16 lipca 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #4

Witajcie! :)

W tym tygodniu pojawiły się cztery nowe filmy w polskich kinach. Wiecie jakie? Jeżeli nie, to zapraszam do dalszej lektury posta :)Tytuł: "Ant-Man"
Reżyseria: Peyton Reed
Scenariusz: Adam McKay, Raul Rudd, Edgar Wright, Joe Cornish
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Dystrybucja: Disney
Premiera: 17 lipca 2015 (Polska); 29 czerwca 2015 (świat)

Opis:
Zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd) aka Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem doktorem Hankiem Pymem (Michael Douglas), zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.


Tytuł: "Magic Mike XXL"
Reżyseria: Gregory Jacobs
Scenariusz: Reid Carolin
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Czas trwania: 1 godz. 55 min.
Dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.
Premiera: 17 lipca 2015 (Polska), 1 lipca 2015 (świat)

Opis:
Akcja "Magic Mike XXL" rozgrywa się trzy lata po tym, jak Mike, będąc u szczytu sławy, zakończył karierę striptizera. Teraz pozostali członkowie Kings of Tampa są gotowi skończyć z tym zajęciem. Chcą to jednak zrobić w swoim stylu: wystąpić w Myrtle Beach ostatni raz, z wielką pompą, i zaprosić na scenę legendarną gwiazdę — Magic Mike’a. W drodze na ostatnie przedstawienie z kilkoma postojami w Jacksonville i Savannah, które mają służyć odbudowaniu starych przyjaźni i nawiązaniu nowych, Mike i jego koledzy opanowują nowe ruchy i na różne sposoby rozprawiają się z przeszłością.Tytuł: "Z daleka od zgiełku"
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Scenariusz:David Nicholls
Na podstawie: powieści Thomasa Hardy'ego "Z dala od zgiełku"
Gatunek: Dramat, film kostiumowy
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Czas trwania: 1 godz. 59 min.
Dystrybucja: Imperial - Cinepix
Premiera: 17 lipca 2015 (Polska), 15 kwietnia 2015 (świat)

Opis:
Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę, postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu.Tytuł: "Lekcja"
Reżyseria: Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Scenariusz: Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Gatunek: Dramat
Produkcja: Grecja, Bułgaria
Czas trwania: 1 godz. 45 min.
Dystrybucja: Bomba Film Sp. z o.o.
Premiera: 17 lipca 2015 (Polska), 4 września 2014 (świat)

Opis:
Nadieżda (Margita Gosheva) jest młodą nauczycielką w szkole w niewielkim bułgarskim miasteczku. Kiedy pewnego dnia odkrywa, że któryś z jej uczniów dokonał kradzieży, próbuje wymóc na złodzieju przyznanie się do winy na forum klasowym, by dać mu tytułową lekcję jak należy postępować. Tymczasem w obliczu zbliżającego się zagrożenia eksmisją, gdy konto bankowe zostanie wyczyszczone przez jej bezrobotnego, ustawicznie pijanego męża, sama stanie przed podobnym wyzwaniem moralnym.Na co byście się wybrali w tym tygodniu? Nie ukrywam, że jestem ogromną fanką Marvela i "Ant-Man" mnie kusi, podobnie jak "Z dala od zgiełku". A wy coś znaleźliście dla siebie?
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.