5 października 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie?:) - październik '17


Brrr... Jak zimno! Nie wiem jak Wy, ale nie uśmiechają mi się długie spacery w taką pogodę... Może zatem wizyta w kinie? :) Sprawdźcie, co pojawi się na dużym ekranie w tym miesiącu :)

6 października

"Blade Runner 2049"
Reżyseria: Dennis Villeneuve
Scenariusz: Hampton Fancher, Michael Green
Produkcja: Kanada, USA, Wielka Brytania
Gatunek: Sci-Fi
Na podstawie powieści Philipa K. Dicka - "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?"
Premiera światowa:
4 października 2017
W rolach głównych: Ryan Gosling (Oficer K), Harrison Ford (Rick Deckard), Jared Leto (Niander Wallace), Ana de Armas (Joi)


Opis: Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

Zwiastun:

*****

"Wszyscy moi mężczyźni"
Scenariusz i reżyseria: Hallie Meyers-Shyer
Produkcja: USA
Gatunek: Komedia romantyczna
Premiera światowa: 6 września 2017
W rolach głównych: Reese Witherspoon (Alice Kinney), Nat Wolff (Teddy), Jon Rudnitsky (George), Pico Alexander (Harry), Michael Sheen (Austen)
Opis: Po rozstaniu z mężem, Alice wraz z córkami opuszcza Nowy Jork. W Los Angeles wraca do rodzinnego domu, znajduje pracę oraz szkołę dla dzieci. I tylko sprawy sercowe odkłada gdzieś na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech uroczych facetów, którzy – podobnie jako ona – przybyli do LA w pogoni za marzeniami. Cała trójka pozostaje bez dachu nad głową i Alice, wbrew rozsądkowi, pozwala im zamieszkać u siebie. Tak rozpoczyna się pasmo damsko-męskich komplikacji, które z czasem przekształcają się w coś o wiele więcej. To jednak nie koniec wrażeń. Prawdziwe emocje zaczną się, gdy do drzwi Alice zapuka jej dawny mąż… Czy dla miłości warto rozpoczynać wszystko od nowa?

Zwiastun:

*****

13 października

"Pierwszy śnieg"
Reżyseria: Tomas Alfredson
Scenariusz:  Søren Sveistrup, Hossein Amini, Peter Straughan
Produkcja: Szwecja, USA, Wielka Brytania
Gatunek: Kryminał
Na podstawie powieści Jo Nesbo - "Pierwszy śnieg"
Premiera światowa:
7 października 2017
W rolach głównych: Michael Fassbender (Harry Hole), Rebecca Ferguson (Katrin Bratt)
Opis: Szef elitarnej ekipy detektywów prowadzi skomplikowane śledztwo. Wraz z nadejściem zimy ginie kolejna osoba. Detektyw boi się, że do miasta powrócił seryjny morderca. Z pomocą znakomitej rekrutki zaczyna łączyć stare sprawy kryminalne z nowymi brutalnymi zdarzeniami. Wie, że musi rozwiązać zagadkę, zanim spadnie kolejny pierwszy śnieg.

Zwiastun:

*****

20 października

"Geostorm"
Reżyseria: Dean Devlin
Scenariusz: Dean Devlin, Paul Guyot
Produkcja: USA
Gatunek: Katastroficzny
Premiera światowa: 12 października 2017
W rolach głównych: Gerard Buttler (Jake), Him Sturgess (Max), Abbie Cornish (Sarah), Ed Harris (Dekkom), Andy Garcia (prezydent Palmer)
Opis: Kiedy katastrofalne w skutkach zmiany klimatu zaczynają zagrażać istnieniu Ziemi, rządy wszystkich państw świata jednoczą siły i tworzą program o kryptonimie Dutch Boy Program. Obejmuje on sieć satelitów otaczających całą planetę, które uzbrojono w technologie z dziedziny geoinżynierii zaprojektowane, aby powstrzymywać powstawanie klęsk żywiołowych. Po dwóch latach niezakłóconego działania system ochronny zaczyna szwankować. Zadanie usunięcia awarii zostaje powierzone dwóm braciom, którzy od dawna nie utrzymują ze sobą kontaktu. Muszą oni zdążyć rozwiązać problem, zanim olbrzymich rozmiarów geoburza pochłonie całą planetę.

Zwiastun:

*****

"Pomiędzy nami góry"
Reżyseria: Hany Abu-Assad
Scenariusz: J. Mills Goodloe, Chris Weitz
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat
Na podstawie powieści Charlesa Martina - "Pomiędzy nami góry"
Premiera światowa:
9 września 2017
W rolach głównych: Idris Elba (Ben Bass), Kate Winslet (Alex Martin)
Opis: Dwoje obcych sobie ludzi, którzy wychodzą cało z tragicznej katastrofy lotniczej, uwięzionych zostaje w niedostępnych, skutych lodem górach. Kiedy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie, zmuszeni są wyruszyć w kilkusetkilometrową podróż przez dziką okolicę. Po drodze muszą stawić czoło nie tylko niewyobrażalnym przeciwieństwom losu, lecz także nieoczekiwanej namiętności.

Zwiastun:

*****

"Człowiek z magicznego pudełka"
Scenariusz i reżyseria: Bodo Kox
Produkcja: Polska
Gatunek: Sci-Fi
Premiera światowa: 19 września 2017
W rolach głównych: Olga Bołądź (Goria), Piotr Polak (Adam), Arkadiusz Jakubik (Emfazy Stefański)
Opis: Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Zwiastun:

*****

25 października 

"Thor: Ragnarok"
Reżyseria: Takia Waititi
Scenariusz: Craig Kyle, Christopher Yost, Stephany Folsom, Eric Pearson
Produkcja: USA
Gatunek: Fantasy
Na podstawie komiksu Jacka Kirby'ego, Stana Lee i Larry'ego Liebera
Premiera światowa:
24 października 2017
W rolach głównych: Chris Hemsworth (Thor), Tom Hiddleton (Loki), Cate Blanchett (Hela), Idris Elba (Heimdall), Jeff Goldblum (Grandmaster), Teresa Thompson (Walkiria), Karl Urban (Skurge), Mark Ruffalo (Bruce Banner/Hulk), Anthony Hopkins (Odyn)
Opis: Thor zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok – "zmierzch bogów", zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers — niesamowitym Hulkiem! 

Zwiastun:

*****

"Shot caller"
Scenariusz i reżyseria: Ric Roman Waugh
Produkcja: USA
Gatunek: Thriller
Premiera światowa: 17 czerwca 2017
W rolach głównych: Nikolaj Coster-Waldau (Jacob/Money)
Opis: Biznesmen Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) trafia do więzienia po spowodowaniu śmiertelnego wypadku. By przetrwać za kratkami, musi nauczyć się obowiązujących w zakładzie karnym reguł, ale również wyrachowania i sprytu. Z czasem Jacob zacznie rozumieć, że jedyną gwarancją na przeżycie jest dołączenie do któregoś z więziennych gangów. Decyzja, którą podejmie, uratuje go od śmierci, ale napiętnuje na resztę życia. Wkrótce po wyjściu z więzienia, przywódcy gangu zmuszą Jacoba do przeprowadzenia zbrojnej operacji przeciwko największym rywalom z ulic Kalifornii. Były skazaniec, chcąc nie chcąc, znajdzie się w sytuacji, w której zaciągnięte długi możne spłacić wyłącznie przelaną krwią.

Zwiastun:

*****

"A Ghost Story"
Scenariusz i reżyseria: David Lowery
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, fantasy
Premiera światowa: 22 stycznia 2017
W rolach głównych: Casey Affleck (C), Rooney Mara (M)
Opis: Niedawno zmarły mężczyzna powraca jako duch w białym prześcieradle do domu, by przynieść pocieszenie swej złamanej rozpaczą żonie. Szybko orientuje się, że jest niewidzialny, odłączony od realnej czasoprzestrzeni. Może tylko patrzeć, jak życie, które znał i kobieta, którą kocha powoli oddalają się od niego. Coraz bardziej niezauważalny, skazany na zapomnienie, przebywa niezwykłą podróż w historii, konfrontując się z bezmiarem egzystencji.

Zwiastun:


Sporo tych premier, ja najchętniej wybiorę się na "Thora", bo bardzo długo na niego czekałam, a że uwielbiam Marvela...💕💕

Poza tym, zdaję sobie sprawę, że nie ma mnie na blogu tyle, ile bym tego chciała, ale za miesiąc, po egzaminie nadrobię wszystkie zaległości! Trzymajcie się ciepło! 😘
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.