3 lutego 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)

Witajcie w lutym!

W końcu mam trochę wolnego i z chęcią zajrzę do kina, a w lutym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Polskie komedie romantyczne, kryminały, animacje, piękne opowieści o miłości...i wiele, wiele innych. Zapraszam na krótkie zestawienie filmów, które moim zdaniem warte są obejrzenia.

5 lutego
"Spotlight"
Reżyseria: Tom McCarthy
Scenariusz: Tom McCarthy, Josh Singer
Premiera: 3 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Mark Ruffalo (Mike Rezendes), Michael Keaton (Walter 'Robby' Robinson), Rachel McAdams (Sacha Pfeiffer), Liev Schreiber (Marty Baron), Stanley Tucci (Mitchell Garabedian)
Opis: "Spotlight" to filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej... 
Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef "Globe'a", Marty Baron (Liev Schreiber), kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego oddźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę. Zespół tworzą: Walter "Robby" Robinson (Michael Keaton), Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams), Michael Rezendes (Mark Ruffalo) oraz Matt Carroll (Brian d’Arcy James). 
Rozpoczyna się dziennikarskie śledztwo, którego wyniki zbulwersują cały świat i wstrząsną Ameryką. Dziennikarze kontaktują się z adwokatem ofiar (Stanley Tucci), docierają do dorosłych, którzy byli molestowani w dzieciństwie. Wkrótce okazuje się, że sprawa jest większa, niż ktokolwiek na początku przypuszczał, ociera się o władze kościelne, które przez lata tuszowały przestępstwa.

Zwiastun:


"Planeta Singli"
Reżyseria: Mitja Okorn
Scenariusz: Sam Akina, Jules Jones, Mitja Okorn, Łukasz Światowiec, Michał Chaciński
Premiera: 25 stycznia 2016
W rolach głównych: Maciej Stuhr (Tomek), Agnieszka Więdłocha (Ania)
Opis: Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

Zwiastun:


12 lutego
"Deadpool"
Reżyseria: Tim Miller
Scenariusz: Rhett Reese, Paul Wernick
Premiera: 4 lutego 2016
W rolach głównych: Ryan Reynolds (Wade Wilson/ Deadpool)
Opis:  Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds) - niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik - poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako "Deadpool" i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie. 

Zwiastun:


"Jak to robią single"
Reżyseria: Christian Ditter
Scenariusz: Marc Silverstein, Dana Fox, Abby Kohn
Premiera: 10 lutego 2016
W rolach głównych: Dakota Johnson (Alice), Rebel Wilson (Robin), Alison Brie, Leslie Mann
Opis: Istnieją szczęśliwi single, nieszczęśliwi single i jest jeszcze... Alice. I Robin, Lucy, Meg, Tom oraz David. W Nowym Jorku roi się od singli poszukujących drugiej połówki — nieważne czy pragną miłości na całe życie, rozrywki na jedną noc, czy czegoś pomiędzy jednym a drugim. Tym, co łączy ich wszystkich, miotających się w gąszczu zaczepnych sms-ów i przygód na jedną noc, jest potrzeba zrozumienia, jak to jest tak naprawdę być singlem w świecie pełnym, stale ewoluujących definicji, miłości. Poszukiwanie szczęścia w mieście, które nigdy nie śpi dawno nie było tak ekscytujące... 

Zwiastun:


"Skala szarości"
Reżyseria: Claudia Marcone
Scenariusz: Rodrigo Antonio Norero
Premiera: 7 marca 2015
W rolach głównych: Francisco Celhay (Bruno), Emilio Edwards (Fer Contreras)
Opis: Spełniony rodzinnie i zawodowo architekt przeżywa wewnętrzny kryzys. Odsuwa się od żony i syna, aby zastanowić się nad życiem. W międzyczasie otrzymuje ważne zlecenie, w którym pomóc ma mu młody, intrygujący nauczyciel historii. Pomiędzy mężczyznami zaczyna rozwijać się niespodziewane uczucie. 

Zwiastun:


19 lutego
"Brooklyn"
Reżyseria: John Crowley
Scenariusz: Nick Hornby
Premiera: 26 stycznia 2016
W rolach głównych: Saoirse Ronan (Ellis Lacey), Domhnall Gleeson (Jim Farrell), Emory Cohen (Tony), Jim Broadbent (ojciec Flood), Julie Walters (pani Kehoe)
Opis: Lata 50. XX wieku. Eilis Lacey, młoda dziewczyna z Irlandii, opuszcza rodzinny kraj i wyrusza do Ameryki, by szukać szczęścia w Nowym Jorku. Początkowa tęsknota za domem mija, gdy w życiu Eilis pojawia się mężczyzna, a wraz z nim pierwsza miłość i romantyczne uniesienia. Wkrótce jednak przeszłość daje o sobie znać i Eilis musi dokonać dramatycznego wyboru między dwoma krajami i dwoma stylami życia…

Zwiastun:


"Ave, Cezar!"
Reżyseria i scenariusz: Ethan i Joel Coen
Premiera: 5 lutego 2016
W rolach głównych: Josh Brolin (Eddie Mannix), George Clooney (Baird Whitlock), Alden Ehrenreich (Tobey), Ralph Fiennes (Laurence Lorenz), Jonah Hill (Joseph Silverman), Scarlett Johansson, Frances McDormand, Tilda Swinton (Hedda Hopper)
Opis: W Hollywood trwają prace nad wielkim filmowym widowiskiem – "Ave, Cezar!" Film ma oszołomić widownię, zgarnąć wszystkie nagrody i stać się wizytówką potęgi Fabryki Snów. Do wielkiej produkcji zaangażowano setki statystów, kaskaderów, uznanych scenografów, słynnego reżysera i wielkie gwiazdy. Oraz jego – Bairda Whitlocka (George Clooney), ikonę kina, supergwiazdę, przedmiot westchnień kobiet i mężczyzn na całym świecie. Tyle, że Whitlock zostaje porwany... Producenci filmowi rwą włosy z głowy, całym zamieszaniem zaczyna się interesować plotkarska prasa. 

Zwiastun:


"Na granicy"
Reżyseria i scenariusz: Wojciech Kasperski
Premiera: 19 lutego 2016
W rolach głównych: Marcin Dorociński (Konrad), Andrzej Chyra (Mateusz), Andrzej Grabowski (Lechu)
Opis: Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości. 

Zwiastun:


26 lutego
"Pokój"
Reżyseria: Lenny Abrahamson
Scenariusz: Emma Donoghue
Premiera: 4 września 2015
W rolach głównych: Brie Larson (Ma), JAcob Tremblay (Jack), Joan Allen (Nancy)
Opis: Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że nie samo odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo. 

Zwiastun:I to już tyle. Ja z całą pewnością pójdę na"Deadpool", bo zwiastuny są genialne i jestem przekonana, że kolejny film Marvela mnie nie zawiedzie! :D poza tym kusi mnie "Pokój" i "Brooklyn". A Wy znaleźliście coś dla siebie?


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.