1 marca 2014

Tahereh Mafi - Sekret Julii

Julia - dziewczyna, która obdarzona jest niespotykanym darem. Jej dotyk zabija. Jednak jak się później okazuje istnieją osoby, które są uodpornione na jej zabójcze zdolności. Do ich grona należy Adam Kent, kolega Julii ze szkoły, oraz Warner, syn dyktatora. Tymczasem dziewczyna ucieka z Kentem z Komitetu Odnowy i trafia do Punktu Omega, gdzie znajdują się osoby podobne do niej, które posiadają niezwykłe umiejętności. Dowódca twierdzy namawia Julię do pozostania na terenie bazy, by mogła rozwijać swoje zdolności przed zbliżającym się starciem z wojskami Komitetu Odnowy. W międzyczasie dostrzega, że nie tylko ona ma jakiś sekret - wszyscy dookoła posiadają tajemnice, które z biegiem czasu wychodzą na jaw.

Niektórym ludziom, się wydaje, że dobro od zła oddzielają grube odblaskowe linie. Że można samemu dokonać takiego podziału, a potem spokojnie spać. Bo wszystko jest, jak należy.
Kontynuacja Dotyku Julii. Przyznam się, że od jakiegoś czasu druga część losów Julii tkwiła u mnie na półce i  nie wiedziałam dlaczego, ale nie mogłam się za nią wziąć. Pomimo tego wydaje mi się, że jest lepsza od pierwszej. Akcja jest ciekawa. Styl pisania Tahereh Mafi jest dość specyficzny, jednak ponad wszystko jestem jego zwolenniczką. Te skreślenia dodają tekstowi autentyczności. Sprawia wrażenie, że jest to pamiętnik.W tej części uderzyło mnie to, że główna bohaterka zanadto się rozkleja, jej problemy zawsze są najważniejsze. W połowie lektury miałam ochotę ją porzucić, ponieważ jej wynurzenia mnie nudziły. Pomimo tego, postanowiłam że dokończę i nie żałuję! Akcja nabrała tempa, dawno nie byłam tak zaskoczona zwrotami akcji! W tej części dostrzegalna jest rywalizacja między Adamem i Warnerem. Julia nie potrafi zdecydować na kim jej bardziej zależy, bo kocha Adama, ale nie może powiedzieć, że Warner jest jej obojętny. Nie mogę więcej powiedzieć, bo zepsułabym niektórym lekturę, ale mogę zapewnić, że będzie się działo ;)
Na chwilę obecną moja ocena to 8/10.

Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: Sekret Julii
Tytuł oryginalny: Unravel Me
Seria: Dotyk Julii, #2
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Liczba stron: 440
Data premiery: 17 lipca 2013
Wydawca: Wydawnictwo Moondrive
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.