26 maja 2016

Amy Hatvany - "Przy mnie będziesz bezpieczna"

Autor: Amy Hatvany
Tytuł: "Przy mnie będziesz bezpieczna"
Seria: Leniwa Niedziela
Liczba stron: 352
Premiera: 8 kwietnia 2015
Wydawca: Wydawnictwo Świat Książki

„Tych, których mają się zetknąć, łączy niewidzialna czerwona nić, niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności. Ta nić może być napięta albo splątana, ale nigdy się nie przerwie”

Hannah wychowuje samotnie córkę Emily, która jest jej oczkiem w głowie, jednak tragiczny wypadek 12-latki wywraca życie kobiety do góry nogami. Hannah decyduje, że przekaże organy ukochanej córeczki osobom, które na nie czekają. Rok po stracie kobieta nadal nie może otrząsnąć się z tragedii, która ją spotkała. Właśnie wtedy poznaje rodzinę Bellów. Po ich krótkiej wizycie w salonie fryzjerskim Hannah jest pewna, że nastoletnia Maddie jest jedną z osób, którym Emily uratowała życie, jednak kobieta nie zdradza tego sekretu Olivii i jej córce. Rodząca się przyjaźń pomiędzy matkami powoduje, że losy obu rodzin się łączą. Hannah poznaje mroczną tajemnicę Olivii. Czy kobiety poradzą sobie z przeciwnościami losu, które na nie czyhają?


Amy Hatvany urodziła się w Seattle, ukończyła Western Washington University w 1994 tym samym uzyskując tytuł magistra socjologii. Jednak nigdy nie pracowała w zawodzie i łapała się różnych dorywczych prac, jak dekorowanie tortów ślubnych, czy praca w recepcji. W 2000 roku wydała pierwszą powieść.

„Przy mnie będziesz bezpieczna” to historia trzech kobiet, a każda z nich zmaga się z innymi przeciwnościami losu. Olivia patrzy na to, jak jej córeczka powoli umiera i gdzieś w głębi umysłu stara się przygotować na te straszne wieści. Tymczasem śmierć Emily spada na Hannah jak grom z jasnego nieba. Losy bohaterek splatają się i rodzi się między nimi przyjaźń. Autorka w niesamowicie subtelny sposób opisuje całą historię. Czytając „Przy mnie będziesz bezpieczna” nie można się oprzeć towarzyszącym bohaterkom emocjom. Pomimo tego, że każda z nich ma inną przeszłość, że różnią się charakterem i podejściem do życia, łączy je to, że obydwie są matkami i dla swoich dzieci są zdolne do największych poświęceń. 

Kolejnym tematem poruszonym w powieści jest przeszczep, który stanowi ość kontrowersyjną kwestię. Niektórzy są skłonni do przekazania swoich organów, jednak niektórzy uważają to za niedopuszczalne i nieetyczne. W „Przy mnie będziesz bezpieczna” Autorka ukazała dwie strony tego procesu – tą, która straciła najbliższego, a także tą drugą, która w wyniku przeszczepu odzyskała ukochaną osobę. Ponadto zaprezentowała jakie skutki mogą wiązać się z brakiem działania w przypadku przemocy domowej. 

Podsumowanie: „Przy mnie będziesz bezpieczna” to poruszająca historia trzech kobiet, poprzez którą Amy Hatvany porusza wiele trudnych kwestii. Autorka stworzyła coś prawdziwego, co czyta się z zapartym tchem, a po zakończeniu nie można się otrząsnąć z nadmiaru emocji przez kilka dni. Podobna historia mogłaby się przydarzyć każdemu z nas. Naprawdę warto przeczytać tę książkę!

Książka bierze udział w wyzwaniu:
* Klucznik: rodzinne historie;


Przy mnie będziesz bezpieczna [Amy Hatvany]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.