24 lipca 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #5

Kina po raz kolejny kuszą nas premierami. Co w tym tygodniu wchodzi na polskie ekrany? Zobaczcie sami :)

Tytuł: "Klucz do wieczności"
Reżyseria: Tarsem Singh
Scenariusz: David Pastor, Alex Pastor
Gatunek: Dramat, Sci-Fi
Produkcja: USA
Dystrybucja: Monolith Films
Czas trwania: 1 godz. 56 min.
Premiera: 24 lipca 2015 (Polska); 10 lipca 2015 (świat)

Opis:
Wiekowy multimilioner dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego, młodego człowieka. Choć operacja przebiega pomyślnie, mężczyznę zaczynają nawiedzać koszmarne wspomnienia związane z tajemniczą przeszłością dawcy. Musi odkryć jego tożsamość i dowiedzieć się dlaczego komuś tak bardzo zależy na jego śmierci.

Zwiastun:*****

Tytuł: "Piksele"
Reżyseria: Chris Columbus
Scenariusz: Timothy Dowling, Tim Herlihy, Adam Sandler
Gatunek: Komedia, Sci-Fi
Produkcja: USA
Dystrybucja: United International Pictures Sp. z o.o.
Czas trwania: 1 godz. 46 min.
Premiera: 24 lipca 2015 (Polska); 22 lipca 2015 (świat)

Opis: 
Kultowi bohaterowie gier lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych powracają. Pac-Man, wielki goryl Donkey Kong, kosmici ze "Space Invaders" najadą Ziemię z kosmosu cyberprzestrzeni. Pamiętacie jak chcieliście ich ustrzelić? Teraz wezmą odwet. Nawet pozytywni bohaterowie gier przejdą przemianę i staną się superzłoczyńcami, których jedynym celem jest zamienienie świata w piksele. Ludzkość znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie, znikną miasta, a na ulicach będzie grasował pożerający wszystko wielki Pac-Man. Jeśli myślicie, że macie siedem żyć… Na ratunek światu przyjdzie szkolny kolega prezydenta Stanów Zjednoczonych (Kevin James) - mistrz gier komputerowych sprzed lat, dziś instalator kablówki Sam Brenner (Adam Sandler).

Zwiastun:*****

Tytuł: "Taśmy Watykanu"
Reżyseria: Mark Neveldine
Gatunek: Horror
Produkcja: USA
Dystrybucja: Kino Świat
Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Premiera: 24 lipca 2015 (Polska i świat)

Opis:
27-letnia Angela Holme w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z siłą nieczystą, zwraca się o pomoc do Watykanu. Na prośbę kapłana, Stolica Apostolska wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że przyjdzie im zmierzyć się ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.

Zwiastun:*****

Tytuł: "W rytmie marzeń"
Reżyseria: Andreas Dresen
Scenariusz: Wolfgang Kohlhasse
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Niemcy
Dystrybucja: Aurora Films
Czas trwania: 1 godz. 57 min.
Premiera: 24 lipca 2015 (Polska); 9 lutego 2015 (świat)

Opis:
W prezentowanym w konkursie głównym Berlinale "W rytmie marzeń" przenosimy się w lata 90. XX wieku na przedmieścia Lipska, do upadku muru berlińskiego leżącego w radzieckiej strefie wpływów. Po zjednoczeniu Niemiec wszystko wydaje się możliwe. Rico, Daniel, Paul i Mark dorastają w czasach, kiedy młodym wydaje się, że świat stoi przed nimi otworem. Reguły, które obowiązywały wczoraj, dziś nie mają już żadnego znaczenia. Noc zamienia się dla nich w dzień, a ulice stają się miejscami przygód. Uciekając od rodziców i przed przyszłością, chłopcy przekraczają kolejne granice prawa. Czas spędzają na włóczeniu się po mieście, kradzieży samochodów, eksperymentowaniu z narkotykami i zwiedzaniu klubu dla swingersów. Wreszcie otwierają własny klub techno, który staje się celem ataku neonazistowskich skinheadów.
Świat "W rytmie marzeń" wypełniony jest marzeniami. Rico pragnie zrobić karierę na bokserskim ringu, a Daniel nie może przestać myśleć o Starlet, najpiękniejszej dziewczynie, jaka kiedykolwiek przechadzała się ulicami Lipska. Bohaterów w dorosłość prowadzi kompletna anarchia.

Zwiastun:*****

Tytuł: "Koko smoko"
Reżyseria: Nina Wels, Hubert Weiland
Scenariusz: Mark Slater, Gabriele Walther
Gatunek: Animacja
Produkcja: Niemcy
Dystrybucja: Monolith Films
Premiera: 24 lipca 2015 (Polska); 18 grudnia 2014 (świat)

Opis:
Mały ognisty smok Kokos otrzymuje niezwykle odpowiedzialne zadanie: ma strzec ognistej trawy, która jest wielkim skarbem smoczego rodu. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a trawa znika Kokosowi sprzed nosa. Dzielny smok postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu. W tej przygodzie towarzyszyć mu będzie smoczy przyjaciel Oskar oraz sympatyczna kolczatka Lusia. Wkrótce Kokos odkryje dwie zaskakujące prawdy: po pierwsze -inne gatunki smoków nie przepadają za smokami ognistymi, po drugie –bez ognistej trawy całej wyspie grozi katastrofa. Mały bohater postanawia zrobić wszystko, by uratować ojczyznę wszystkich smoków i położyć kres międzygatunkowym waśniom.

Zwiastun:Coś Wam wpadło w oko? Bo muszę przyznać, że w tym tygodniu żadna z premier mnie jakoś nie urzekła. Jedynie "Klucz do wieczności" mnie zaciekawił, jednak nie na tyle, by pójść na to do kina i wydać ok. 20 zł na bilet.
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.