15 sierpnia 2013

Suzanne Collins - W pierścieniu ognia

Po zwycięstwie w 74. edycji Głodowych Igrzysk, Katniss i Peeta przygotowują się do Tournee Zwycięzców, polegającym na odwiedzeniu każdego z dwunastu dystryktów. W czasie jego trwania dowiadują się, że ich zuchwały czyn przyczynił się do powstania fali zamieszek w niektórych częściach Panem. Tymczasem Kapitol organizuje rocznicowe, 75. Igrzyska, które są wyjątkowe. Postępowanie dwójki z dwunastego dystryktu wzbudziło w Prezydencie Snow żądzę zemsty... Do czego tym razem posuną się organizatorzy igrzysk?

Druga część trylogii niczym nie odstępuje pierwszej. Świat wykreowany na kartach książki przez Suzanne Collins jest wyjątkowy. Gdy tylko skończyłam czytać pierwszą część, nie mogłam doczekać się kiedy będę mogła zacząć kolejną. Wiele pisarzy przy tworzeniu kolejnych tomów sagi nie mają koncepcji i piszą książki "na szybko". Collins jest inna - w tej części nie brakuje tych elementów, które tak lubiłam "Igrzyskach śmierci", tj. zwrotów akcji, wielowątkowości. Podoba mi się także to, że są wyraźne nawiązania do poprzedniego tomu, retrospekcje, co jest niezwykle pomocne dla tych, którzy zdążyli zapomnieć niektóre fakty. W tej części poznajemy lepiej bohaterów, ich charaktery, zwyczaje, tok myślenia, a także ich przeszłość.

Po przeczytaniu tej książki nie dziwię się innym, że nie mogli się od niej oderwać. Wciąga od pierwszych stron, pomimo tego, że akcja nie rozgrywa się tak szybko jak w pierwszym tomie. Jeżeli ktoś zacznie ją czytać przed snem, gwarantuję, że nie odłoży jej, dopóki jej nie skończy. Gorąco polecam! Myślę, że jest to jedna z obowiązkowych pozycji, którą młodzież powinna przeczytać xd

Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na ekranizację! Mam nadzieję, że 22 listopada się nie zawiodę :)


Autor: Suzanne Collins
Tytuł: W pierścieniu ognia
Tytuł oryginału: Catching the Fire
Cykl: Igrzyska Śmierci, #2
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodziński, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 359
Premiera: 12 listopada 2009
Wydawca: Media Rodzina

Igrzyska śmierci Tom 2: W pierścieniu ognia [Suzanne Collins]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

Igrzyska śmierci W pierścieniu ognia [Suzanne Collins]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINESzablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.