4 maja 2018

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :) - maj '18


Majówka w pełni, pogoda sprzyja, czego chcieć więcej? Może jakiegoś urozmaicenia na chłodne wieczory? Sprawdźcie co grają ciekawego w kinach :)

11 maja
Rampage: Dzika furia
Scenariusz: Ryan Engle, Ryan Condal, Adam Sztykiel, Carlton Cuse
Reżyseria: Brad Peyton
Gatunek: Przygodowy
Produkcja: USA
Premiera światowa: 11 kwietnia 2018
W rolach głównych: Dwayne Johnson (David Okoye)
Opis: Prymatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson), który trzyma ludzi na dystans, nawiązał silną więź z George’em — niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconym przez środowisko inżynierem genetycznym, aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować przerażającą istotę, która niegdyś była jego przyjacielem.

Zwiastun:

120 uderzeń serca
Scenariusz i reżyseria: Robin Compillo
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja
Premiera światowa: 20 maja 2017
W rolach głównych: Nahuel Perez Biscayart (Sean Dalmazo), Arnaud Valois (Nathan), Adele Haenel (Sophie)
Opis: W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: mamy wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.

Zwiastun:

Tully
Scenariusz: Diablo Cody
Reżyseria: Jason Reitman
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Premiera światowa: 23 stycznia 2018
W rolach głównych: Charlize Theron (Marlo), Mackenzie Davis (Tully), Mark Duplass (Craig)
Opis: Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully... Młoda, piękna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

Zwiastun:

18 maja
Deadpool 2
Scenariusz: Rhett Reese, Paul Wernick
Reżyseria: David Leitch
Gatunek: Akcja, Przygodowy
Produkcja: USA
Premiera światowa: 10 maja 2018
W rolach głównych: Ryan Reynolds (Wade Wilson/Deadpool), Josh Brolin (Nathan Summers/Cable)
Opis: Po przeżyciu groźnego wypadku podczas serfowania, Wade Wilson (Ryan Reynolds) stara się spełnić swoje marzenia o sławie jako hodowca buldoga francuskiego, jednocześnie żyjąc w otwartym związku z ukochaną kobietą. Próbuje odzyskać swoją pasję do życia, toczy walki z wojownikami ninja i człowiekiem z metalu. Podróżuje po całym świecie, by odkrywać znaczenie rodziny, przyjaźni i by ubogacić swoje życie seksualne.

Zwiastun:

25 maja 
Han Solo: Gwiezdne wojny - historie
Scenariusz: Lawrence Kasdan, Jon Kasdan
Reżyseria: Ron Howard
Gatunek: Sci-Fi, Przygodowy
Produkcja: USA
Premiera światowa: 15 maja 2018
W rolach głównych: Alden Ehrenreich (Han Solo), Woody Harrelson (Tobias Beckett), Emilia Clarke (Qi'Ra), Donald Glover (Lando Calrissian), Thandie Newton (Val), Paul Bettany (Dryden Vos)
Opis: Han Solo (Alden Ehrenreich) to autsajder, który podróżuje przez galaktykę swoim statkiem. Podczas śmiałych eskapad w głąb przestępczego półświatka poznaje wspaniałego Chewbaccę (Joonas Suotamo), swojego drugiego pilota. Spotyka też uzależnionego od hazardu Lando Calrissiana (Donald Glover). Wyprawa ta ukształtuje go na jednego z największych bohaterów sagi "Gwiezdnych wojen".

Zwiastun:


Kilka propozycji wpadło mi w oko. A Wy na coś się wybierzecie? 😀
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.