16 lutego 2015

63. Rachel Hawkins - "Dziewczyny z Hex Hall"

lubimyczytac.pl

Autor: Rachel Hawkins
Tytuł: "Dziewczyny z Hex Hall"
Tytuł oryginału: "Hex Hall"
Seria: Hex Hall, t.I
Liczba stron: 304
Data premiery: 6 września 2010
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte

Dziewczyny z Hex Hall [Rachel Hawkins]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
"Zakochanie to także rodzaj magii"

Sophie Mercer – zwykła dziewczyna, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. Jednak podczas balu, chcąc pomóc swojej zapłakanej koleżance, sprawia, że wszyscy dowiadują się, że ta niepozorna dziewczyna jest tak naprawdę… czarownicą. W ciągu kilku lat przemierzyła 19 stanów, jednak po tym incydencie Rada zadecydowała, że Sophie trafi do specjalnej szkoły, Hekate Hall. Jest to placówka dla młodych zmiennokształtnych, elfów, wilkołaków, czarownic oraz czarodziejów. Jednak już pierwszego dnia w tej szkole Sophie dowiaduje się, że nie tak dawno zginęła inna czarownica – Holly. Z czasem dochodzi do kilku innych dziwnych wypadków. Jaką rolę odegra w nich Sophie? Czy to wina wampirzycy?


O „Hex Hall” słyszałam już od dawna, jednak nigdy nie było mi z tą trylogią po drodze. Rachel Hawkins przed napisaniem powieści była nauczycielką języka angielskiego i dopiero „Dziewczyny z Hex Hall” sprawiły, że stała się znana. Z pewnością nie jest to ambitna lektura, jednak jako książka spełnia swoją rolę – dostarcza emocji i nie można się od ani na chwilę oderwać. Gdy zaczynałam ją czytać ok. 23:00 postanowiłam, że tylko zobaczę o czym to jest. Powiem szczerze – początek nie powala na kolana, użyto utartych schematów, których pełno teraz w literaturze młodzieżowej. Jednak po tym, jak Sophie przekroczyła próg Hex Hall, akcja się rozkręciła.

Liczne zwroty akcji, różne spojrzenia na bohaterów, którzy sprawiają, że powieść nie jest nudna. Sophie – skromna dziewczyna, która nadrabia ciętą i celną ripostą; Archer – przystojny, mądry czarodziej, który już pierwszego dnia dziewczyny w szkole sprawia, że ta się w nim zadurza; Elodie – czarownica, przewodniczy szkolnemu sabatowi – podstępna i niezwykle złośliwa. Kreacje bohaterów są utworzone naprawdę dobrze i dzięki temu książka nabiera charakteru. W efekcie powieść przeczytałam w 3-3,5h i zastanawiałam się, skąd wezmę drugą część ;)


Ocena: 6/10 – fajnie się czytało, jednak z pewnością nie należy do tych, które pamięta się przez całe życie.                                    ________________________________________
Książka bierze udział w wyzwaniu:
* czytam opasłe tomiska (t.I trylogii "Hex Hall")

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.