2 grudnia 2017

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :) - grudzień '17


Złota polska jesień odeszła w zapomnienie i nastała typowa jesienno-zimowa szarówka. Nie mam na nic ochoty, a szarość za oknem powoduje, że chodzę cały dzień taka ospała. Też tak macie? Od czasu do czasu oglądam seriale, bo filmy jakoś mi się dłużą... Nie potrafię znaleźć dobrej produkcji, która by mnie zaciekawiła. Jednak muszę przyznać, że grudniowe premiery robią wrażenie i na niektóre chyba popędzę do kina. Na jakie? Sprawdźcie!

1 grudnia
"Zabicie świętego jelenia"
Scenariusz: Efthymis Filippou, Yorgos Lanthimos
Reżyseria: Yorgos Lanthimos
Gatunek: Dramat
Produkcja: Irlandia, Wielka Brytania
Premiera światowa: 22 maja 2017
W rolach głównych: Colin Farrell (Steven Murphy), Nicole Kidman (Anna Murphy), Barry Keoghan (Martin), Raffey Cassidy (Kim Murphy), Alicia Silverstone (matka Martina), Sunny Sulijic (Bob Murphy), Bill Camp (Matthew)
Opis: Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.

Zwiastun:

"Na karuzeli życia"
Scenariusz i reżyseria: Woody Allen
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera światowa: 14 października 2017
W rolach głównych: Jim Belushi (Humpty),Juno Temple (Carolina), Justin Timberlake (Mickey), Kate Winslet (Ginny)
Opis: Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami.

Zwiastun:

8 grudnia
"Wojna płci"
Scenariusz: Simon Beaufoy
Reżyseria: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Gatunek: Biograficzny, Sportowy
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera światowa: 2 września 2017
W rolach głównych: Emma Stone (Biilie Jean King), Steve Carell (Bobby Riggs), Andrea Riseborough (Marilyn Barnett), Sarah Silverman (Gladys Heldman), Alan Cumming (Cuthbert 'Ted' Tinling)
Opis: Legendarny mecz tenisowy z 1973 r. pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobbym Riggsem (Steve Carell), zwany „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

Zwiastun:

14 grudnia
"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"
Scenariusz i reżyseria: Rian Johnson
Gatunek: Sci-Fi
Produkcja: USA
Premiera światowa: 9 grudnia 2017
W rolach głównych: Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Mark Hamill (Luke Skywalker), Oscar Isaac (Poe Dameron), Adam Driver (Kylo Ren), Carrie Fisher (Leia), Andy Serkis (głównodowodzący Snoke)
Opis: Rey, którą poznaliśmy w filmie Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy oraz Finn, Poe i Luke Skywalker kontynuują swoją wielką podróż w kolejnej odsłonie gwiezdnej sagi.

Zwiastun:

15 grudnia
"Na skrzydłach orłów"
Reżyseria: Stephen Shin
Gatunek: Dramat historyczny, Biograficzny, Sportowy
Produkcja: Chiny, Hongkong, USA
Premiera światowa: 3 listopada 2017
W rolach głównych: Joseph Fiennes (Eric Liddell), Shawn Dou (Xu Niu), Elizabeth Arends (Florence Liddell), Richard Sanderson (Dr. Hubbard)
Opis: Wzruszająca, oparta na faktach historia o człowieku, który przyniósł chwałę ojczyźnie i Bogu. Prawdziwa historia Erica Liddella, szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, który całe swoje życie służył Bogu.

Zwiastun:

22 grudnia
"Pitch Perfect 3"
Scenariusz: Kay Cannon
Reżyseria: Trish Sie
Gatunek: Muzyczny
Produkcja: USA
Premiera światowa: 20 grudnia 2017
W rolach głównych: Anna Kendrick (Beca), Rebel Wilson (Amy), Hailee Steinfeld (Emily), Brittany Snow (Chloe), Anna Camp (Aubrey)
Opis: Teraz, kiedy opuściły już mury college'u i dopadły je problemy dorosłości, trzeba czegoś więcej, by wróciły. Ale wracają: dziewczyny z uwielbianej na całym świecie serii "Pitch Perfect"! Po sukcesie podczas Mistrzostw Świata dziewczyny z The Barden Bellas odkrywają, że niełatwo będzie żyć z muzyki. Co więcej, każda z nich idzie w swoją stronę. Ot, życie. Kiedy jednak otrzymują szansę na ponowne połączenie sił podczas międzynarodowego tournée, nie wahają się.

Zwiastun:

"Dżungla"
Scenariusz: Justin Monjo
Reżyseria: Greg McLean
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Produkcja: Australia, Kolumbia
Premiera światowa: 3 sierpnia 2017
W roli głównej: Daniel Radcliffe (Yossi Ghinsberg)
Opis: Grupa przyjaciół pod opieką przewodnika wyrusza do boliwijskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. Wskutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar. Oddzielony od grupy Yossi (Daniel Radcliffe), cudem unika śmierci, ale gubi się w środku zielonego piekła. Pozbawiony jakiejkolwiek pomocy i zapasów, ma jeden cel. Przetrwać!

Zwiastun:

29 grudnia
"Jumanji: Przygoda w dżungli"
Scenariusz: Scott Rosenberg, Chris McKenna, Jeff Pinkner, Erik Sommers
Reżyseria: Jake Kasdan
Gatunek: Przygodowy
Produkcja: USA
Premiera światowa: 5 grudnia 2017
W rolach głównych: Dwayne Johnson (dr Smolder Bravestone), Jack Black (profesor Shelly Oberon), Kevin Hart (Moose Finbar), Karen Gillan (Ruby Roundhouse)
Opis: Kiedy dzieciaki odkrywają starą konsolę gier wideo z grą "Jumanji", o której nigdy dotąd nie słyszały, natychmiast przenoszą się w świat niebezpiecznej dżungli. To właśnie w niej dzieje się akcja gry, a one stają się awatarami postaci, które wybrały: zapalony gracz Spencer staje się odważnym łowcą przygód (Dwayne Johnson), fan piłki Fridge zamienia się (według własnych słów) w Einsteina (Kevin Hart), Bethany – popularna dziewczyna z sąsiedztwa – staje się profesorem w średnim wieku (Jack Black), natomiast niepozorna Martha przybiera postać nieustraszonej wojowniczki (Karen Gillan). Wkrótce odkrywają, że w Jumanji chodzi nie tylko o grę, ale przede wszystkim o przetrwanie. Aby wygrać i powrócić do realnego świata, będą musieli wyruszyć w najbardziej niebezpieczną przygodę życia, odkrywając prawdę o sobie, albo pozostać w świecie gry na zawsze…

Zwiastun:
**********

"Król rozrywki"
Scenariusz: Jenny Bicks, Bill Condon
Reżyseria: Michael Gracey
Gatunek: Biograficzny, Musical
Produkcja: USA
Premiera światowa: 20 grudnia 2017
W rolach głównych: Hugh Jackman (P.T. Barnum), Zac Efron (Phillip Carlyle), Michelle Williams (Charity Barnum), Rebecca Ferguson (Jenny Lind), Zendaya (Anne Wheeler)
Opis: Oryginalny musical, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film ukazuje historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową.

Zwiastun:


Każdy z tych filmów najchętniej pooglądałabym na dużym ekranie, ale najbardziej przemawia do mnie "Król rozrywki". Przesłuchałam 3 piosenki z tego musicalu i jestem zachwycona. Śpiewający Hugh Jackman to jest to!😍
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.