wiele wskazuje na to, że jednym z nich jest dawny uczeń Hurleya. Kogoś takiego może wytropić i zneutralizować tylko ktoś taki jak Mitch Rapp. 

Zwiastun:

22 września

"Kingsman: Złoty krąg"
Reżyseria: Matthew Vaughn
Scenariusz: Matthew Vaughn, Jane Goldman
Gatunek: Komedia, film akcji
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera światowa: 20 września 2017
W rolach głównych: Colin Firth (Harry Hart), Julianne Moore (Poppy), Taron Egerton (Gary 'Eggsy' Unwin), Mark Strong (Merlin), Channing Tatum (tajny agent Statesman), Halle Berry (Ginger), Jeff Bridges (dyrektor Statesman), Elton John
Opis: Kontynuacja przeboju "Kingsman: Tajne służby", który zrewolucjonizował kino szpiegowskie i wprowadził na ekran agentów nowej generacji. Tym razem nasi bohaterowie stają w obliczu wyjątkowego wyzwania. Gdy ich kwatera zostaje zniszczona, a los świata zawisa na włosku, brytyjscy agenci odkrywają, że w Stanach Zjednoczonych istnieje sprzymierzona organizacja szpiegowska o równie długiej i bogatej historii. Przedstawiciele dwóch elitarnych organizacji muszą teraz zapomnieć o dzielących ich różnicach i wspólnie stawić czoło nieobliczalnemu wrogowi, który dąży do władzy nad światem. Gra idzie o wyjątkowo wysoką stawkę, ale dla Eggsy'ego nie ma nic trudnego... 

Zwiastun:

29 września

"Botoks"
Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega
Gatunek: Thriller
Produkcja: Polska
Premiera: 29 września 2017
W rolach głównych: Olga Bołądź (Daniela), Agnieszka Dygant (Beata), Grażyna Szapołowska, Katarzyna Warnke (Magda), Marieta Żukowska (Patrycja), Janusz chabior (ordynator szpitala), Sebastian Fabijański (Marek), Piotr Stramowski (Michał), Tomasz Oświeciński (Darek), Wojciech Machnicki
Opis: Szpital ukazany w „Botoksie" to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu. Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

Zwiastun:


Powiem szczerze, że najchętniej chodziłabym do kina co tydzień, a największe wątpliwości mam co do "Botoksu". Wydaje mi się, że Vega po "Pitbullu. Nowe porządki" wszystko przejaskrawia... A Wy znaleźliście coś dla siebie?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.