7 kwietnia 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? - kwiecień '16


Uff, jak gorąco! A to dopiero kwiecień! Aż się boję co będzie w lecie... Jednak mimo ładnej pogody można od czasu do czasu wybrać się do kina. Zobaczcie, co moim zdaniem, warto zobaczyć w tym miesiącu :)


1 kwietnia
"Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości"
Reżyseria: Zack Snyder
Scenariusz: Chris Terrio, David S. Goyer
Premiera: 19 marca 2016 (świat)
W rolach głównych: Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman)
Opis: W obawie przed poczynaniami nieposkromionego superbohatera o boskich rysach i zdolnościach, najznamienitszy obywatel Gotham City, a zarazem zaciekły strażnik porządku, staje do walki z otaczanym czcią współczesnym wybawcą Metropolis, podczas gdy świat usiłuje ustalić, jakiego bohatera naprawdę potrzebuje. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć. 

Zwiastun:

"Kung Fu Panda 3"
Reżyseria: Jennifer Yuh, Alessandro Carloni
Scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger
Premiera: 28 stycznia 2016 (świat)
Opis: Po spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego - wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!

Zwiastun:

"Opowieść o miłości o mroku"
Reżyseria i scenariusz: Natalie Portman
Premiera: 16 maja 2015 (świat)
W rolach głównych: Natalie Portman (Fania Oz), Amir Tessler (Amos Oz)
Opis: "Opowieść o miłości i mroku" to ekranizacja bestsellerowej powieści autobiograficznej Amosa Oza. Przejmująca historia dzieciństwa i dorastania jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku. Oz wspomina dzieciństwo u boku rodziców: pragmatycznego Ariego i marzycielskiej, obdarzonej niezwykłą wyobraźnią Fani. Nieszczęśliwa w małżeństwie matka Amosa ukojenie znajdowała w opowiadaniu ukochanemu synowi niesamowitych historii z pogranicza jawy i snu. Z czasem opowieści były coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe, by w końcu stać się rzeczywistością… Jak bardzo zmieni to życie chłopca, który wkrótce zostanie światowej sławy pisarzem?
Zwiastun:

"Moje wielkie greckie wesele 2"
Reżyseria: Kirk Jones
Scenariusz: Nia Vardalos
Premiera: 23 marca 2016 (świat)
W rolach głównych: Nia Vardalos (Toula Miller), John Corbett (Ian Miller)
Opis: Po kilkunastu latach od wesela Toula i Ian wciąż bezskutecznie próbują uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Gdy czasem zdobędą trochę wolności, zaraz nadarza się okazja, by kochający się rodzinny krąg ponownie zacisnął się jak pętla na szyi. Ich córka Paris wybiera się na studia, a rodzina oczywiście musi zatwierdzić wybór uczelni. Zanosi się na trzęsienie ziemi, bo dziewczyna pragnie opuścić rodzinne Chicago, a co gorsze jej nowy chłopak nawet nie udaje Greka. Jednak prawdziwe tsunami dopiero przed nami. Otóż rodzice Tulli  - Maria i Gus - odkrywają, że ich małżeństwo jest nieważne, więc formalnie wciąż są do wzięcia, a to dopiero początek...

Zwiastun:

8 kwietnia

"Łowca i Królowa Lodu"
Reżyseria: Cedric Nicolas-Troyan
Scenariusz: Craig Mazin, Evan Spiliotopoulos
Premiera: 4 kwietnia 2016 (świat)
W rolach głównych: Chris Hemsworth (Łowca), Charlize Theron (Ravenna), Emily Blunt (Freya), Jessica Chastain (Sara)
Opis: Na długo nim królową Ravennę (Charlize Theron) przeraziła rozkwitająca uroda Śnieżki i postępujące widmo utarty władzy, Ravenna w cichości przyglądała się jak jej siostra – Freya (Emily Blunt), po bolesnej zdradzie, która złamała jej serce, opuszcza Królestwo. Potrafiąca zamrażać swoich wrogów Królowa Lodu Freya spędza lata w samotności, tworząc legion śmiercionośnych łowców, w którego zastępach znajdują się Łowca Eryk (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sara (Jessica Chastain), którzy kierują się jedną zasadą – Nigdy nie kochać. Kiedy Freya dowiaduje się o losach swej siostry, wzywa swoich zaufanych łowców, by sprowadzili Magiczne Zwierciadło…

Zwiastun:

15 kwietnia

"Piąta fala"
Reżyseria: J. Blakeson
Scenariusz: Susannah Grant, Akiva Goldsman, Jeff Pinkner
Premiera: 14 stycznia 2016 (świat)
W rolach głównych: Chloe Grace Moretz (Cassie Sullivan), Nick Robinson (Ben Parish), Alex Roe (Evan Walker), 
Opis: Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przerażona i zdesperowana garstka. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie, udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny, nikt z ocalałych nie ufa nikomu innemu, strach paraliżuje Ziemię. Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie.

Zwiastun:

"High-Rise"
Reżyseria: Ben Wheatley
Scenariusz: Amy Jump
Premiera: 13 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Tom Hiddleston (dr Robert Laing), Jeremy Irons (Anthony Royal), Sienna Miller (Charlotte Melville), Luke Evans (Richard Wilder), Elisabeth Moss (Helen Wilder)
Opis: W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który został zbudowany, aby zaspokajać wszelkie kaprysy londyńskiej elity. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje wszystkich mieszkańców. Stopniowo pełen przepychu, zakrapianych imprez i szalonych orgii raj zmienia się w prawdziwe piekło, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu zanim Robert Laing poczuje się tam jak u siebie.

Zwiastun:

22 kwietnia

"Szefowa"
Reżyseria: Ben Falcone
Scenariusz: Ben Falcone, Melissa McCarthy, Steve Mallory
Premiera: 6 kwietnia 2016 (świat)
W rolach głównych: Melissa McCarthy (Michelle Darnell)
Opis: Michelle Darnell to kobieta sukcesu, rekin biznesu. Tyle że za sukces ten zapłaciła więzieniem za szpiegostwo handlowe. Tak bywa. Teraz panna Darnell opuszcza zakład karny i zamierza wskrzesić karierę - stać się ulubienicą Ameryki. Tyle tylko, że dawni wrogowie nie zapomnieli jej grzechów przeszłości…

Zwiastun:


Jak widzicie chciałabym zobaczyć 8 filmów. Jeden z nich już pooglądałam, a mowa oczywiście o "Kung Fu Panda 3", który jest świetny. Po jak zwykle potrafił mnie rozbawić :D Jeżeli szukacie czegoś lekkiego, to polecam! :) Znaleźliście coś dla siebie? :)


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.