27 stycznia 2015

58. C.S. Lewis - Opowieści z Narnii. Podróż "Wędrowca do Świtu"

Witajcie! :)

Nie było mnie dość długo, ale mam usprawiedliwienie - sesja is coming! W sumie kilka egzaminów jeszcze przede mną, ale mam nadzieję, że to, co najgorsze, jest już przeszłością :D W postanowieniach noworocznych obiecałam sobie, że będę codziennie wrzucać posty, ale niestety już na początku miałam z tym trudności. Postaram się jakoś to nadrobić, a teraz zapraszam do lektury mojej opinii na temat kolejnej części "Opowieści z Narnii" :)


Źródło:lubimyczytac.pl

Autor: C.S. Lewis
Tytuł: "Podróż "Wędrowca do świtu""
Tytuł oryginału: "The Voyage of the Dawn Treader"
Seria: Opowieści z Narnii, t. III
Liczba stron: 248
Data premiery: 2006
Wydawca: Media Rodzina

Opowieści z Narnii Tom 3: Opowieści z Narnii. Podróż  Wędrowca do Świtu  [Clive Staples Lewis]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE
Opowieści z Narnii 3: Podróż „Wędrowca do Świtu” [C. S. Lewis]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Edmund i Łucja spędzają wakacje u wujostwa. Niestety są skazani na irytującego kuzyna, Eustachego. Pewnego popołudnia dostrzegają, że obraz w ich pokoju się rusza i.. wciąga ich do Narnii. Trafiają na statek Kaspiana, który wybiera się w podróż na Daleki Wschód, by znaleźć baronów, którzy uciekali przed śmiercią z rąk jego wuja, Miraza. Poza tym, była to doskonała okazja do zapełnienia licznych białych plam na mapie Narnii. Przyjaciele przeżyli liczne przygody, które w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na ich osobowości. Jak zakończyła się podróż „Wędrowca do Świtu”?


Przyznam się bez bicia, że po tak długiej przerwie, bardzo ciężko było mi zebrać myśli. „Podróż Wędrowca do Świtu” to kolejna część przygód dwójki z rodzeństwa Pevensich, którym towarzyszy rozpieszczony kuzyn Eustachy. W porównaniu do poprzedniej części, ta jest zdecydowanie ciekawsza, akcja jest dynamiczna i z całą pewnością lepiej się ją czyta niż „Księcia Kaspiana”. Można odnieść wrażenie, że książka niesie ze sobą pewne przesłanie oraz pokazuje, że pod wpływem innych ludzi można się zmienić – na lepsze, oczywiście ;)


Ocena: 6/10                                   ______________________________________________
Książka bierze udział w wyzwaniach:
* 52 książki 2015 ( Książka, którą możesz skończyć w jeden dzień)
* Karciane wyzwanie książkowe (8 karo)
*wyzwanie KLUCZNIK (spod choinki, niewspółcześnie)
*czytam opasłe tomiska (III tom Opowieści z Narnii)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.