11 kwietnia 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #1

Nie samymi książkami człowiek żyje! :D Wiem, wiem, brzmi jak herezja, jednak czasami warto skorzystać z innych form rozrywki, tym bardziej, że w kinie coraz częściej pojawiają się ciekawe premiery ;) Co czeka na widzów w kinie w tym tygodniu? Spójrzcie niżej na przegląd nowości.


źródło: www.filmweb.pl
Tytuł: "Szybcy i wściekli 7"
Tytuł oryginalny: "Furious 7"
Reżyser: James Wan
Scenariusz: Chris Morgan
Produkcja: Japonia, USA
Gatunek: Akcja
Czas trwania: 2 godz. 20 min.
Data premiery: 16 marca 2015 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
Tej prędkości, tej wściekłości nigdy dość! Dominic Toretto, Brian O'Conner, Letty Ortiz i inni szybcy i wściekli wracają na ekrany kin. Za każdym razem twórcy filmu starają się przebić efekty poprzedniej części, tak będzie i tym razem - zwłaszcza że motywem przewodnim filmu będzie zemsta. Tyle, że ta nie będzie słodka, a wyrafinowana, brutalna i skuteczna - Deckard Shaw planuje pomścić śmierć brata – Owena. W filmie po raz ostatni zobaczymy Paula Walkera.

Zwiastuny:
Źródło: filmweb.pl
Tytuł: "Dom"
Tytuł oryginalny: "Home"
Reżyseria: Tim Johnson
Scenariusz: Matt Ember, Tom J. Astle
Produkcja: USA
Gatunek: Animacja, Fantasy, Przygodowy
Czas trwania 1 godz. 34 min.
Premiera: 19 marca 2015 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
Komedia animowana w polskiej wersji językowej zrealizowana w studio Dreamworks Animation, w którym powstały takie przeboje, jak "Shrek" i "Madagaskar". 
Ekscentryczny przybysz z kosmosu, który doprowadza wszystkich do szału swym wiecznym optymizmem, musi uciekać przed ścigającymi go przedstawicielami swej własnej rasy i ukrywa się na Ziemi. Tu zaprzyjaźnia się z wyjątkowo upartą kilkunastoletnią dziewczyną i wspólnie z nią musi ocalić naszą planetę przed kosmiczną inwazją.

Zwiastun: 


Tytuł: "W kręgu"
Tytuł oryginalny: "Der Kreis"
Reżyseria: Stefan Haupt
Scenariusz: Stefan Haupt, Christian Felix, Ivan Madeo, Urs Frey
Gatunek: Melodramat
Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Produkcja: Szwajcaria
Premiera: luty 2014 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
Zurych, połowa lat 50. Nieśmiały młody nauczyciel Ernst Ostertag przyłącza się do stowarzyszenia wydającego magazyn "Der Kreis". Tam poznaje artystę drag queen Roebiego Rappa. Chociaż Ernst i Roebi zakochują się w sobie, jednak bardzo dużo ich dzieli. Dla Roebiego jest to pierwsza prawdziwa miłość, która sprawia, że chłopak rozkwita. Ernst natomiast boi się, że jego związek nie zostanie zaakceptowany przez jego arystokratyczną rodzinę, a także, że może przeszkodzić mu w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Sytuacja komplikuje się, kiedy w kręgu społeczności "Der Kreis" dochodzi do serii morderstw. Policja przeprowadza upokarzającą inwigilację osób należących do stowarzyszenia. Rozpoczynają się pierwsze prześladowania gejów w liberalnej dotąd Szwajcarii.

Zwiastun:


Tytuł: "Dystans"
Tytuł oryginalny: "La distancia"
Reżyseria: Sergio Caballero
Scenariusz: Sergio Caballero
Gatunek: Sci-Fi, Komedia kryminalna
Produkcja: Hiszpania
Czas trwania: 1 godz. 20 min. 
Premiera: 25 stycznia 2014 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
Przetrzymywany w opuszczonej syberyjskiej elektrowni artysta zleca karłom-telepatom kradzież tytułowego przedmiotu. Odrealnione miejsce i postaci (m.in. beczka układająca haiku) tworzą dziwny, surrealistyczny świat. "Dystans" to zarazem heist movie, parodia "Stalkera" Tarkowskiego i melancholijna oda do poszukiwaczy lepszego życia.

Zwiastun:


Tytuł: "Ze wszystkich sił"
Tytuł oryginalny: "De toutes nos forces"
Reżyseria; Nils Tavernier
Scenariusz: Nils Tavernier, Laurent Bertoni, Pierre Leyssieux
Gatunek: Dramat obyczajowy
Produkcja: Belgia, Francja
Czas trwania: 1 godz. 26 min.
Premiera: 7 września 2013 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
Julien, jak każdy nastolatek, marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. By osiągnąć swój cel, osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie IRONMAN w Nicei. Jedna z najtrudniejszych konkurencji sportowych na nowo zbliża rodzinę rozpadającą się pod ciężarem kalectwa syna. Wspierani przez najbliższych oraz grono przyjaciół ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie.

Zwiastun:


Tytuł: "Selma"
Tytuł oryginalny: "Selma"
Reżyseria: Ava DuVernay
Scenariusz: Paul Webb, Ava DuVernay
Gatunek: Biograficzny, Thriller, Polityczny
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 2 godz. 7 min.
Premiera: 11 listopada 2014 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe, działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George'a Wallace'a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowej demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA, Lyndon Johnson (Tom Wilkinson) świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.

Zwiastun:


Tytuł: "Z jednej krwi"
Tytuł oryginalny: "Mange tes morts"
Reżyseria: Jean-Charles Hue
Scenariusz: Jean-Charles Hue
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja
Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Premiera: 19 maja 2014 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
18-letni Jason Dorkel należy do żyjącej na uboczu, francuskiej społeczności wędrowców. Zbliża się dzień jego chrztu, gdy po wieloletniej odsiadce wychodzi z więzienia Fred – jego starszy brat – wywracając świat Jasona do góry nogami. Razem bracia Dorkel wyruszają na wyprawę, by dokonać ostatniego skoku, którego stawką będzie drogocenny ładunek. 

Zwiastun:


Tytuł: "Svein i szczur"
Tytuł oryginalny: "Svein og rotta"
Reżyseria: Magnus Martens
Scenariusz: Siv Rajendram Eliassen, Kristin Ulseth
Gatunek: Familijny
Produkcja: Norwegia
Premiera: 3 marca 2006 (świat), 10 kwietnia 2015 (Polska)

Opis:
Svein i Halvorsen to nierozłączni przyjaciele. Zdaniem kolegów Sveina, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Halvorsen to... szczur. Dzieci uważają, że z tak brzydkim zwierzęciem nie można się przyjaźnić. Svein myśli jednak inaczej i za namową nowej uczennicy w klasie postanawia wziąć wraz z nim udział w szkolnym konkursie dla zwierząt. Niestety przyjaciel chłopca ucieka, a krótko potem szkoła zostaje zamknięta z powodu inwazji szczurów. Czy rodzice odbiorą mu przyjaciela, kiedy cała prawda wyjdzie na jaw?


Planuję się wybrać na "Selmę", "Szybkich i wściekłych 7" oraz "Ze wszystkich sił". A Wy na co najchętniej byście się wybrali? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.