1 lutego 2018

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :) - luty '18


Ależ szybko zleciał styczeń! Chociaż za oknem nic nie wskazuje na to, że mamy środek zimy, może warto wybrać się na coś do kina? A wierzcie, pojawi się kilka perełek w lutym 😉

2 lutego
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Scenariusz i reżyseria: Martin McDonagh
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera światowa: 4 września 2017
W rolach głównych: Frances McDormand (Mildred Hayes), Woody Harrelson (Szeryf Bill Willoughby), Sam Rockwell (oficer Jason Dixon)
Opis: Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Zwiastun:


"Pełnia życia"
Scenariusz: William Nicholson
Reżyseria: Andy Serkis
Gatunek: Biografia, Dramat
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera światowa: 11 września 2017
W rolach głównych: Andrew Garfield (Robin Cavendish), Claire Foy (Diana Cavendish), Tom Hollander (Bloggs Blacker/ Dsvid Blacker), Hugh Bonneville (Teddy Hall)
Opis: Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie  szukać nadziei?

Zwiastun:

9 lutego
"Disaster Artist"
Scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber
Reżyseria: James Franco
Gatunek: Biograficzny
Produkcja: USA
Premiera światowa: 12 marca 2017
Na podstawie książki Grega Sestero i Toma Bissela - "The Disaster Artist: My Life Inside 'The Room' The Greatest Bad Movie Ever Made"W rolach głównych: Dave Franco (Greg Sestero), James Franco (Tommy Wiseau), Seth Rogen (Sandy Schklair)
Opis: Film „The Disaster Artist” opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau — artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco („Kiedy umieram”, „Dziecię boże”) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat „The Disaster Artist” oparty jest na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego Wiseau „The Room”. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

Zwiastun:


14 lutego
"Czarna Pantera"
Scenariusz: Joe Robert Cole, Ryan Cogler
Reżyseria: Ryan Cogler
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Premiera światowa: 22 lutego 2017
W rolach głównych:
Chadwick Boseman (T'Challa/ Czarna Pantera), Michael B. Jordan (Erik Killmonger), Lupita Nyong'o (Nakia), Danai Gurira (Okoye), Martin Freeman (Everett K. Ross), Angela Bassett (Ramonda), Forest Whitaker (Zuri), Andy Serkis (Ulysses Klaue/ Klaw)
Opis: Król T'Challa (Chadwick Boseman) powraca do Wakandy, odosobnionego a zarazem rozwiniętego technologicznie państwa, w nowej roli - przywódcy kraju. Wkrótce dowiaduje się jednak o wyzwaniu jakie otrzymał od konkurencyjnej frakcji, która chce przejąć władzę. Gdy dwóch wrogów zaczyna spiskować w celu zniszczenia Wakandy, Czarna Pantera musi sprzymierzyć się z agentem C.I.A. Everettem K. Rossem (Martin Freeman) i "Dora Milaje", członkami służb specjalnych, by uchronić kraj przed wciągnięciem w światowy konflikt. 

Zwiastun:


16 lutego
"Kształt wody"
Scenariusz: Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
Reżyseria: Guillerm del Toro
Gatunek: Fantasy
Produkcja: USA
Premiera światowa: 31 sierpnia 2017
W rolach głównych: Sally Hawkins (Eliza Esposito), Michael Shannon (Richard Strickland), Richard Jenkins (Giles), Octavia Spencer (Zelda Fuller)
Opis: Elisa nie miała łatwego życia. Jest sierotą, która nigdy nie poznała swoich rodziców. Jest niema, co oznacza, że automatycznie skazywana na bycie gorszą. W świecie, w którym żeby coś osiągnąć, trzeba przepychać się łokciami, jest skazana na życie z miesiąca na miesiąc i usługiwanie bardziej przebojowym ludziom. Elisa ma jednak coś, czego inni nie mają: ogromną empatię i jeszcze większą wyobraźnię. Cechy te przydadzą jej się w laboratorium rządowym, w którym pracuje jako sprzątaczka, a w którym spotyka pewnego dnia uwięzionego przez wojsko stwora rodem z hollywoodzkich horrorów. Gdy jednak zaczyna mu się przyglądać i go poznawać, uświadamia sobie, że to nie żadna bestia, lecz wrażliwa i krucha istota, która została już w dniu urodzenia skazana na życie w cierpieniu w świecie ludzi.

Zwiastun:

"Czwarta władza"
Scenariusz: Liz Hannah, Josh Singer
Reżyseria: Steven Spielberg
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Premiera światowa: 22 grudnia 2017
W rolach głównych: Meryl Streep (Kay Graham), Tom Hanks (Ben Bradlee)
Opis: Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

Zwiastun:

"Pomiędzy słowami"
Scenariusz i reżyseria: Urszula Antoniak
Gatunek: Dramat
Produkcja: Holandia, Niemcy, Polska
Premiera światowa: 22 września 2017
W rolach głównych: Jakub Gierszał (Michael), Andrzej Chyra (Stanisław)
Opis: Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

Zwiastun:

"Żona czy mąż?"
Reżyseria: Simone Godano
Gatunek: Komedia
Produkcja: Włochy
Premiera światowa: 12 kwietnia 2017
W rolach głównych: Kasia Smutniak Sonia), Pierfrancesco Favino (Andrea)
Opis: W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea (Pierfrancesco Favino), utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia (Kasia Smutniak), ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Nowa sytuacja sprawi, że nie tylko lepiej poznają szczegóły z codziennej egzystencji małżonka, ale będą mogli również inaczej spojrzeć na swój związek. Czy niespodziewana zamiana ról to uratuje ich związek? A może zakochają się na nowo?

Zwiastun:

22 lutego
"Kobiety mafii"
Scenariusz i reżyseria: Patryk Vega
Gatunek: Akcja
Produkcja: Polska
Premiera światowa: 22 lutego 2018
W rolach głównych: Olga Bołądź (Bela), Agnieszka Dygant (Niania), Aleksandra Popławska (Siekiera), Katarzyna Warnke (Anka), Julia Wieniawa-Narkiewicz (Futro), Janusz Chabior, Sebastian Fabijański (Cień), Bogusław L:inda (Padrino), Olaf Lubaszenko, Tomasz Oświeciński (Milimetr), Sobota, Piotr Stramowski (Żywy)
Opis: Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Zwiastun:

23 lutego
"W ułamku sekundy"
Scenariusz i reżyseria: Fatih Akin
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Niemcy
Premiera światowa: 26 maja 2017
W roli głównej: Diane Kruger (Katja Sekerci)
Opis: W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Zwiastun:

*****

Ponadto, chciałabym Wam przedstawić najnowszy serial Netflixa - "Modyfikowany węgiel" (ang. nazwa brzmi o wieeeeele lepiej)

Twórca: Laeta Kalogridis
Gatunek: Sci-Fi
Na podstawie powieści Richarda K. Morgana - "Modyfikowany węgiel"Premiera: 2 lutego 2018
W roli głównej: Joel Kinnaman (Takeshi Kovacs)
Opis: "Altered Carbon", na podstawie klasycznej powieści cyberpunkowej autorstwa Richarda K. Morgana, to intrygująca opowieść o miłości, seksie, morderstwie i zdradzie, rozgrywająca się w przyszłości, którą od naszych czasów dzieli ponad 300 lat. Nowe technologie przekształciły społeczeństwo: świadomość można zapisać i przechowywać w postaci cyfrowej, ludzkie ciała są wymienne, a śmierć nie jest już końcem istnienia. Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu gdy niewyobrażalnie bogaty i długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa... samego Bancrofta.

Zwiastun:


Muszę przyznać, że pod względem premier luty jest naprawdę świetny! Oczywiście w kinach pojawi się ostatnia część "Pięćdziesięciu twarzy Greya", ale akurat na ten film raczej się nie wybiorę ;) Wypatrzyliście coś dla siebie? 😉
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.