27 grudnia 2013

Agenci


Tytuł: Agenci
Oryginalny tytuł: 2 guns
Produkcja: USA
Premiera: 27 lipca 2013 (świat),
27 września 2013 (Polska)

Gatunek: Komedia, kryminał, akcja
Reżyseria: Baltasar Kormakur
Scenariusz: Blake Masters
Czas trwania: 1h 49 min
Robert "Bobby" Trench (Denzel Washington) oraz Michael "Stig" Stigman (Mark Wahlberg) należą do kartelu narkotykowego Papiego (Edward James Olmos). Obaj działają pod przykrywką, jednak żaden z nich nie wie o prawdziwej tożsamości drugiego. Bobby pracuje dla DEA, czyli Amerykańskiej Agencji Antynarkotykowej, zaś Stig stara się o przywrócenie go do Wywiadu Marynarki Amerykańskiej. 
Po kilku nieudanych próbach przyłapania gangstera na handlu narkotykami, wspólnie postanawiają obrabować bank, w którym wg ich informacji Papi przechowuje 3 mln dolarów pochodzące ze sprzedaży używek. Na miejscu zamiast 3 milionów, znajdują 43 miliony, ale to nie wzbudza ich podejrzliwości. Wszystko idzie gładko, jednak... Właśnie, coś poszła za gładko! Okazuje się, że pieniądze znajdujące się w banku należały do CIA i pochodziły one z łapówek, które płacił Papi, by amerykańska agencja nie przeszkadzała mu w jego "biznesie". Bobby i Stig znajdują się na celowniku gangsterów, bezwzględnego agenta Earla z CIA (Bill Paxton), DEA oraz Wywiadu Marynarki. Kto zagarnie 43 miliony dla siebie?Oglądałam i nie wierzyłam. Naprawdę! Istny raj dla fanów komedii i nieustających strzelanin :) Może jednak po kolei. 

Obsada: Moim zdaniem wyborowa. Denzel Washington - klasa sama w sobie. Aktor, który ma na koncie wiele hitów, takich jak "Lot", "Metro strachu", "Deja vu", "Huragan", "Kolekcjoner kości". Mark Wahlberg, który wcielił się w Stiga, niepokornego i zadziornego oficera Wywiadu Marynarki również ma na swoim koncie wiele filmów godnych uwagi, np. "Infiltracja", "Vince niepokonany", czy "Włoska robota". Duet Washington & Wahlberg idealnie nadawał się do filmu akcji, w których pistolety ani na moment nie cichną. Pomimo tego, że jest to film akcji łączy w sobie elementy komedii i w niektórych momentach wybuchałam śmiechem. Poza obsadą na uwagę zasługuje reżyser Baltasar Kormakur. Islandczyk wcześniej już współpracował z Wahlbergiem w filmie "Kontrabanda". Warto zauważyć, że "Agenci" to kino  dla prawdziwych miłośników wybuchów, akcji, strzelanin - jednym słowem Kormakur spisał się na medal. 
Nie jestem znawcą, jednak bardzo podobał mi się scenariusz. Niektóre dialogi pomiędzy Bobbym a Stigiem były śmieszne. 

Ocena: 8/10 - film bardzo fajny, dobry na jesienne popołudnia, jednak nie powalił mnie swoją fabułą zanadto. Mimo wszystko i tak mi się podobał!


Zwiastun:Zdjęcia: www.2guns.net
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.