23 września 2013

Nicholas Sparks - Prawdziwy cud

Jeremy Marsh, dziennikarz, wolny strzelec, można by rzec, że pogromca mitów. Po zdemaskowaniu rzekomego jasnowidza, jego kariera nabiera tempa. Otrzymuje list od mieszkanki małego miasteczka Boone Creek, która prosi go o odwiedzenie miejscowego cmentarza, gdzie pojawiają się tajemnicze światła. Jeremy, realista z krwi i kości, bez zastanowienia wybiera się do Karoliny Południowej. Ze sprzętem, którego mógłby pozazdrościć mu niejeden pogromca duchów, wyrusza w podróż. Nie zdaje sobie sprawę, że wyprawa zmieni całego jego życie. W małej mieścinie poznaje Doris, która napisała do niego. Zapoznaje się także z jej wnuczką, Lexie, która od początku go intryguje. Czy Boone Creek jest rzeczywiście nawiedzonym miejscem? Czy wyprawa do poczciwej mieściny zmieni niepokornego dziennikarza?

Oboje po przejściach. On - realista, pesymista, który twardo stąpa po ziemi. Ona - marzycielka, kochająca swoją mieścinę. Kolejna historia miłosna, tym razem z duchami i innymi zjawiskami paranormalnymi w tle. Rodzące się uczucie musi pokonać wiele przeszkód. 


Miłość - wszechobecny temat w powieściach Nicholasa Sparksa. Od samego początku wiedziałam, że ten problem egzystencjalny będzie nurtować głównego bohatera. Miasteczko do którego przybywa jest jak wszystkie inne - wszyscy się znają, plotkują i wszelakie informacje są rozpowszechniane z szybkością błyskawicy. Podobnie jest przecież u nas, bo kto nie zna uroków małych miejscowości? ;)



Ciężko jest mi coś powiedzieć o tej powieści. Akcja toczyła się bardzo powoli, chwilami się irytowałam, że wszystko dzieje się w tak ślimaczym tempie. Dopiero w okolicach dwusetnej strony coś zaczęło się dziać. Powieści pana Sparksa zawsze pochłaniałam w jeden dzień, a ta niestety ciągnie się w nieskończoność i trudno jest mi się za nią zabrać. Z chęcią sięgałam po jego twórczość, bo ma dar ukazywani różnych oblicz miłości, jednak ten utwór nie przypadł mi do gustu tak, jak poprzednie, po które sięgałam. 



Ocena: 6/10




Autor: Nicholas Sparks
Tytuł: Prawdziwy cud
Tytuł oryginału: True Believer
Cykl: Prawdziwy cud, #1
Tłumaczenie: Elżbieta Piotrowska-Zychowicz
Liczba stron: 384
Premiera: sierpień 2006
Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Prawdziwy cud [Nicholas Sparks]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.