2 marca 2018

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Za oknem mroźno, aż nie chce się wychodzić na zewnątrz! Ale może znajdziecie czas i ochotę na mały wypad do kina, zwłaszcza, że pojawi się kilka naprawdę ciekawych produkcji 😊

2 marca
"Lady Bird"
Scenariusz i reżyseria: Greta Gerwig
Produkcja: USA
Gatunek: Komedia
Premiera światowa: 1 września 2017
W rolach głównych: Saoirse Ronan (Christine 'Lady Bird' McPherson), Laurie Metcalf (Marion McPherson), Tacy Letts (Larry McPherson), Lucas Hedges (Danny), Timothee Chalamet (Kyle Scheible)
Opis: Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Warto wspomnieć, że bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

Zwiastun:

"Jestem najlepsza. Ja, Tonya"
Scenariusz: Steven Rogers
Reżyseria: Craig Gillespie
Produkcja: USA
Gatunek: Biograficzny, Sportowy
Premiera światowa: 8 września 2017
W rolach głównych: Margot Robbie (Tonya Harding), Sebastian Stan (Jeff Gillooly), Allison Janney (LaVona Golden)
Opis: Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, jeszcze nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Toni Harding drogę do olimpijskiego tryumfu.

Zwiastun:

"Czerwona jaskółka"
Scenariusz: Justin Haythe
Reżyseria: Francis Lawrence
Produkcja: USA
Gatunek: Thriller
Premiera światowa: 19 lutego 2018
Na podstawie powieści Jasona Matthewsa "Czerwona jaskółka"
W rolach głównych:
Jennifer Lawrence (Dominika Egorova), Joel Edgerton (Nate Nash), Matthias Schoenaerts (Vanya Egorov), Jeremy Irons (Generał Korchnoi)
Opis: Ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Dominika Egorova (Jennifer Lawrence) zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka. Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash (Joel Edgerton), agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw.

Zwiastun:

"Każdego dnia"
Scenariusz: Jesse Andrews
Reżyseria: Michael Sucsy
Produkcja: USA
Gatunek: Romans
Premiera światowa: 22 lutego 2018
Na podstawie powieści Davida Levithana "Każdego dnia"
W rolach głównych:
Angourie Rice (Rhiannon)
Opis: 16-letnia Rhiannon pragnie prawdziwej miłości, ale jej związek wystawiany jest na ciągłe próby. Wszystko zmienia się, gdy poznaje chłopaka, który dzieli się z nią niezwykłą tajemnicą. Nastolatek każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Nie ma wpływu na to, kim będzie nazajutrz, więc stara się nie pozostawiać po sobie śladu w życiorysach innych osób. Jego zasady przestają mieć jednak znaczenie, gdy poznaje Rhiannon. Młodych kochanków łączy niezwykle silne uczucie i przekonanie, że są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Mimo to, pod wpływem pewnych wydarzeń, zaczynają wątpić czy wspólna przyszłość jest możliwa. Ich miłość jest bezgraniczna, lecz czy odważą się podjąć ogromne ryzyko, by pozostać razem?

Zwiastun:

9 marca
"Wieczór gier"
Scenariusz: Mark Perez
Reżyseria: John Francis Daley, Jonathan Goldstein
Produkcja: USA
Gatunek: Komedia
Premiera światowa: 15 lutego 2018
W rolach głównych: Jason Bateman (Max), Rachel McAdams (Annie)
Opis: Bateman i McAdams wcielają się w role Maksa i Annie, którzy umawiają się raz w tygodniu z innymi parami na wspólne gry i zabawy. Aby nieco podgrzać atmosferę, podczas jednego z takich wieczorów charyzmatyczny brat Maksa, Brooks (Chandler), organizuje zabawę w rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa z podstawionymi zbirami i agentami federalnymi. Gdy sam Brooks zostaje porwany, wszyscy myślą, że to tylko część zabawy... ale czy na pewno? Kiedy szóstka uwielbiających rywalizację uczestników wyrusza, aby rozwiązać tę sprawę i odnieść zwycięstwo, stopniowo staje się jasne, że mylili się oni zarówno co do „gry”, jak i Brooksa. Gra, w której nie obowiązują żadne reguły, nie przyznaje się punktów i nie do końca wiadomo, kto w niej uczestniczy, może okazać się najlepszą grą w ich życiu albo… ostatnią.

Zwiastun:

15 marca
"Pitbull. Ostatni pies"
Scenariusz i reżyseria: Władysław Pasikowski
Produkcja: Polska
Gatunek: Sensacja
Premiera światowa: 15 marca 2018
W rolach głównych: Marcin Dorociński (Sławomir Desperski 'Despero'), Dorota Rabczewska (Mira), Krzysztof Stroiński (Mirosław Saniewski 'Metyl'), Adam Woronowicz ('Junior'), Rafał Mohr (Krzysztof Magiera 'Quantico'), Cezary Pazura ('Gawron'), Michał Kula (Barszczyk), Izabela Kuna (Regina), Agnieszka Kawiorska (Mona), Zbiginiew Zamachowski ('Gawełek'), Marian Dziędziel (komendant)
Opis: Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa...

Zwiastun:

23 marca
"Daddy Cool"
Scenariusz: Maxime Govare, Noemie Saglio
Reżyseria: Maxime Govare
Produkcja: Francja
Gatunek: Komedia
Premiera światowa: 1 listopada 2017
W rolach głównych: Vincent Elbaz (Adrien), Laurence Arne (Maude), Jean Francois Cayrey (Emmanuel), Gregory Fitoussi (Renaud)
Opis: Czterdziestoletni, kompletnie niedojrzały Adrien, zostaje porzucony przez marzącą o założeniu rodziny Maude. Wizja końca wielkiej miłości jest dla niego nie do zniesienia. Dzięki sprzyjającemu zbiegowi okoliczności postanawia zostać w ich wspólnym mieszkaniu i założyć w nim… domowe przedszkole. Maluchy przewracają jego beztroskie dotąd życie do góry nogami, same przy tym ucząc się w jego towarzystwie prawdziwej sztuki survivalu. Nowe oblicze „wkrótce-byłego-męża” sprawia, że mur wokół serca Maude zaczyna kruszeć…

Zwiastun:

*****

Kuszą mnie zwłaszcza te dwie pierwsze propozycje, a Was? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.