1 lutego 2015

59. Kiera Cass - "Rywalki. Książę i gwardzista"

Źródło: lubimyczytac.pl

Autor: Kiera Cass
Tytuł: "Rywalki. Książę i gwardzista"
Tytuł oryginału: " The Selection Stories, The Prince & Guard"
Seria: Selekcja, t. 0,5
Liczba stron: 220
Data premiery: 5 listopada 2014
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar

Książę i Gwardzista [Kiera Cass]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


"Wiemy, że jesteś silny, ale przyjęcie pomocy też na swój sposób wymaga siły"


Z pewnością wiele z Was zapoznało się już z losami Americi, Maxona oraz Aspena, jednak jesteście ciekawi, jak wygląda to z drugiej strony? Co myśli książę oraz jak wygląda życie gwardzisty?


Książka składa się z dwóch nowelek, dlatego też podzielę swoją ocenę.

1. Książę

Maxon to nastoletni następca tronu, przed którym niezwykle ważne zadanie - musi wybrać sobie dziewczynę z ludu, która zostanie jego żoną. Jednak w życiu księcia już istnieje pewna kobieta, Daphne, która jest jego najbliższą przyjaciółką, jednak tradycja nie pozwala mu na jakiekolwiek bliższe kontakty z córką króla Francji. Pomimo chwilowych rozterek sercowych, Maxon zdaje sobie sprawę, że Eliminacje to jego królewski obowiązek i staje na wysokości zadania. O tym, jak przebiegały początki Eliminacji możecie przeczytać w mojej opinii pierwszej części "Rywalek" (kliknij TUTAJ). Nowelka pokazuje Maxona z całkiem innej strony, dzięki czemu dowiadujemy się jak wyglądają kulisy Eliminacji oraz dowiadujemy się, że tak naprawdę książę niczym nie różni się od Americi.

2. Gwardzista

Aspen po dostaniu się do gwardii królewskiej automatycznie awansował w hierarchii społecznej, a ponadto zarobione pieniądze przekazuje rodzinie. Jednak głównym wątkiem poruszanym w tej noweli jest zakazane uczucie pomiędzy gwardzistą a kandydatką na królową Illei. Zarówno Aspen, jak i America nie zapomnieli co łączyło ich w przeszłości i wykorzystują każdą chwilę, by móc pobyć razem. Akcja tej nowelki zaczyna się na balu halloweenowym, a następnie śledzimy losy bohaterów, które znamy już z "Jedynej" (możecie przeczytać o niej TUTAJ). Razem z Aspenem poznajemy zakamarki pięknego pałacu, towarzyszymy kandydatkom na królowe, widzimy kulisy władzy królewskiej, a także jesteśmy świadkami napadów rebeliantów.

Jeżeli miałabym oceniać, które opowiadanie bardziej przydało mi do gustu, to nie mogłabym wskazać, ponieważ obie nowelki są dobre. Przeczytałam tę książkę naprawdę szybko (w ciągu 3-4 godzin), ponieważ jest lekka.

Dla kogo jest ta książka? Z pewnością dla fanów serii autorstwa Kiery Cass. Poza tym, myślę, że młode osoby nie pogardzą lekką lekturą, dzięki której mogą oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść się bajkowej krainy, z przystojnym księciem w roli głównej, pięknymi sukniami i wieloma cudownościami.

Ocena: 6/10_________________________________________________
Książka bierze udział w wyzwaniu:
*czytam opasłe tomiska
*okładkowe love
* wyzwanie Klucznik: wydana w 2014 roku
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.