30 maja 2014

24. Ashton Lee - "Wiśniowy Klub Książki"


Autor: Ashton Lee
Tytuł: "Wiśniowy Klub Książki"
Tytuł oryginału: "Cherry Coke Book Club"
Liczba stron: 384
Data premiery: 23 września 2013
Wydawca: Między Słowami

Wiśniowy Klub Książki [Ashton Lee]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Maura Beth jest młodą bibliotekarką w dość cichej mieścinie jaką jest Cherico. Jej świątyni z książkami grozi zamknięcie, ze względu na brak środków na utrzymanie biblioteki. Maura dostaje 5 miesięcy, by poprawić statystyki i zachęcić ludzi do odwiedzania tego miejsca. Z pomocą spieszy jej nowa mieszkanka miejscowości, Connie McShay. Wraz z jej pomocą tworzą "Wiśniowy Klub Książki", które na pierwszy ogień biorą klasykę "Przeminęło z wiatrem", jednak ich interpretacja będzie się znacznie różniła od tych, które przedstawiają znawcy tematu. Cóż, wierni czytelnicy zbierają się co miesiąc, a wśród nich jest Durden Sparks, który przygląda się działalności Maury Beth. Członkowie klubu zacieśniają więzi, pojawiają się pierwsze przyjaźnie, na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice. Czy bibliotekarce uda się powstrzymać radnego Sparksa przed zamknięciem tego miejsca?


Powieść wydana w formacie kieszonkowej z ładną i estetyczną okładką, która bardzo dobrze współgra z całością. Lekka, przyjemna historia, która przedstawia losy Maury Beth walczącej o bibliotekę. Podobnie jak dla wielu z nas, dla niej jest to święte miejsce, warte odwiedzania. Dzięki wspólnej pasji, jaką jest czytanie książek, grupka ludzi poznaje się coraz lepiej - zdradzają swoje sekrety, odsłaniają swoją duszę, wspominają piękne lata młodości. Przyjemna lektura, szczególnie na takie dni, jak teraz, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza.

Z pewnością nie należy ona do najambitniejszych lektur, jednak miło przeczytać od czasu do czasu coś lekkiego ;)Ocena: 6/10 - nie jest zła, jednak do rewelacji jej daleko ;)
                         _______________________________________________
Książka bierze udział w wyzwaniach:
"Kiedy kobieta przejmuje dowodzenie"
"wyzwanie KLUCZNIK"Źródło okładki: empik.pl
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.