25 stycznia 2014

Chris Manby - Wojny w SPA

Powieść przedstawia nam równolegle losy dwóch całkowicie różnych kobiet. Z jednej strony poznajemy Emily Brown, urodzoną kosmetyczkę, która marzy o własnym salonie, a z drugiej strony widzimy Carinę Lees, zwyciężczynię amerykańskiego reality - show, która zdobyła 5 minut w mediach. Ich losy łączą się w chwili, gdy gwiazda, wybierając się na ważną premierę... złapała paznokieć i wybrała akurat malutki salonik Emily. Oczywiście "reklama dźwignią handlu", Carina pochwaliła właścicielkę w telewizji śniadaniowej i od tego czasu jej kariera kosmetyczki zaczyna nabierać tempa. Przyjaźń gwiazdki oraz wiecznie zapracowanej Emily coraz bardziej się rozwija, jednak co z tego wyniknie?

Emily - zapracowana dziewczyna, marząca o salonie kosmetycznym, w którym będzie mogła pomagać innym w dbaniu o ich wygląd. Carina - kapryśna i lekkomyślna gwiazda, która jest znana, głównie z tego, że jest znana. Na siłę chce się wkręcić do show-biznesu. Dwie dziewczyny, dwie różne osobowości, jednak ich losy się łączą i powstaje dość ciekawe połączenie. Okazuje się, że przyjaźń od zemsty dzieli naprawdę cienka linia. Powieść ukazuje mechanizmy, którymi rządzi się show-biznes, dowiadujemy się, jak bardzo bezlitosny jest ten przemysł i jak wykorzystuje zachłanność i naiwność ludzi marzących o sławie.

Pozycję, z pewnością nie możemy zaliczyć do tych ambitniejszych, nad którymi warto się zatrzymać i pomyśleć. Jest to doskonała powieść na wakacje lub wieczory, kiedy chcemy odetchnąć po ciężkim dniu i choć na chwilę się zrelaksować z książką w dłoniach. Humor, komiczne sytuacje, chwilami dość zabawne dialogi - to właśnie znajdziecie w powieści Chris Manby.

Ocena: 5/10 - nie jest zła, jednak nie jest to pozycja, o której warto długo pamiętać. Można ją zaliczyć do tzw. czytadeł :)

Autor: Chris Manby
Tytuł:Wojny w SPA
Tytuł oryginalny: SPA Wars
Liczba stron: 320
Rok wydania: 2009
Wydawca: Nasza Księgarnia
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.