18 sierpnia 2013

Jim Butcher - Pełnia księżyca

Ktoś dopuścił się kilku morderstw... dość brutalnych morderstw. Podejrzane ślady, poszlaki. Pełnia księżyca. Wniosek nasuwa się sam, kto może być sprawcą. Wilkołaki... tak, wilkołaki! Murphy i Dresden zajmują się tą sprawą razem z agentami FBI. Ich stanowiska w wydziale specjalnym są zagrożone i od rezultatu tego śledztwa zależy ich przyszłość. Jednakże sprawy się komplikują, bo w mieście nie jest tylko jedna grupa wilkołaków, lecz kilka. Gdy Harry jest przekonany, że odnalazł winowajcę, pojawiają się kolejne elementy układanki, które są ze sobą sprzeczne i mag ponownie pozostaje z niczym... Czy za zbrodnią stoją nadprzyrodzone stwory, czy zwykli śmiertelnicy? Czy umiejętności Harry'ego okażą się w tym przypadku błogosławieństwem, czy przekleństwem? Które uczucie okaże się silniejsze: do Susan, czy do Karrin?

Kolejna część przygód maga, Harry'ego Dresdena. Bardziej mroczna, bardziej krwawa. Jim Butcher stworzył realistyczny świat, w którym szara rzeczywistość łączy się z elementami nadprzyrodzonymi i mitami. Książkę czyta się szybko, jest wiele zwrotów akcji. Gdy czytelnik myśli, że zna już sprawcę, nie może się bardziej mylić!
Podoba mi się postać maga, jest prostym człowiekiem, który musi uporać się z brakiem środków do życia. Chcąc podreperować swój budżet podejmuje każde zlecenie, które wykonuje z małą pomocą magii. W końcu tylko on jest profesjonalnym magiem, którego numer kontaktowy można znaleźć w książce telefonicznej Chicago. Natomiast Murphy jest opanowaną kobietą, która przekonuje się na własnych oczach, że istnieje coś takiego jak magia, wampiry, wilkołaki i wiele innych. Pani porucznik jest osobą twardo stąpającą po ziemi, jednakże jej nieprzewidywalność i nieobliczalność może niekiedy zdziwić czytelnika.

Cóż mogę jeszcze dodać. Książka nie należy do wybitnych dzieł, jednakże jeżeli ktoś lubi powieści paranormalne z magią i stworami w tle, to właśnie jest to utwór dla niego! Lekka, przyjemna lektura :)

Autor: Jim Butcher
Tytuł: Pełnia księżyca
Tytuł oryginału: Fool moon
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena, #2
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Liczba stron: 400
Premiera: 10 lutego 2012
Wydawca: Wydawnictwo MAG

Akta Dresdena: Pełnia księżyca [Jim Butcher]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.