13 sierpnia 2015

Premiery tygodnia, czyli co nowego w kinie? #7

Półmetek sierpnia już prawie za nami. Żar leje się z nieba i bez wiatraka/ klimatyzacji ani rusz. Dla osób, które nie lubią leniuchować na słońcu, znajdzie się z pewnością coś w kinie. Jesteście ciekawi, co pojawi się na ekranach w tym tygodniu?


1. Fantastyczna czwórka
Reżyseria: Josh Trank
Scenariusz: Josh Trank, Simon Kinberg, Jeremy Slater
Gatunek:Akcja, Sci-fi
Czas trwania: 1 godz. 46 min.
W rolach głównych: Miles Teller (Reed Richards), Michael B. Jordan (Johnny Storm), Kate Mara (Sue Storm), Jamie Bell (Ben Grimm)
Opis: Fantastyczni superbohaterowie, jakimi ich jeszcze nie oglądano: w nowym wydaniu, nowej konwencji i w nowej obsadzie aktorskiej. Historia czworga outsiderów, którzy przenoszą się to alternatywnego i pełnego niebezpieczeństw świata, gdzie ulegają zdumiewającej przemianie i nabierają niezwykłych mocy. Po powrocie muszą się nauczyć wykorzystać swoje nowe umiejętności i ocalić Ziemię przed potężnym wrogiem, który niegdyś był ich przyjacielem.

Zwiastun: 


2. Nieracjonalny mężczyzna
Scenariusz i reżyseria: Woody Allen
Czas trwania: 1 godz. 36 min.
W rolach głównych: Joaquin Phoenix (Abe), Emma Stone (Jill)
Opis: Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, reżyser powraca do rodzinnej Ameryki, gdzie powstały jego najsłynniejsze dzieła, na czele z oscarowym „Blue Jasmine” i uwielbianym przez Polaków „Co nas kręci, co nas podnieca”. Fabuła „Irrational Man” skupia się na historii profesora filozofii z Rhode Island, którego życie staje na głowie, gdy ten zaczyna spotykać się z jedną ze swoich studentek. 
„To jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody'ego Allena ostatnich lat” – chwali The Hollywood Reporter. „Pełny humoru i trafnych obserwacji” (Collider). „Łączy w jedno doniosłość najlepszych dramatów i nieskrępowaną zabawę płynącą z najlepszych komedii Allena” (BBC). „I to działa!” podkreśla Vanityfair.

Zwiastun:3. O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu
Scenariusz i reżyseria: Ana Lily Amirpour
Gatunek: Horror, Romans
Czas trwania: 1 godz. 44 min.
W rolach głównych: Sheila Vand (dziewczyna), Arash Marandi (Arash)
Opis: Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika?

Zwiastun:


4. Pan Turner
Scenariusz i reżyseria: Mike Leigh
Gatunek: Biograficzny, Dramat
Czas trwania: 2 godz. 29 min.
W rolach głównych: Timothy Spall (William Turner), Dorothy Atkinson (Hannah Danby),  Marion Bailey (Sophia Booth)
Opis: Ostatnie lata życia znanego i ekscentrycznego, brytyjskiego malarza Williama Turnera (Timothy Spall). Artysta oddaje się chętnie podróżom, które stanowią dla niego inspirację do malowania. Ma nieposkromiony temperament - wykorzystuje seksualnie własną sprzątaczkę (Dorothy Atkinson) i wdaje się w bliższą znajomość z kobietą prowadzącą hotelik nad morzem (Marion Bailey). Wydaje się być człowiekiem pełnym sprzeczności: zadaje się z ludźmi z wyższych sfer, ale i odwiedza domy publiczne, uwielbiany jest zarówno przez zwykłych obywateli jak i rodzinę królewską, bawi się życiem, ale i głęboko przeżywa śmierć własnego ojca.

Zwiastun:


5. Czego dusza zapragnie
Reżyseria: Terry Jones
Scenariusz: Terry Jones, Gavin Scott
Gatunek: Komedia, Sci-Fi
Czas trwania: 1 godz. 25 min.
W rolach głównych: Simon Pegg (Neil Clarke), Kate Beckinsale (Catherine)
Opis: Zwyczajny z pozoru nauczyciel gimnazjum, Neil Clarke odkrywa w sobie magiczne moce. Wystarczy, że ruszy małym palcem, a wszystko co sobie wymyśli staje się faktem. Może poprawić ciut niedoskonałości swego ciała, zmienić wrednych uczniów w stadko potulnych baranków i sprawić, że jego pies zacznie gadać ludzkim głosem, chociaż akurat tego posunięcia może wkrótce pożałować. Przede wszystkim zaś Neil sprawi, że kobieta jego życia zamiast traktować go jak nieszkodliwego frajera, dostrzeże w nim "wszystkie możliwe twarze Grey'a". Skromny dotąd i niepozorny Neil Clarke wkrótce przekona się, że magiczne moce to nie żarty i trzeba bardzo ostrożnie się z nimi obchodzić, szczególnie, że znajdą się złoczyńcy chętni wykorzystać je dla swoich celów.

Zwiastun:


I coś Wam wpadło w oko? Bo ja chyba chciałabym zobaczyć "Fantastyczną Czwórkę" - taka moja miłość do Marvela <3 Jednak po zwiastunie obawiam się, że nie przypadnie mi do gustu - za dużo efektów specjalnych, za mało prawdziwej gry aktorskiej. No i oczywiście Woody Allen :D Ciekawe czym tera nas zaskoczył ;)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.