6 września 2014

39. Cecelia Ahern - "Zakochać się"


Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: "Zakochać się"
Tytuł oryginału: "How To Fall In Love"
Liczba stron: 416
Data premiery: 2 lipca 2014
Wydawca: Wydawnictwo AkuratZakochać się [Cecelia Ahern]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
"Chwile są cenne. Czasem z nami zostają, a czasami ulatują, ale wszystkie mają znaczenie. W jednej chwili możesz zmienić zdanie, uratować komuś życie albo się zakochać."


Naukowcy twierdzą, że takie zjawisko jak „zakochanie się” nie istnieje. Ich zdaniem jest to reakcja chemiczna, której towarzyszy podwyższony poziom dopaminy i PEA oraz odruchy fizjologiczne, takiej jak pocenie się dłoni, przyspieszone bicie serca itp. Jednak w literaturze pełno jest pięknych opisów zakochiwania się w sobie.

W najnowszej powieści Cecelii Ahern „Zakochać się”, poznajemy główną bohaterkę, Christine Rose, w dość nietypowej sytuacji. Kobieta stara się powstrzymać pewnego nieznajomego przed popełnieniem samobójstwa. Jednak coś idzie nie tak i mężczyzna postrzelił się. Od tego czasu jej życie zmienia się diametralnie. Rozstaje się z mężem, skupia się na swojej pracy jako pośredniczce pracy, przy czym często pomaga ludziom uporać się z problemami. Jest miłośniczką wszelkiego rodzaju poradników – właśnie w nich widzi źródło niekończącej się wiedzy i wiele sposobów na poradzenie sobie w danej sytuacji. Kilka tygodni po tym, ponownie staje się świadkiem próby samobójczej Adama Basila. Christine obiecała mu, że w ciągu 14 dni pokaże mu uroki życia, a jeżeli jej się nie uda, będzie mógł powrócić na most. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Christine pomoże Adamowi stanąć na nogi?„Zakochać się” jest kolejną powieścią Cecelii Ahern. Autorka zawładnęła sercami Polaków dzięki „P.S. Kocham Cię”. Po lekturze „Sto imion” byłam przekonana, że jej kolejna powieść będzie równie niesamowita. „Zakochać się” jest niezwykle ciepłą i wzruszającą historią Christine, która za wszelką cenę chce pokazać Adamowi, że życie jest piękne i nie warto z niego rezygnować. Podoba mi się kreacja głównej bohaterki, która jest dość specyficzna. Wszelką wiedzę czerpie z licznych poradników, które pomagają jej w każdej sytuacji. Za cel życiowy obrała sobie przywrócenie radości Adamowi i pomoc w odzyskaniu jego narzeczonej.

Powieść „Zakochać się” nie obfituje w liczne zwroty akcji, napięta fabułę. Jest lekka, przyjemna, idealna lektura na wieczór. Już na samym początku, po tytule domyśliłam się jaki będzie koniec, jednak miło było zapoznać się z fabułą, która wywarła na mnie pozytywne wrażenia. Pomysłowe rozwiązania, ciekawa koncepcja całej historii.Ocena: 9/10 – po raz kolejny jestem zachwycona powieścią Ahern. Myślę, że idealnym określeniem będzie: zakochałam się w niej :D


__________________________________________
Książka bierze udział w wyzwaniach:
*wyzwanie Klucznik
*czytam opasłe tomiska
*kiedy kobieta przejmuje dowodzenie

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.