6 marca 2014

Sylvia Day - Żar nocy

Connor Bruce, jeden z Mistrzów Miecza, postanawia opuścić Zmierzch, by ruszyć na pomoc swemu przyjacielowi Aidanowi Crossowi. Gdy staje w progu mieszkania, w którym mieszka on ze swą kochanką, Lyssą Bates, jego oczom objawia się widok, jakiego nie mógł nigdy sobie wymarzyć. Ciemnowłosa, piękna Stacy Daniels, kobieta, która przez całe życie lokowała swe uczucia w niewłaściwych mężczyznach od razu wpada mu w oko. On - potężny, przystojny mężczyzna, również nie jest jej obojętny. Oboje czują, że przyciąga ich do siebie jakaś magnetyczna siła. Czy tajemnica, jaką skrywa Connor stanie im na przeszkodzie do wspólnego szczęścia? Czy niebezpieczeństwo jakie z sobą przyniesie Bruce zniechęci Stacy? Czy zaufają sobie na tyle, by połączyć się na zawsze? Silvia Day zaproponowała własne zakończenie.

Moim skromnym zdaniem powieść jest bardzo prymitywna. Nie ukrywam, iż ciekawa byłam tego rodzaju literatury, przeczytałam kilka książek o tej tematyce i muszę przyznać, że każda jest pisana bardzo prostym, wręcz wulgarnym językiem. „Żar nocy” nie był również pierwszym „dziełem” tej autorki, które przeczytałam i tu mogę stwierdzić śmiało, że o ile przekład jest rzetelny, tak sposób wyrażania się pani Day nie jest na wysokim poziomie. Sama składnia pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc już o wyrażeniach, a momentami jest to bardzo niesmaczne. Moim zdaniem taką tematykę można ubrać w naprawdę ładne słowa, co sprawi, że czytanie nie będzie męką! Szczerze powiedziawszy ciężko było mi przebrnąć przez rozdziały. Sama fabuła zaczęła rozkręcać się dopiero pod sam koniec, więc niewiele mogę o niej napisać. Nie wiem więc o co tyle szumu w mediach oraz jakim cudem książki sprzedają się w takich nakładach, według mnie – grubo przereklamowane. Pomimo tego, że nie jest to ostatnia część sagi, nie zamierzam sięgać po kolejną z własnej woli.

Ocena: 3/10

Autor: Sylvia Day
Tytuł: Żar nocy
Tytuł oryginalny: Heat of the Night
Seria: Strażnicy Snów, #2
Tłumaczenie: Jakub Polkowski
Liczba stron: 320
Data premiery: 5 lutego 2014
Wydawca: Wydawnictwo Akurat

Żar nocy [Sylvia Day]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję firmie Business & Culture oraz Wydawnictwu AkuratSzablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.