5 maja 2016

Premiery miesiąca, czyli co nowego w kinie? :)


Witaj maj! :)
Za oknem coraz cieplej, jednak to nie znaczy, że nie wolno pójść do kina, zwłaszcza, że (moim zdaniem) miesiąc obfituje w ciekawe premiery. Jakie? Spójrzcie niżej :)

6 maja

"Kapitan Ameryka: wojna bohaterów"
Reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
Scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
Premiera: 12 kwietnia 2016 (świat)
W rolach głównych: Chris Evans (Kapitan Ameryka), Robert Downey Jr(Iron Man), Scarlett Johansson (Czarna Wdowa), Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz), Anthony Mackie (Falcon), Don Chaedle (War Machine), Jeremy Renner (Sokole Oko), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), Paul Bettany (Vision), Daniel Bruhl (Zemo), Paul Rudd (Ant-Man)
Opis: W filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego "Avengers: Czas Ultrona", Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

Zwiastun:

13 maja

"Już za Tobą tęsknię"
Reżyseria: Catherine Hardwicke
Scenariusz: Morwenna Banks
Premiera: 12 września 2015 (świat)
W rolach głównych: Toni Collette (Milly), Drew Barrymore (Jess)
Opis: Jess (Drew Barrymore) i Milly (Toni Collette) - nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu, gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków... 
Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i  niepowtarzalną kobiecą energią. Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. "Już za Tobą tęsknię" to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.

Zwiastun:

"Dzień Matki"
Reżyseria: Garry Marshall
Scenariusz: Tom Hines, Lily Hollander, Anya Kochoff
Premiera: 28 kwietnia 2016 (świat)
W rolach głównych: Jennifer Aniston (Sandy), Julia Roberts (Miranda), Kate Hudson (Jesse), Jason Sudeikis (Bradley)
Opis: Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy – mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa, fajna macocha. Miranda – całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse – jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley – czyli pan mama, uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek. Sprawa nie jest prosta, bo to co dla matek jest oczywiste, dla tatusiów często pozostaje czarną magią. 

Zwiastun:

"Mecz życia"
Reżyseria: Katarina Launing
Scenariusz: Linda May Kallestein
Premiera: 10 stycznia 2014 (świat)
W rolach głównych: Mia Helene Solberg Brekke (Anja), Victor Papadopoulos Jacobsen (Jonas)
Opis: Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę. Mimo to pozostaje pełna optymizmu i energii i chce zagrać w szkolnym turnieju piłki nożnej. Kiedy się okazuje, że choroba może uniemożliwić jej udział w meczu, Jonas układa wyjątkowy plan.

Zwiastun:

20 maja

"X-Men: Apocalypse"
Reżyseria: Bryan Singer
Scenariusz: Simon Kinberg
Premiera: 18 maja 2016 (świat)
W rolach głównych: James McAvoy (Charles Xavier), Michael Fassbender (Magneto)
Opis: Apocalypse to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (Michael Fassbender). Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven (Jennifer Lawrence) i Profesor X (James McAvoy) postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym zniszczeniem.

Zwiastun:

"Nienasyceni"
Reżyseria: Luca Guadagnino
Scenariusz: David Kajganich
Premiera: 6 września 2015 świat)
W rolach głównych: Ralph Fiennes (Harry Hawkes), Dakota Johnson (Penelope Lanier), Matthias Schoenaerts (Paul De Smedt), Tilda Swinton (Marianne Lane)
Opis: Legendarna gwiazda rocka Marianne Lane (Tilda Swinton) wraz z ukochanym Paulem (Matthias Schoenaerts) uciekają przed zgiełkiem show biznesu. Spędzają upragniony urlop na oddalonej od świata, sąsiadującej ze słoneczną Sycylią, wyspie. Wszystko się jednak zmieni, kiedy z wizytą pojawi się były partner Marianne – Harry (Ralph Fiennes) wraz ze swoją piękną i wyzywającą córką Penelope (Dakota Johnson). Rajski spokój włoskiej wysepki zostanie zburzony przez zmysłowe i pełne seksualności napięcie. Nie zawsze można wygrać z ukrytymi pragnieniami. 

Zwiastun:

26 maja

"Alicja po drugiej stronie lustra"
Reżyseria: James Bobin
Scenariusz: Linda Woolverton
Premiera: 25 maja 2016 (świat)
W rolach głównych: Johnny Depp (Szalony Kapelusznik), Mia Wasikowska (Alicja Kingsleigh), Anne Hathaway (Biała Królowa), Helena Bonham Carter (Czerwona Królowa)
Opis: Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie.

Zwiastun:


To wszystko! Znaleźliście coś dla siebie? :)
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.