30 lipca 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #6

Witajcie kochani! :)
Półmetek roku już prawie za nami. Był dość pracowity, a jeżeli mam być szczera, to powoli nie wyrabiam z pisaniem opinii. Czytam teraz dość dużo książek, ze względu na wakacje, jednak w sierpniu po raz kolejny będę mniej publikować na blogu. Dlaczego? Nauka, nauka i jeszcze raz nauka... Postaram się nadrobić pisanie recenzji, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego (jest ich ok. 10...) i mam nadzieje, że jakoś do początku września damy radę :D

Teraz zapraszam Was na przegląd nowości kinowych. Już w piątek na polskich ekranach pojawi się 5 nowych filmów. Jakie? Zobaczcie sami :)

Tytuł: "Papierowe miasta"
Reżyseria: Jake Schreier
Scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber
Na podstawie: John Green "Papierowe miasta"
Gatunek: Romans
Produkcja: USA
Dystrybucja: Imperial - Cinepix
Czas trwania: 2 godz.
Premiera: 31 lipca 2015 (Polska); 18 czerwca 2015 (świat)

Opis:
Ekranizacja bestsellerowej powieści Johna Greena, autora ”Gwiazd naszych wina”. Quentin Jacobsen - dla przyjaciół Q - od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni niż sądzimy.

Zwiastun:Tytuł: "Wykolejona"
Reżyseria: Judd Apatow
Scenariusz: Amy Schumer
Gatunek: Komedia
Produkcja: USA
Dystrybucja: United International Pictures Sp. z o.o.
Czas trwania: 2 godz. 2 min.
Premiera: 31 lipca 2015 (Polska); 16 marca 2015 (świat)

Opis:
Historia młodej kobiety, której życie wypełnia fantastyczna praca i bogate życie towarzyskie, jest popularna, zamożna, każdy chciałby być na jej miejscu. Ale jej życie osobiste to katastrofa. Prawdziwa katastrofa.

Zwiastun:Tytuł: "Szubienica"
Reżyseria: Chris Lofing, Travis Cluff
Scenariusz: Chris Lofing, Travis Cluff
Gatunek: Horror
Produkcja: USA
Dystrybucja: Warner Bros Entertainment Polska Sp. z o.o.
Czas trwania: 1 godz. 27 min.
Premiera: 31 lipca 2015 (Polska); 9 lipca 2015 (świat)

Opis:
Po dwudziestu latach od tragicznego wypadku, do którego doszło w niewielkim miasteczku podczas szkolnego przedstawienia, uczniowie szkoły postanawiają ponownie wystawić feralną sztukę, aby w dość niefortunny sposób uczcić rocznicę tragedii. Szybko przekonują się jednak, że do pewnych rzeczy lepiej nie wracać.

Zwiastun:Tytuł: "Imperium robotów. Bunt człowieka"
Reżyseria: Jon Wright
Scenariusz: Jon Wright, Mark Stay
Gatunek: Akcja, Sci-Fi
Produkcja: Wielka Brytania
Dystrybucja: Kino Świat
Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Premiera: 31 lipca 2015 (Polska); 18 października 2014 (świat)

Opis:
W niedalekiej przyszłości Ziemia zostaje podbita przez roboty. Mieszkańcy naszej planety, oznakowani implantami monitorującymi ich aktywność życiową, nie mogą opuszczać domów, a złamanie zakazu karane jest śmiercią. Dziesięcioletni Connor (Milo Parker), który stracił rodziców w trakcie inwazji, mieszka teraz z Seanem (Callan McAuliffe), jego matką Kate (Gillian Anderson) i parą znajomych nastolatków. Kiedy chłopiec przypadkowo odkrywa, jak zneutralizować implanty, jego przyjaciele postanawiają skorzystać z okazji i rzucić wyzwanie maszynom. Opuszczają miasto i wyruszają na poszukiwanie zaginionego ojca Seana – wojskowego pilota Danny'ego (Steven Mackintosh). Tropem bohaterów podąża diaboliczny Pan Smythe (Ben Kingsley) – zdrajca na usługach sztucznej inteligencji. Gdy wszystko wydaje się stracone, a pogoń jest tuż tuż, Sean odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może zadecydować o wyniku nadchodzącej batalii ludzi z robotami.

Zwiastun:Tytuł: "Przełamując fale"
Reżyseria: Lars Von Trier
Scenariusz: David Pirie, Lars Von Trier
Gatunek: Dramat
Produkcja: Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Norwegia, Szwecja
Dystrybucja: Art House
Czas trwania: 2 godz. 39 min.
Premiera:31 lipca 2015 (Polska); 18 maja 1996 (świat)

Opis:
Historia młodej i wrażliwej Bess, która wychodzi za mąż za doświadczonego mężczyznę. Wkrótce Jan wyjeżdża do pracy na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Wierna, lecz bardzo samotna Bess modli się o jak najszybszy powrót ukochanego. Tymczasem na platformie dochodzi do groźnego wypadku i Jan powraca do domu sparaliżowany. Bess spełnia wszystkie jego zachcianki, nawet te niedorzeczne i coraz bardziej szalone. Pewnego dnia Jan oznajmia żonie, że powinna wrócić do normalnego życia, kochać się z innymi mężczyznami i opowiadać mu o swoich doznaniach... Film został nagrodzony Złotym Globem, Cezarem i Złotą Palmą, otrzymał także nominację do Oscara.


Z chęcią poszłabym na wszystkie filmy oprócz "Szubienicy" (nie przepadam za horrorami). A Wy znaleźliście coś dla siebie??

Wszystkie plakaty i opisy pochodzą ze strony www.filmweb.pl
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.