17 września 2015

Premiery tygodnia,czyli co nowego w kinie? #10

Pogoda nas rozpieszcza. Ostatnie dni lata są naprawdę ciepłe i grzechem jest spędzać je w zaciszu mieszkań lub domów. Tymczasem kino kusi nas kilkoma nowymi filmami, z czego aż dwa są polskie. Jakie? Sprawdźcie niżej.

1. Więzień Labiryntu: Próby ognia
Reżyseria: Wes Ball
Scenariusz: T.S. Nowlin
Premiera: 18 września 015 (Polska); 9 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Dylan O'Brien (Thomas), Ki Hong Lee (Minho), Kaya Scodelario (Teresa), Thomas Brodie-Sangster (Newt)
Opis: Druga z cyklu ekranizacji bestsellerowych powieści Jamesa Dashnera, thriller science fiction, którego akcja rozgrywa się w świecie dotkniętym wielkim kataklizmem. Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie. W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu… 

Zwiastun:


2. Młodość
Scenariusz i reżyseria: Paolo Sorrentino
Premiera: 18 września 2015 (Polska); 20 maja 2015 (świat)
W rolach głównych: Michael Caine (F.Ballinger), Harvey Keitel (M.Boyle), Rachel Weisz (L. Ballinger), Paul Dano (J.Tree), Jane Fonda (B.Morel) 
Opis: Najnowszy film Paolo Sorrentino, nagrodzonego Oscarem za "Wielkie piękno". W roli głównej Michael Caine jako słynny kompozytor, spędzający wraz z rodziną wakacje w luksusowym hotelu w Alpach. Przed laty postanowił, że nigdy więcej nic nie skomponuje oraz przestanie dyrygować. Niespodziewana wizyta wysłannika brytyjskiej Królowej, którego początkowo nie chce przyjąć ani wysłuchać, zmusi go do konfrontacji z najbliższymi oraz z własnym życiem.

Zwiastun:


3. Everest
Reżyseria: Baltasar Kormakur
Scenariusz: Simon Beaufoy, William Nicholson
Premiera: 18 września (Polska); 2 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Jason Clarke (R.Hall), Josh Brolin (B.Weathers), John Hawkes (D.Hansen), Robin Wright (P.Weathers), Michael Kelly (J.Krakauer), Sam Worthington (G.Cotter), Keira Knightley (J.Arnold), Emily Watson (H.Wilton), Jake Gyllenhaal (S.Fischer) 
Opis: Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. 
Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke) próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. 
"Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej.

Zwiastun:


4. Anatomia zła
Scenariusz i reżyseria: Jacek Bromski
Premiera: 18 września 2015 (cały świat)
W rolach głównych: Krzysztof Stroiński (Karol Z."Lulek"), Marcin Kowalczyk (Sierżant S.Waśko), Michalina Olszańska (Halina), Piotr Głowacki (prokurator Nowak), Andrzej Seweryn (R.Szerepeta)
Opis: Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie. 

Zwiastun:


5. Czy naprawdę wierzysz?
Reżyseria: Jon Gunn
Scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Salomon
Premiera: 18 września 2015 (Polska), 20 marca 2015 (świat)
W rolach głównych: Mira Sorvino (Samantha), Sean Astin (dr Farell), Alexa PenaVega (Lacey), Delroy Lindo (Malachi)
Opis: Czy człowiek potrafi żyć bez wiary? Czy życie bez niej ma w ogóle sens? To pytania, przed którymi – w swoim najnowszym filmie – postawili bohaterów twórcy znanego z polskich ekranów "Bóg nie umarł". Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się... Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc Chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe (?) spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra. 

Zwiastun:


6. Klub Włóczykijów
Scenariusz i reżyseria: Tomasz Szafrański
Premiera: 18 września 2015 (cały świat)
W rolach głównych: Bogdan Kalus (wuj Dionizy), Tomasz Karolak (dr B.Kadryll), Wojciech Mecwaldowski (Wieńczysław Nieszczególny), Franciszek Dziduch (Kornel Kiwajło)
Opis: Kornel Kiwajło i jego przyjaciel Max myśleli, że to będą najnudniejsze wakacje ich życia. Wszystko zmieniła jednak nieoczekiwana wizyta wuja Dionizego, który dowiedział się o wielkim rodzinnym skarbie. Pod przewodnictwem chłopców Klub włóczykijów wyrusza w podróż pełną ekscytujących wydarzeń i niezwykłych postaci. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli przestępcy - Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!

Zwiastun:

I jak? Wpadło Wam coś w oko? 

Bo ja chyba wybiorę się na "Everest". Kuszą mnie "Próby ognia", ale z tego co wiem, to film stanowi połączenie drugiej i początku trzeciej części trylogii J. Dashnera i nie wiem czy pooglądać, bo w sumie nawet nie zaczęłam czytać "Leku na śmierć". Ciekawią mnie również polskie produkcje, szczególnie film Jacka Bromskiego. Jednak "Klub włóczykijów" także ma coś w sobie - chodzi mi oczywiście o to, że to ekranizacja książki E. Niziurskiego, a muzykę stworzyli hollywoodzcy muzycy... I tak naprawdę ciężko wybrać :D
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.