17 kwietnia 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #2

Witajcie ponownie!
Wiem, przez ostatni tydzień zaniedbałam bloga, a powinnam już dawno wrzucić moją opinię o "Dziecioodpornej" Emily Giffin. Obiecuję, że nadrobię ;) Teraz czytam "Hopeless", więc tego również możecie się spodziewać niebawem :D Nie przedłużam i zapraszam do zapoznania się z premierami tygodnia :)

filmweb.pl
Tytuł: "Piramida"
Tytuł oryginalny: "The Piramid"
Reżyseria: Grégory Levasseur
Scenariusz: Daniel Meersand, Nick Simon
Gatunek: Horror
Produkcja: USA
Czas trwania: 1 godz. 29 min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska), 4 grudnia 2014 (świat)

Opis:
Horror w reżyserii Grégory’ego Levasseura, współautora scenariuszy filmów "Lustra" i "Wzgórza mają oczy". Grupa egiptologów odkrywa piramidę zakopaną w piaskach pustyni. Badając jej wnętrze gubią się w labiryncie podziemnych korytarzy i odkrywają, że w piramidzie kryją się niesamowite istoty, które zaczynają na nich polować. W rolach głównych: Ashley Hinshaw ("Kronika"), Denis O’Hare ("Witaj w klubie") i James Buckley ("Seksualni, niebezpieczni").


Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "Heavy Mental"
Reżyseria: Sebastian Buttny
Scenariusz: Sebastian Buttny
Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Polska
Czas trwania: 1 godz. 39 min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska), 15 października 2013 (świat)

Opis:
Mariusz to trzydziestoparoletni aktor, który nie może wykonywać swojego zawodu. Gdy staje przed publicznością, zapomina wyuczony na pamięć tekst. Od kiedy cierpi na tę psychiczną blokadę, w samotności i tajemnicy przed światem przygotowuje monodram "Zen w sztuce łucznictwa" jako część swojej psychoterapii.
Podczas ceremonii pogrzebowej poznaje Piotra, pracownika pomocy społecznej, który opiekował się jego zmarłym dziadkiem. Piotr to mroczny i podejrzany typ – w zamian za swoją opiekę wyłudza mieszkania od samotnych staruszków. Kilka dni po pogrzebie Mariusz otrzymuje od niego absurdalną propozycję. Piotr odda mu mieszkanie po dziadku w zamian za pomoc w zdobyciu dziewczyny.  Wykorzystywany przez swoich rodziców do opieki nad domem i młodszym bratem Mariusz ostatecznie podejmuje się tego z pozoru skazanego na niepowodzenie aktorskiego zadania. Poderwanie dziewczyny – Iny, nie sprawia Mariuszowi większych problemów. Cała trójka udaje się we wspólną wakacyjną podróż nad morze, gdzie dojść ma do "przekazania" dziewczyny.

Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "Chłopak z sąsiedztwa"
Tytuł oryginalny; "The boy next door"
Reżyseria: Rob Cohen
Scenariusz: Barbara Curry
Gatunek: Thriller
Produkcja: USA
Czas trwania: 1 godz. 31min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska); 21 stycznia 2015 (świat)

Opis:
Za jeden błąd możesz płacić do końca życia.
Krótko po rozwodzie nauczycielka Claire Peterson (Jennifer Lopez) wdaje się w romans z nad wyraz dojrzałym nastolatkiem Noah (Ryan Guzman), który właśnie wprowadza się do domu obok. Kiedy uświadamia sobie, że to, co robi jest złe i zrywa romans, jest już za późno. Chłopak nie przyjmuje odmowy. Nakręca się spirala terroru. Socjopatyczny Noah, jak się okazuje, ma za sobą trudną przeszłość. Wszelkimi sposobami osacza Peterson, próbując zrujnować jej karierę zawodową, „zaprzyjaźniając się” z jej synem, by w końcu zapisać na zajęcia, które prowadzi. (Źródło: multikino.pl)

Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "Jak całkowicie zniknąć"
Reżyseria: Przemysław Wojcieszek
Scenariusz: Przemysław Wojcieszek
Produkcja: Polska
Czas trwania: 1 godz. 37 min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska); 28 lipca 2014 (świat)

Opis:
Gerda poznaje Małą Rozbójniczkę w berlińskim metrze. Rozstaną się za dziesięć, może dwanaście godzin. Wzajemne zainteresowanie zamieni się w miłość, a miłość skończy się nad ranem. Przed dziewczynami jednak całe miasto i noc, przez którą płyną. W większości improwizowany, montowany na planie film oparty jest na rytmie, który porządkuje wszystko. Bohaterami są czerwień, błękit, blask miejskich świateł, hałasy i zapach letniej nocy. Fabuła ustępuje miejsca zapisowi chwili i osobistym notatkom. Film niczego nie opowiada. Przestaje być "produkcją". Jest zaledwie intencją wzięcia kamery do ręki. Lub powinien sprawiać takie właśnie wrażenie.

Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "Druga strona muru"
Tytuł oryginalny: "Lagerfeuer"
Reżyseria: Christian Schwochow
Scenariusz: Heide Schwochow
Gatunek: Dramat
Produkcja: Niemcy
Czas trwania: 1 godz. 42 min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska); 25 sierpnia 2013 (świat)

Opis:
Lata 70. XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźców, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rówieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują również wspólny język z Hansem, który, tak jak oni, jest  uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość. Czy uda się jej przed nią uciec?

Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "The DUFF [#ta brzydka i gruba]
Tytuł oryginalny: The DUFF
Reżyseria: Ari Sandel
Scenariusz: Josh A. Cagan
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Czas trwania: 1 godz. 41 min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska); 12 lutego 2015 (świat)

Opis:
Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też… the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli #tąbrzydkąigrubą. Jej "przyjaciółki" potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej, a ci, którzy chcą do nich dotrzeć – żeby mieć punkt zaczepienia. Rzecz w tym, że ona wcale nie ma na to ochoty. Brutalnie uświadomiona przez Wesleya postanawia rozprawić się ze szkolną  rzeczywistością. 

Zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie. 

Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "Nocny pościg"
Tytuł oryginalny: "Run All Night"
Reżyseria: Jaume Collet-Serra
Scenariusz: Brad Ingelsby
Gatunek: Dramat, Kryminał, Akcja
Produkcja: USA
Czas trwania: 1 godz. 54 min. 
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska); 9 marca 2015 (świat)

Opis:
W życiu brooklińskiego gangstera i niezawodnego płatnego zabójcy Jimmy’ego Conlona (Neeson), niegdyś znanego jako Grabarz, bywało już lepiej. 55-letniego gangstera, starego przyjaciela bossa mafii Shawna Maguire’a (Harris), prześladują nie tylko grzechy przeszłości, lecz także zawzięty detektyw, który przez ostatnie 30 lat nieustannie depcze mu po piętach. Wydaje się, że tylko whisky może ukoić jego nerwy. Gdy jednak jego dawno niewidziany syn Mike (Kinnaman) staje się celem, Jimmy musi dokonać wyboru pomiędzy swoją przestępczą rodziną, a synem, którego porzucił wiele lat temu. Mike musi uciekać. Jedynym sposobem, w jaki Jimmy może odpokutować za błędy przeszłości, może okazać się uchronienie syna przed losem, jaki według Jimmy’ego jest pisany jemu samemu - znalezienie się po złej stronie lufy pistoletu. Jimmy nie ma dokąd uciec, a w ciągu jednej nocy musi podjąć decyzję, komu jest winien lojalność.

Zwiastun:filmweb.pl
Tytuł: "Night moves"
Reżyseria: Kelly Reichardt
Scenariusz: Kelly Reichardt, Jonathan Raymond
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Czas trwania: 1 godz. 52 min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska); 31 sierpnia 2013 (świat)

Opis:
Trójka ekologów łączy siły w celu zniszczenia hydroelektrycznej tamy wodnej.

Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "Ostatni gasi światło"
Tytuł oryginalny: "Traumland"
Reżyseria: Petra Biondina Volpe
Scenariusz: Petra Biondina Volpe
Gatunek: Dramat
Produkcja: Belgia, Niemcy, Szwajcaria
Czas trwania: 1 godz. 38 min.
Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska); 20 listopada 2014 (świat)

Opis:
Zurych, wigilia Bożego Narodzenia. "Bóg się rodzi" w przytulnych galeriach handlowych. W sercach mieszkańców europejskiej metropolii jest zbyt ciasno; za dużo tam kłamstw i samotności. 
Mia, 18-letnia prostytutka wybiera się na Święta do domu, do Bułgarii. Zanim to nastąpi – czeka ją najtrudniejszy dzień pracy na różowym bulwarze…

Zwiastun:


filmweb.pl
Tytuł: "Onirica"
Reżyseria: Lech Majewski
Scenariusz: Lech Majewski
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Czas trwania: 1 godz. 35 min. 
premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska) 17 kwietnia 2014 (świat)

Opis:
Adam (Michał Tatarek) jest na pozór zwykłym pracownikiem supermarketu. W rzeczywistości do niedawna był naukowcem - specjalistą z dziedziny literatury symbolicznej. Jego błyskotliwą karierę przerwał tragiczny wypadek, w którym zginęła jego ukochana Basia (Anna Mielczarek) i najlepszy przyjaciel Kamil (Szymon Budzyk), a on sam cudem przeżył. Od tej pory jedyne czego pragnie to sen. Zasypia, kiedy tyko nadarzy mu się okazja. We śnie ucieka od rzeczywistości, której nie akceptuje. Przenosi się do mrocznego świata rodem z "Boskiej Komedii" Dantego, dzieła, na którego punkcie miał w czasie pracy akademickiej prawdziwą obsesję. Wizje te nakładają się na świat realny, gdzie przychodzą kolejne nieszczęścia, powodzie, pożary, a w końcu katastrofa samolotu prezydenckiego. 

Zwiastun:Co myślicie o tych premierach? Wybierzecie się na coś? Bo mnie najbardziej kusi "Nocny pościg" :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.