16 sierpnia 2013

Suzanne Collins - Kosogłos

Katniss Everdeen przeżyła 75. Głodowe Igrzyska. Teraz wraz z rodziną znalazła schronienie w trzynastym dystrykcie, który wg propagandy Kapitolu został zniszczony. Nic bardziej mylnego. Legendarna Trzynastka staje na czele rewolucji przeciwko dotychczasowej władzy.

Tymczasem Katniss początkowo przeżywa załamanie, wiążące się z przeżyciami na arenie. W końcu zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw dyktatorskiej władzy Prezydenta Snow. Niestety rola ta nie będzie należała do najłatwiejszych. Katniss będzie musiała zmierzyć się z wrogiem, a także z samą sobą. Czy w trakcie wojny jest czas na współczucie drugiej osobie? Czy znajdzie się miejsce na miłość?

Książkę przeczytałam w jeden dzień. Nie można się od niej oderwać. Po dwóch świetnych tomach obawiałam się, że pani Collins może stracić pomysł na kolejną część, jednak nie mogłam się bardziej mylić! Na samym początku akcja jest nieco mniej dynamiczna niż w poprzednich tomach, jednakże daje to wgląd na myśli i rozterki Katniss. Później akcja nabiera tempa i książka wciąga. Jest dużo zaskakujących rozwiązań, wiele zwrotów akcji, czyli wszystko to, za co uwielbiam utwory pani Collins. Muszę także stwierdzić to, że jest to chyba najbardziej krwawa część trylogii. Niektórych może rozczarować zakończenie, bo pewnie nie tego się każdy z nas spodziewa ;) Czasami lubię wyobrażać sobie zakończenie będąc jeszcze w środku lektury, ale w tym przypadku żadne z moich przepuszczeń się nie sprawdziły. Zaskoczyła mnie postawa Gale'a, prezydenta Snow, a także intryga Trzynastego Dystryktu.

Cóż mogę dodać jeszcze.. Polecam, polecam i jeszcze raz gorąco polecam! Twórczość Suzanne Collins jest wspaniała!

Autor: Suzanne Collins
Tytuł: Kosogłos
Tytuł oryginału: The Mockingjay
Cykl: Igrzyska śmierci, #3
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 376
Premiera: 10 listopada 2010
Wydawca: Media Rodzina

Igrzyska śmierci Kosogłos [Suzanne Collins]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINEIgrzyska śmierci: Kosogłos [Suzanne Collins]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.